Skocz do zawartości
Master070

Jaki SSD do 350zł (zamiast Kingston V300)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jakiś czas temu naczytałem się jaki to jest wspaniały ssd Kingston V300 (różne fora tak pisały) i jak zobaczyłem ile osób na Allegro go kupuje, to pomyślałem, że coś w tym musi być. Kupiłem i NIE jestem zadowolony. Praktycznie nie odczułem różnicy, a HD Tune pokazuje podczas testu kilkukrotne spadki w transferze ("http://www.tinypic.pl/1ird4gjrrqla). Prosiłbym o doradzenie mi czegoś lepszego. Moja specyfikacja komputera:

 

HDD: WD Caviar BLack 1002FAEX 1TB
RAM: GEIL Black Dragon 1333MHz 2x2GB (zmieniam na Kinston HyperX 2x4GB)
Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 600W
MOBO: ASRock 870 Extreme3
CPU: AMD Phenom II x4 3,4GHz (zmieniam w tym roku na coś mocniejszego)
GPU: Gigabyte GeForce GTX460 wersja 1GB (zmieniam w tym roku na HD7870)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. Poczytaj sobie dokładnie o SSD i na czym tak na prawdę polega ich "moc " .

 

Na tej platformie AMD żaden SSD nie pokarze pełni swoich możliwości ale powinna byś duża poprawa w stosunku do WD Black .

 

Takie głupie pytanie - system stoi już na SSD czy dalej na hdd ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozliwe, ze nie widzisz roznicy. Nawet najtanszy i najgorszy ssd jest nieporownywalnie szybszy od hdd (czas dostwepu, iops). Ssd niebtestuje sie hdtune. O tym juz nie doczytales?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V300 rewelacyjny nie był. Został zauważony, bo był znacznie tańszy od M5S czy m4. Teraz jak różnica jest na poziomie 20-40zł, nie jest już tak atrakcyjny.

 

Nie widzisz różnicy? Wrzuć system na HDD. Od razu dostrzeżesz różnicę. Tak to już jest, że jak nam się poprawia, nie dostrzegamy tego zbytnio, jak się pogarsza, widzimy od razu. Jak już masz tego V300 to zmieniać nie warto. Rozumiem, że AHCI masz włączone, OS też współczesny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM: GEIL Black Dragon 1333MHz 2x2GB (zmieniam na Kinston HyperX 2x4GB)

CPU: AMD Phenom II x4 3,4GHz (zmieniam w tym roku na coś mocniejszego)

GPU: Gigabyte GeForce GTX460 wersja 1GB (zmieniam w tym roku na HD7870)

Taniej wyjdzie Ci dorzucić 4GB do tego co już masz.

Tylko nie pchaj się w FX'a.

Teraz zamiast HD7870 są R9 270/270X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi 311-  oczywiście z chęcią poczytam o ssd, jednak mimo wszystko wolałbym żeby ostateczny wybór doradził mi ktoś, kto lepiej się na tym zna ode mnie. Screen: http://www.tinypic.pl/tc53gtlfhq8n

 

reyden- Jaka platforma byłaby potrzebna, żeby ssd rozwinął swoje skrzydła ? AMD wybrałem z tego względu, że moim zdaniem mają lepszy stosunek jakość/cena. Produkty Intela są świetne jakościowo, ale cena... Na chwilę obecną hdd mam w ogóle odpięty, system, programy i 3 gry znajdują się oczywiście na ssd.

 

kaijitsu- możliwe, że ni widzę różnicy z tego względu, że system jest dopiero co zainstalowany. Po formacie na hdd też wszystko ładnie,szybko śmigało. Dopiero po jakimś czasie system zaczynał mulić. Zobaczymy jak to będzie wyglądało na ssd.

 

Klaus- nawet pomimo niewielkiej różnicy cenowej, wiele osób wciąż chwali tego V300, jak widać niezbyt słusznie. Masz trochę racji, jak jest gorzej, to od razu jest to zauważalne. Tak, AHCI włączone, system 8 x64 oryginał oczywiście. Zastosowałem się również do wszystkich wskazówek z tej strony: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-przyspieszyc-dysk-ssd-w-windows-7-3230.html (prócz przenoszenia danych na hdd) jednak różnica jest niezauważalna.

 

andrew777- zdaje sobie z tego sprawę, jednak od ponad roku męczą mnie notorycznie bluescreen'y (nie wiem z jakiego powodu) i z tego względu wymieniłem płytę główną, zasilacz, hdd na ssd i teraz chciałbym się wziąć za RAMy. Tym bardziej, że czasami pojawia mi się BSOD MEMORY_MANAGEMENT. Jeżeli chodzi o procesor, to nie mam pojęcia co wziąć, a co do karty graficznej, to właśnie miałem zapytać osoby,które się na tym znają, co myślą o serii R9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)nawet pomimo niewielkiej różnicy cenowej, wiele osób wciąż chwali tego V300, jak widać niezbyt słusznie.

Chwalą bo lepszej alternatywy nie znają. Właściwie po przejściu na dowolny SSD z tego Kingstona nie zauważysz różnicy w działaniu systemu. Ale po przejściu z HDD nawet bez przyglądania się wynikom benchmarków widać że system śmiga szybciej.

 

Co do reszty pytań "co kupić" to musisz podać ile chcesz na to funduszy przełożyć bo inaczej to można strzelać sobie Dołączona grafika

 

zdaje sobie z tego sprawę, jednak od ponad roku męczą mnie notorycznie bluescreen'y (nie wiem z jakiego powodu) i z tego względu wymieniłem płytę główną, zasilacz, hdd na ssd i teraz chciałbym się wziąć za RAMy.

To może sprawdź najpierw ram pod kątem błędów? Jak to wszystko już wymieniłeś (chociaż obstawiam że to było bez sensu) to może sprawdź pamięci jakimś programem testującym. Bo obstawiam, że albo któraś kostka ramu się sypie albo po prostu kontroler pamięci w procesorze nie wyrabia. Jakieś OC było? Cokolwiek w BIOSie zmieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...