Skocz do zawartości
slonecznikowa

komputer - nowy czy używany?

Rekomendowane odpowiedzi

"Markowy" używany < składak. Te markowe to w większości OEMowe badziewia w dodatku droższe conajmniej o połowe ceny. Ile chcesz przeznaczyć na komputer? Posiadasz monitor, peryferia, system? 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu. Używany z Windowsem 7, spełniający swoje zadania to wydatek ok 500zł.

Sensowny zakup nowego z OS to pewnie jakieś 1500zł. Będzie wydajniejszy od używanego, będzie miał większy dysk, dłuższą gwarancję.

 

Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać, jakie masz zapotrzebowanie na przestrzeń HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużych wymagań co do pojemności hd - zadowole się 40gb (mam dysk zewnętrzny na którym magazynuje ważne dane). System operacyjny posiadam z Uczelni a w przyszłosci planuje przesiąść się na Linuxa. Monitor posiadam lecz swoje lata on ma (rocznik 2003). Bardziej skłaniam się ku składakowi lecz obawiam się, że źle dobiorę komponenty, kóre nie będą ze sobą dobrze współpracować. Na nowy markowy mnie natomiast nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowy nie jest lepszy od składaka. To są najtańsze częsci w obudowie z logo producenta sprzedawane za 2x wyższą cene. Składak to najlepsza opcja, ew laptop. W dalszym ciągu nie wiemy ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz za co płacisz w markowym zestawie (przeznaczonym dla firm), które potem trafiają jak poleasingowe na Alledrogo? Za serwis. Parametrami one nigdy nie masakrują.

Podaj jaki masz budżet, to ktoś coś wymyśli. Monitor z 2003, CRT? Żaden mój LCD nie wytrzymał dłużej niż 7 lat :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw z monitorem, ciezko pracowac na 1024x768.

 

g3220 210

asrock h81m-hds 179

Goodram C50 120 286

BeQuiet system power7 300W 129

Goodram 1x4GB GR1600D364L11/4G 143

SPC M23 139

BenQ GW2255 387

 

1473

 

EDIT: można tez pomyslec o obudowie matx np zalman t4

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...