Skocz do zawartości
MantisGhost

wyciszana obudowa medium tower do 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ciągle nie mogę znaleźć obudowy dla siebie więc może ktoś pomoże. Krótko zwięźle i na temat.

 

Mam:

 

- i7-3770 stockowe chłodzenie (głośne)

- gigabyte radeon 7970 z Winfdforce III która jest bardzo długą kartą (holendarnie głośna i nagrzewająca się do ~85 C w stresie)

- rezonujące dyski twarde (zawsze trafie ja jakiś shit)

 

Oczekiwania wględem obudowy:

 

- Medium tower

- Przewiewna

- porty USB 3.0

- Minimum 3 zatoki 5,25

- Filtry kurzu

- Drzwiczki otwierane od prawej do lewej

 

Opcjonalnie:

- Zero wkurzających walących w oczy niczym halogeny podczas nocnej przejażdżki niebieskich diód

 

Inaczej mówiąc szukam ultra cichej obudowy z dobrym chłodzeniem bo karta nagrzewa się niemiłosiernie. W spoczynku 42C w stresnie dochodzi do absurdalnych 90C. Do tego jest głośna jak startujący boeing 737. Procesor też jest głośny, ale to przez stockowe chłodzenie. Nie chcę zakładać coolerów cpu na pół obudowy które przy szturchnięciu kompa potrafią wyrwać solidny kawał płyty głównej do której są przymocowanej. Wysokość medium tower bo lubię elegancko wszystko sobie w środku poukładać i nie martwić się czy coś mi się zmieści czy też nie. Muszą być drzwiczki z przodu otwierane od prawej do lewej, a jeszcze lepiej z możliwością zmiany strony otwierania według mojego widzi mi się. Żadnych pitupitu przezroczystych boków bo komputer to nie galeria. Porty usb 3.0 minimum dwa. 3 zatoki 5,25 ze względu na urządzenia które posiadam i z których korzystam. Myślę, że to wszystko. Budżet to 700 zł bo ile można płacić za kawałek blachy, plastiku i gąbki. jeżeli były by minimalnie droższe to mogę się zatanowić, ale z kasą krucho. Mam nadzieję żę ktoś mi pomoże i uda mi się wreszcie złożyć cichy komputer który nie ryczy, szuszczy i rzęzi niczym rozjuszona bestia.

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twoja karta graficzna jest głośna jak boeing jak wspomniałeś to może warto by od niej zacząć i zmienić jej chłodzenie? Ja mam na swojej thermalright shaman i jestem bardzo zadowolny, w połączeniu z porządnymi wiatrakami podpiętymi pod regulator i wyciszoną budą mam błogą ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   

 

Odpada bo nie spełnia podstawowych założeń. Nie jest wyciszana, nie ma drzwi. Przeczytałeś jakiej obudowy szukam? Dołączona grafika

Widziałem ale u mnie z 4wentylkami w obudowie jest cicho, a drzwi to po co? Zamierzasz do niej wejść? ;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi po to aby było ciszej i mniej syfu zaciągała.

 

Polecasz K58 fajnie, tylko gdzie on ma ją kupić Dołączona grafika Nie polecaj tego co masz tylko to co spełnia wymagania autora tematu.

 

Define r4 (2x 5,2") lub Bitfenix ghost i zmiana coolera na gpu. Zmieścisz się w 700zł

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ta obudowa powinna się nadać do Twoich celów ale proponowałbym dokupić dodatkowe wentylatory, bo z temperaturami nie radzi sobie najlepiej. Poza tym wszystko ok (cicha, drzwiczki z możliwością otwierania w obie strony, 3 zatoki 5,25, filtry)

Sam posiadam Fractal Define R4 którą również polecam, tyle tylko że ma 2 zatoki 5,25 jak napisał "kaijitsu".

Edytowane przez Narandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parędni temu kupiłem tego Ghosta. Ma fabrycznie zainstalowane dwa wentylatory , jeden z przodu i jeden z tyłu. Założyłem dodatkowo jeden z przodu, jeden od dołu i dwa z góry, czyli max co można. W takim zestawieniu przeciąg jaki robią jest naprawdę spory. Jeżeli zastosujemy na górze ciche wentylatorki( bo nie ma tam wyciszenia) to jest wg mnie cicho tzn słychać lekki szumek ale nie jest to w żadnym razie uciążliwe. Jedyna wada dla mnie tej obudowy to zbyt miękki plastik w drzwiach, wygina się, i aby otworzyć za pierwszym razem trzeba ciągnąć za środek.

Edytowane przez amad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przewiew bym się nie martwił, mam fraktala define R4 oraz i5 2500k + gtx 570 i w mam tylko po jednym wiatraku z przodu i z tyłu. Temperatury w normie, pewnie po zamontowaniu kolejnych wiatraków temperatura by spadła pytanie tylko po co jak teraz jest wystarczająco chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...