Skocz do zawartości
ct1

ClawHammer motherboards pojawily sie na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Znajac Amd nie beda tak wysokie jak ceny intela. Ale ten proc mi sie podoba tylko dziwne jest to, ze proca nie ma a plyty juz sa :). Jakis przekret ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie lookalem na te plytki i doszlem do wniosku ze bardzo latwo bedzie je zaadoptowac do mojego bloku wodnego, tylko mocowanie bede musial zmienic :D

 

musz tez przyznac ze mobo z via latwiej jest zaizolowac itd niz te na amd ale skolei na tym z amd mozna wyjebiste chlodzenie na grafe jebnac, zlookajcie ile tam jest miejsca na chlodzenie grafy i jej izolacje : D: D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są płyty do nowego procesora tylko do Athlona Xp 64 bitowego!!

dokładnie: MSI dla Athlon XP 64

wszystko pisze na www.frazpc.pl

Nie wiem co za typ wciska wam takie głupoty pisze po to zeby wam smaku narobić.

Hammer Jest we wczesnych testach i wyjdzie dopiero gdzieś w 2003 roku prawdo podobnie na początku ale nie wiem do końca więc nic wam nie powiem dokładnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są płyty do nowego procesora tylko do Athlona Xp 64 bitowego!!

dokładnie: MSI dla Athlon XP 64

wszystko pisze na www.frazpc.pl

Nie wiem co za typ wciska wam takie głupoty pisze po to zeby wam smaku narobić.

Hammer Jest we wczesnych testach i wyjdzie dopiero gdzieś w 2003 roku prawdo podobnie na początku ale nie wiem do końca więc nic wam nie powiem dokładnie.

Pozdrawiam

Stary jak będziesz czytał (i przytaczał) te newsy z serwisu dla idiotów, to się będą z Ciebie ludzie śmiali ;-) Może jeszcze przytocz te brednie o nanodruku światłem - tez news dla imbecyli lubiących pseudonaukowy bełkot.

 

Athlon XP 64 to prawdopodobna nazwa procka o nazwie kodowej ClawHammer. Procka z rodziny Hammerów. Jego mocniejsza wersja będzie się prawdopodobnie nazywać Opteron (to jest nazwa handlowa - Hammer to nazwa kodowa tak jak Palomino czy Northwood), a dzisiejsze Athlony wejdą w segment Duronów. Tak czy inaczej są to płyty pod Hammera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kąd wiem Athlon to Athlon a hummer to Hummer ;>

No ale nie ważne.

Ale ja nie twierdzę, że na pewno ten procek się będzie tak nazywał - to są na razie spekulacje, bo premiery Hammerów jeszcze nie było. W każdym razie nie będzie premiery procesora Hammer, bo to nazwa kodowa. W handlu te procesory będą się inaczej nazywać. Nazwa Athlon XP 64 jest logiczną kontynuacją nazwy, bo Hammer wnosi właśnie rozszerzenia architektury do 64 bit. Tak samo intel nie zrezygnował od lat z nazwy pentium dodaje tylko kolejne cyferki. Nazwa wychodzi bzdurna na maxa bo pentium pochodzi od piątki więc mamy na rynku obecnie procesor "piąty cztery", można się domyślać, że następny będzie piąty pięć 8O ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kąd wiem Athlon to Athlon a hummer to Hummer ;>

No ale nie ważne.

Dobrze kombinujesz. AMD mowilo, ze ma zamiar trzymac sie nazwy Athlon. Tylko nie wiadomo co bedzie dalej-Athlon XP 64 czy cos. Taka nazwa jest logiczna nie tylko z uwagi na specyfikacje CPU, ale takze srodowiska dla niego - napewno Micro$ i AMD bedzie ostro promowac Windowsa XP 64bit. Do kazdego nowego WinXP 64bit nowy Athlon gratis :D .

Juz dzis waidomo na 100%, ze SledgeHammer to Opteron. Koniec spekulacji.

Finalne wersje prockow maja sie pojawic na poczatku jesieni. Koncowe bety beda juz pod koniec wakacji, a faktyczna masow asprzedaz ruszy za pol roku-2003r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kąd wiem Athlon to Athlon a hummer to Hummer ;>

No ale nie ważne.

Dobrze kombinujesz. AMD mowilo, ze ma zamiar trzymac sie nazwy Athlon. Tylko nie wiadomo co bedzie dalej-Athlon XP 64 czy cos. Taka nazwa jest logiczna nie tylko z uwagi na specyfikacje CPU, ale takze srodowiska dla niego - napewno Micro$ i AMD bedzie ostro promowac Windowsa XP 64bit. Do kazdego nowego WinXP 64bit nowy Athlon gratis :D .

Juz dzis waidomo na 100%, ze SledgeHammer to Opteron. Koniec spekulacji.

Finalne wersje prockow maja sie pojawic na poczatku jesieni. Koncowe bety beda juz pod koniec wakacji, a faktyczna masow asprzedaz ruszy za pol roku-2003r.

A żeś stary namieszał ;) Może da się to zrozumieć, ale myślę, że warto zrobić podsumowanie.

Po kolei:

 

Palomino-Thoroughbred-Barton to kolejne wcielenia Athlona XP (odpowiednio SSE, 0,13um, 512KB cache) Będą jeszcze jakiś czas produkowane zajmą rynek najtańszych procesorów - ciągle na starej podstawce socket A (AMD zapowieedziało wspieranie tej platformy do końca 2003 roku)

 

Pod koniec roku wchodzi na rynek rodzina Hammerów - procesorów na nowe gniazdo, ze zintegrowanym kontrolerem pamięci. Wprowadzona zostaje obsługa SSE2, 64bit.

ClawHammer to nazwa kodowa procesora, który będzie się prawdopodobnie nazywał w handlu Athlon XP 64 będzie wymagał nowej podstawki (ze względu na nową architekturę K8, a nie marketing AMD). Tak czy inaczej jest to Hammer, a płyty na zdjeciach są dla niego.

 

SledgeHammer to najmocniejsza wersja procka z rodziny Hammerów, będzie on mógł pracować w systemach wieloprocesorowych (więcej niż 2 procesory), będzie miał najpewniej większą ilość cache. Generalnie procek do serwerów i bardzo mocnych stacji roboczych. Tak jak pisał Lancer nazwa handlowa została ustalona na "Opteron" (choć jak wszystko także i ona może się zmienić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kąd wiem Athlon to Athlon a hummer to Hummer ;>

No ale nie ważne.

Dobrze kombinujesz. AMD mowilo, ze ma zamiar trzymac sie nazwy Athlon. Tylko nie wiadomo co bedzie dalej-Athlon XP 64 czy cos. Taka nazwa jest logiczna nie tylko z uwagi na specyfikacje CPU, ale takze srodowiska dla niego - napewno Micro$ i AMD bedzie ostro promowac Windowsa XP 64bit. Do kazdego nowego WinXP 64bit nowy Athlon gratis :D .

Juz dzis waidomo na 100%, ze SledgeHammer to Opteron. Koniec spekulacji.

Finalne wersje prockow maja sie pojawic na poczatku jesieni. Koncowe bety beda juz pod koniec wakacji, a faktyczna masow asprzedaz ruszy za pol roku-2003r.

A żeś stary namieszał ;) Może da się to zrozumieć, ale myślę, że warto zrobić podsumowanie.

Po kolei:

 

Palomino-Thoroughbred-Barton to kolejne wcielenia Athlona XP (odpowiednio SSE, 0,13um, 512KB cache) Będą jeszcze jakiś czas produkowane zajmą rynek najtańszych procesorów - ciągle na starej podstawce socket A (AMD zapowieedziało wspieranie tej platformy do końca 2003 roku)

 

Pod koniec roku wchodzi na rynek rodzina Hammerów - procesorów na nowe gniazdo, ze zintegrowanym kontrolerem pamięci. Wprowadzona zostaje obsługa SSE2, 64bit.

ClawHammer to nazwa kodowa procesora, który będzie się prawdopodobnie nazywał w handlu Athlon XP 64 będzie wymagał nowej podstawki (ze względu na nową architekturę K8, a nie marketing AMD). Tak czy inaczej jest to Hammer, a płyty na zdjeciach są dla niego.

 

SledgeHammer to najmocniejsza wersja procka z rodziny Hammerów, będzie on mógł pracować w systemach wieloprocesorowych (więcej niż 2 procesory), będzie miał najpewniej większą ilość cache. Generalnie procek do serwerów i bardzo mocnych stacji roboczych. Tak jak pisał Lancer nazwa handlowa została ustalona na "Opteron" (choć jak wszystko także i ona może się zmienić)

Huh no dzięki za wytłumaczenie.

Ale AMD tym razem namieszało :>

tak samo jak z tym swoim przeliczaniem mocy procesora 1.6 ghz to 1.4 :>

No ale nie wazne, a durony będą jeszcze istniec w 2003? czy Athlon Xp 0,13 je bedzie zastępował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do duronów sprawa nie jest jasna. Wszyscy mówią, że Duronów nie będzie. Nie wiem tylko, czy zniknie sam rdzeń (Morgan), czy też razem z nim nazwa handlowa (takie rozwiązanie raczej jest najbardziej logiczne). Wbrew pozorom nie będzie to wszystko wcale skomplikowane.

Będzisz miał po prostu Athlona XP w segmencie najtańszym, Athlona XP 64 w segmencie maszyn wydajnych, a Opterona w segmencie wieloprocesorowych stacji roboczych i serwerów - prosty układ.

Obecnie masz odpowiedni Durona Athlona XP i Athlona MP (który się praktycznie niczym nie różni od XP)

 

A z tym przelicznikiem mocy, to bardzo dobry ruch moim zdaniem. Jak wszystkie procki będą już operowały na tym przeliczniku, to bardzo łatwo będziesz sie mógł zorientować w rzeczywistej wydajności. Megahertze obecnie stracily całkowicie swoje znaczenie. Porównaj sobie wydajność Celerona 1,4 (Tualatin) i Celerona 1,7 (willamete) pozory mylą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauwazyliscie jedno. Po wprowadzeniu Athlonow byly dlugo problemy z odpowiednia plyta glowna czyzby AMD zabezpieczylo sie na taka ewentuanosc tym razem ?? - licza zapewne na szybkie wprowadzenie na rynek :) - spox spadna ceny athlonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauwazyliscie jedno. Po wprowadzeniu Athlonow byly dlugo problemy z odpowiednia plyta glowna czyzby AMD zabezpieczylo sie na taka ewentuanosc tym razem ?? - licza zapewne na szybkie wprowadzenie na rynek :) - spox spadna ceny athlonow.

Dokładnie jest jak piszesz. Z tym że płyty dla Hammerów mają bardzo prostą konstrukcję - to też duży plus - prawdopodobnie będą b. tanie. To wszysktko dlatego, że prawie cały tradycyjny northbridge jest zintegrowany z prockiem. W zasadzie teoretycznie ( ;-) )po wstawieniu gniazdka w płyty z Nforcem dostajemy płytę do obłsugi Hammera (tylko nie traktujcie tego zdania dosłownie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalne wersje prockow maja sie pojawic na poczatku jesieni. Koncowe bety beda juz pod koniec wakacji, a faktyczna masow asprzedaz ruszy za pol roku-2003r.

czyli za rok dobra jeszcze rok z P2 wytrzymam :D czyli liczac w wakacje bedzie gf4 to zaraz od konca wakacji trzeba wstrzymac sie z wywalaniem kasy i zbierac na Atlon xp 64 a lepiej na Opteron'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo z AMDZone :

"Toni is in investor relations at AMD. Now this isn't really news to me, but it may be to some people. AMD has positioned Hammer, or more specifically Clawhammer on their roadmap in the Q4 2002 to Q1 2003 spot. While I do think we will have a Clawhammer release before the end of the year, the chances of getting systems from major vendors before 2003 may be slim. White box guys may have it first, and it may be possible for the DIY crowd to get a hold of it. We will have to see how it goes, and this far off it is tough to tell."

jeszcze troche poczekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są płyty do nowego procesora tylko do Athlona Xp 64 bitowego!!

dokładnie: MSI dla Athlon XP 64

wszystko pisze na www.frazpc.pl

Nie wiem co za typ wciska wam takie głupoty pisze po to zeby wam smaku narobić.

Hammer Jest we wczesnych testach i wyjdzie dopiero gdzieś w 2003 roku prawdo podobnie na początku ale nie wiem do końca więc nic wam nie powiem dokładnie.

Pozdrawiam

Aleś jest baranek!!!

W ogóle nie ma nazwy Athlon XP 64 zarejestrowanej. Procek raczej nie będzie się tak nazywał, zważywszy na to, że Athlon XP przechodzi do segmentu Low-End. A Sledgehammer oraz Clawhammer to są procki przeznaczone właśnie na te płyty główne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta na Amd jakaś dziwna gniazdo cnr jest na samym dole, a agp w środku.

może chcieli oddzielić zwykle PCI od tych porąbanycg chyba 64bitowych/66mhz ale one chyba inaczej wyglądały, może to PCI X/ X PCI nie pamiętam dokładnej zanwy ale miało miec koło 1gb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...