Skocz do zawartości
Samogłoska

Ocena zestawu (3k, bez OC, bezpiecznie i estetycznie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! W końcu zdecydowałam się na kupno nowego sprzętu, jutro złożę zamówienie, jeśli uznacie, że jest ok. Nareszcie jestem zadowolona z całości, ale na wszelki wypadek warto się skonsultować.

To ma być typowy komputer (gry+praca) w okolicach 3000zł, bez OC. Cichy i wydajny, ale przede wszystkim bezpieczny oraz długotrwały (dlatego jest tu dużo markowych rzeczy). Długo chodziłam po forach, stronach, poradnikach i oto efekt końcowy.
System mam (Win7 64bit) oraz stary HDD, całkiem niezły.

 

Zestaw

  • Intel i5 4670 - 870zł
  • MSI Gaming 270X 2GB 720zł - gram w małych rozdzielczościach, planowałam 700zł na kartę, to chyba optymalny wybór
  • GOODRAM C50 120GB - 285zł - miałbyć SSD, w miarę tani i dobry
  • Gigabyte GA-H87-HD3 - 323zł - mam sentyment do producenta i ładnie wygląda, poza tym Z87 nie jest mi potrzebny. Te polecane MSI zwyczajnie mnie odrzucają (okropny odcień niebieskiego).
  • Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 (315zł) – 8GB - to są świetne, drogie pamięci, ale chyba warto dołożyć kilkanaście złotych (alternatywą jest Pamięć Patriot ViperX 3RD 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 1.5V, XMP 1.3 Dual Channel) - korzystam z listy pamięci rekomendowanych dla płyty głównej, żeby nie spotkała mnie przykra niespodzianka
  • Najtańszy odtwarzacz DVD - 60zł - pewnie któryś z tańszych zestawów PurePC, to nie ma znaczenia
  • Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 7 450W - 215zł - coś pewnego i zabezpieczonego (mogę dołożyć 7zł i kupić Zasilacz Be Quiet! Pure Power L8 500W 80PLUS Bronze BN223), ale kalkulator Be Quiet wyliczył około 400W na ten zestaw.
  • Brutus M23 - 140zł - Gladius kusi, ale chyba w Brutusie ten zestaw nie będzie się pocił, prawda?

W sumie 2988 zł.

Mogę tu napisać o chłodzeniu do TEGO zestawu? Bo w Internecie straszą boxowym chłodzeniem Intela (głośne i gorące, 90 stopni). Przeglądałam tak morele.net i w sumie mogłabym zakupić jakieś zastępcze chłodzonko za 60zł, prawda? Chłodny procesor będzie dłużej w dobrej formie.
Zastanawiałam się nad czymś malutkim, łatwym do zamontowania (a przynajmniej żeby potrzeba było więcej finezji niż siły).
Chłodzenie CPU Arctic Cooling Arctic Freezer 11 LP CPU cooler?
A może taki większe chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan LT HE922?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie zjedzcie mnie. Przejrzałam starannie tematy/posty/artykuły, ale żaden z zestawów mi się nie podobał, dlatego stworzyłam własny. Chciałabym wiedzieć czy to będzie kompatybilne, jakie macie doświadczenia z tym sprzętem i co jest złym wyborem. Może są jakieś wąskie gardła?

 

PS: To zabrzmi dziwnie, ale czy na Brutusie można usiąść? Dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tego i5 jest śmieszna. Nie potrzebujesz Z87, a dlaczego kupujesz H87? 

 

to są świetne, drogie pamięci, ale chyba warto dołożyć kilkanaście złotych

Jeśli myślisz, że odczujesz różnicę w porównaniu do czegoś tańszego to jesteś w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek zmień na sporo tańszego i nie wiele słabszego I5 4440 - ~200 zł różnicy w morele.net za 300 mhz mniej . 

 

Karta - równie dobrze wystarczy tańsza wersja non-X np. Sapphire Dual-X za 662 zł .

 

Płyta - poszukaj czegoś na H81 - wyjdzie taniej . 

 

Ram - za 269 zł są nasze polskie Goodramy 8GB 1 333 mhz CL9 w jednej kości , ew. Crucial Balistix Sport 2x4GB za 275 zł czy TeaM Group Vulcan Gold 2x4GB DDR3 1 600 mhz za 289 zł .

 

Chłodzenie box wystarczy spokojnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock H81M-HDS 181

i5-4570 716

SPC M23 139

Transcend 2x4 TX2400KLN-8GK 275,58

Samsun 840 Evo 120GB 342,91

MSI GTX760 935

BeQuiet PurePower L8-CM-530W 279,58

SPC Fera Pro HE1224 95 -niestety aktualnie niedostepny (to nie jest wersja Fera 2 tylko Pro )

2964,07

Ceny z morele. Co do kompatybilności chłodzenia procesora z wysokimi radiatorami pamięci ram proszę spojrzeć na to , a dokładniej to zdjęcie. Nie jestem pewien czy fera 2 umożliwiłby montaż pamięci z wysokimi radiatorami stąd też wybór padł na fera pro.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie trochę racji, wyszła ze mnie "Pani Kupię, bo lepsze". Dzięki za trochę zimnej wody na głowę.

Cena tego i5 jest śmieszna.

Tak, to mój błąd w excelu, przepraszam.

Nie potrzebujesz Z87, a dlaczego kupujesz H87

Sugerowałam się wartościami z pewnej strony. Ma więcej USB 3.0 (2 to mało, zważyszy na to że już jestem je w stanie zapełnić) i większą ilość łączy Sata o największej przepustowości. Poza tym podobno na H87 działa to WiDi (mam telewizor z tą technologią). Ale masz rację. Tylko boję się, że wraz z ceną może spaść jakość produktu.

 

Jeśli myślisz, że odczujesz różnicę w porównaniu do czegoś tańszego to jesteś w błędzie.

Rozumiem, kupić tańsze. Najtańsze z listy, jeśli będą markowe, tak? Dziękuję. W sumie są nawet ładniejsze. I co sądzisz o chłodzeniu?

 

Zaplanowałam to tak, że zainwestuję w procesor, płytę oraz RAM, a kartę można zawsze wymienić po jakimś czasie.

 

Co wywnioskowałam:

- procesor sobie zostawię, bo starczy mi na dłużej

- kartę graficzną zostawię, bo nie potrzebuję więcej (jeden mówi o 760, drugi o 270 - zostawmy to)

- chipset do wymiany: jaki chipset do podstawowych zastosowań?

Gigabyte GA-B85-HD3 lub Gigabyte GA-H81M-HD3 - coś w tym stylu?

- do wymiany: pamięć z listy, markowa 1600MHz z CL8 lub CL9 (nie ma różnicy), najlepiej tania

- dysk zostaje: nie ma powodu abym dopłacała jak zmiana będzie kosmetyczna, prawda?

- zasilacz - tu nawet nie wiem, modularne kable rozumiem, ale po co mi 530W skoro mój układ wg kalkulatora Be quiet wynosi 400W. Źle liczy czy to wina twojej GTX 760? Czy nie lepiej mieć wyższą sprawność (mniej się grzeje, mniej prądu zużywa)?

- Mógłby ktoś jeszcze wypowiedzieć się o chłodzeniu? Może to złośliwe, ale niedostępny cooler nie ochłodzi mi procesora. Nikt nic nie mówił o wydajności moich propozycji.

 

Dziękuję za filmiki (przydadzą się bardzo) oraz zainteresowanie.

 

Jest noc, jestem padnięta. Jeśli ktoś będzie miał jakąś wiedzę, chętnie wysłucham (argumenty mile widziane, a nawet konieczne). Jutro to obmyślę starannie i przekażę wam jakieś konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę weź Gigabyte GA-B85-HD3 (też planuje jej zakup, koledzy z forum często ją polecają, no i na morele b.dobre recenzje zbiera)

Z zasilaczy proponuje: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx-series-500w-atx-80-plus-bronze-certified-eu-version-cp-9020047-eu-522538/   lub  http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx-series-500w-atx-80-plus-bronze-certified-eu-version-cp-9020047-eu-522538/ jeśli zależy Ci na ciszy.

Co do graficznych GTX 760 jest wydajniejszy. Różnica między 270 a 270x jest znikoma z 5% wydajności (lekko 270 podkręcisz a 100zł w kieszeni) Jeśli zależy Tobie na mniejszym zużyciu prądu i niższe temp bierz 270. Co do Pamięci tak jak napisałeś i zrób jak koledzy radzą. I dołóż do SSD tak jak Klaus radzi, poczytaj na ich temat i wybierz 1den z nich. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kurier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor vs SSD

Słyszałam o niskiej trwałości SSD (za wysoką uważam 10 lat). Dlatego wolę dołożyć do procesora. W ogóle kupując SSD liczę na 4 - 5 lat pracy, potem go wymienię. Naprawdę zauważę DUŻĄ różnicę?

 

Płyta

Z H61 muszę zrezygnować, gdyż chciałabym mieć 2 USB 3.0 na płycie i jeden na brutusie z przodu. Ogólnie słyszałam wiele negatywnych opinii o Asrocku, a mój gigabyte (serwerek mi chodzi w domu) ma już 8 rok i to ultradurable naprawdę działa (już kiedyś wymieniałam kondensatory [ręcznie!] po 4 latach, ale nie pamiętam na jakiej płycie). Nie chcę nikogo obrażać (komputery to jak dzieci - każdy ma najlepszy), ale mówi się na mieście, że ASrock to tańsze wersje Asusów. Better safe than sorry.

 

Poza tym boli mnie micro-ATX, starsznie, nie wiem dlaczego. Może GA-B85-HD3?

 

Pomysł jest taki: kupić wystarczająco mocny sprzęt, żebym za 3 lata mogła zmienić jedynie grafikę+zasilacz lub włączyć tą w CF z nowym zasilaczem (Brutus to wytrzyma?). Co wy na to?

 

Na dodatek nikt nic nie wspomniał o chłodzeniu. Prócz kolegi polecającego chłodzenie niedostępne. Boxowe? Postraszyli mnie tym 90 stopniami, a nikt nie zaprzeczył.

 

Koniec końców (ostatnie uwagi?):

Procesor : i5 4670

Karta: 270X MSI Gaming

Płyta: GA-B85-HD3 - ATX, a jak mi się coś ubzdura za 2 lata to i druga X270 wejdzie oraz dodatkowy RAM

Chłodzenie: boxowe? Latem pewnie napisze do was znowu, ale na razie może być.

Pamięci: (z listy rekomendowanych) pasują jedynie niebieskie Kinstony (ten odcień mnie odrzuca) i te pierwsze z listy za 315zł. Reszta jest za około 350zł lub są wysokie. Są jedne (czarne Corsairy, warto?) na których zaoszczędzę 1zł. Więc zostają, nie każcie mi ryzykować.

Zasilacz: Ten Corsair CX Series 500W ATX ma mniej zabezpieczeń i mniejszą wydajność. Warto? Po co mi 500W, gdy mój zestaw zużyje 400W (kalkulator be quiet!).

Dysk: GOODRAM C50 120GB

Buda: Brutus M23

Edytowane przez Samogłoska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwałość SSD - z powodu samej technologii te dyski faktycznie mogą mieć problem z wytrzymaniem 10+ lat przy pracy ciągłej , co innego jak dysk zostanie odłączony lub ilość zapisów/odczytów jest mała - wtedy faktycznie wytrzyma dłużej .

 

Związane jest to z określoną ilością cykli zapisu/odczytu komórek w dyskach SSD - najgorzej było w dyskach z początku popularności SSD , tamte dyski przy pracy ciągłej miały faktycznie problem przetrwać więcej niż 2 lata .

 

Obecnie ten czas jest znacznie wydłużony - zarówno poprzez zwiększenie limitu cykli Z/O jak i wprowadzenie różnych technik oszczędzania komórek pamięci NAND np. TRIM czy zapis losowych komórek . 

 

4-5 lat obecne dyski powinny wytrzymać , ale tego ci nikt nie powie dokładnie bo same dyski są zbyt krótko na rynku . 

 

Jak H61 odpada to może B85 ( nawet w wersji mATX )  .

 

Płyty powinny cię zadowolić .

 

Co do Asrocka - negatywne opinie pochodzą z przed kilku lat ( 5+ lat ) , wtedy to faktycznie był szajs ; teraz sytuacja jest kompletnie inna - firma to dziś jeden z lepszych producentów płyt - tanie i dobrze wyposażone konstrukcje ( np. Asrock P67 Pro3 - w czasach swojej świetności nie miał praktycznie żadnej konkurencji w swoim przedziale cenowych czy płyty z serii Extreme ) , często traktująca bardzo dobrze klientów - np. wsparcie dla IB na płytach P67/H6x - Asrock dał wsparcie tych procków jako jeden z pierwszych .

 

Co do samego mATX - zależy co potrzebujesz , obecnie sporo płyt mATX jest dość dobrze wyposażonych , są nawet takie perełki jak jeden Asus mATX z serii ROG  ( nie pamiętam modelu ) .

 

To już nie te czasy gdzie mATX oznaczało syf . 

 

Dobrze założone chłodzenie BOX i prawidłowo wentylowana , a do tego regularne czyszczenie z kurzu i nie ujrzysz 90 stopni na tych prockach .

 

R9 270X nie ma na prawdę sensu brać - skoro wersja non-X jest ~100 zł tańsza a nie wiele słabsza .

 

A CF z 270X/270 za dwa lata to nie najlepszy pomysł , w tym czasie będą karty szybsze i chłodniejsze niż 2x270 , która obecnie to taki mocny midend . 

 

PSU - XFX Core 450W lub SPC Deus 500W za ~180 zł ew. modularny DEus M1 550W za 230 zł lub niemodularny ale o klasę lepszy XFX Core 550W . 

 

Corsair CX to budżetówka . 

 

A co do mocy PSU - lepiej brać na zapas niż potem narzekać że sprzęt się restartuje i wyłącza , do tego dla zasilacza jest lepiej jak pracuje na pół gwizdka niż gdy się poci bo jest za bardzo obciążony , 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze założone chłodzenie BOX i prawidłowo wentylowana , a do tego regularne czyszczenie z kurzu i nie ujrzysz 90 stopni na tych prockach .

Skąd ta pewność? Nie raz zakładałem boxowe chłodzenie i zawsze po chwili OCCT miałem 100C i nie jestem wyjątkiem pod tym względem.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci bardzo. Dlatego zamierzam zainwestować bardziej w procesor.

Tak moja wiedza dotycząca jakości sprzetu ma już trochę lat.

 

270X zostanie, bo ja sobie wszystko starannie wyliczyłam na podstawie testów (oczywiście licząc się z tym, że moja płyta, pamięć będzie słabsza i spadnie mi te 5-10FPS-ów). Ogólnie, zabrzmię jak dzieciak, ale stać mnie na 780, tylko po co to niedzielnemu graczowi? Mam ograniczone potrzeby.

Lubię Gigabyte'a i raczej go wezmę. mATX to rozsądne wyjście, ale dla własnego samopoczucia dopłacę te 60zł.

 

Zasilanie

Napisaliłam się na Deusa, wszystkie zabezpieczenia ma, obejrzałam filmik, ale facet powiedział, że sprzęt ma 2 letnią gwarancję czyli minimalną. Nie ma łatwiejszego sposoby producenta na powiedzenie: "Mój sprzęt jest świetny, ale nie ufam mu". I podobno wyje strasznie.

Są fajne XFX, ale zaś nie mają wszystkich zabezpieczeń. Widziałam faceta, który robił mi instalację elektryczną w mieszkaniu - mogą się przydać Dołączona grafika Ale zgodnie z radą 500W, niech się nie męczy, tylko że be quiet Pure Power bez modularnych (zbędne kable wsadzę je za obudowę).

 

No właśnie, nie chcę procesora męczyć, a polecili mi jedynie NIEDOSTĘPNE chłodzenie. Podpowiedzcie coś. Nie będzie OC, taki tani zamiennik boxowego.

Edytowane przez Samogłoska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Klaus. Myślałam o czymś dużo mniejszym i tańszym, ale zaufam ci. Być może najmocniejsza i5 go potrzebuje. Tylko pytanie czy dam radę to zamontować?

Teraz wchodzę w niepotrzebne gadanie, ale mam czasem problemy z odkręceniem butelki czy otwarciem słoika (nie marudzę, to fakty). Komentarze mówią o trudnym montażu (że wymaga dużo siły), obawiam się tego. To nie powinno do siebie pasować? Po co w składaniu kompa siła? Ktoś wie o co chodzi? Na stronie producenta są filmiki, dlaczego się męczyli?

 

I czy pasta w zestawie jest dobra? W skali słaba-ok-dobra-super?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mniejszym i tańszym? Chciałaś kupić chłodzenie tego samego kalibru co box, tylko po to, by za nie osobno zapłacić?

Chłodzenie pasuje. Siła potrzebna jest do zapięcia zapinki. Dlaczego się męczyli? Bo ludzie teraz słabe z rencach som.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, racja. brzmi logicznie. Po prostu jest podobny Spartan, ale nie ma regulacji obrotów.

Nie odpowiedziałeś czy pasta jest dobra?

Na filmiku widzę, że RAM nie dotknie, a pytam bo Kingstony HyperX nie są lowprofile chyba.

 

Procesor Intel i5 4670 789zł

Karta graficzna MSI Gaming 270X 2GB 716,96

Dysk GOODRAM C50 120GB 262,1

Płyta GA-B85-HD3 292

Ram Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series 309

DVD Lite-On iHDS118-04 65

Zasilacz be quiet puer power 500W 235,84

Obudowa Brutus m23 127,31

Chłodzenie Spartan Pro 75

 

Zmieniłam RAM. Niektóre ceny są w zaokrągleniu. w sumie wyszło 2880,50zł. Mam stówkę w kieszeni i nie straciłam, dziękuję wszystkim. Zaraz wszystkim plusy dam.

 

 

Można na morele kupić płyn do czyszczenia procesora (Izopropanol)? Szukam i szukam.

Edytowane przez Samogłoska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Ci to? Zamontujesz procesor, nałożysz pastę, założysz chłodzenie i może sobie działać przez bardzo długi okres czasu.

 

Nie lepiej dołożyć do jakiegoś sprawdzonego SSD?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mieszkam obok sklepu technicznego i jak już jadę to mogłabym kupić, niech sobie stoi. Już zamówiłam, bo jak podałeś to nie jest artykuł niezbędny, ale może w netpunkcie będą. Zawsze w domu był.

 

Bardzo dziękuję ci za pomoc i użyczenie wiedzy. Czasem byłam uparta (taki parszywy charakter), ale jestem zadowolona i w piątek będę mogła odebrać części ;)

 

Jeszcze nie jestem pewna, że SSD to dobry pomysł. Może to już nie te czasy, ale pamiętam czasy kiedy nie można było im ufać. Mój HDD sprzed +/-15 lat jeszcze chodzi. W sumie będę mogła go pożegnać, bo nie mam już IDE. Chyba nie ma co sprzedawać 60GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zadaje, że ssd są obecnie mniej awaryjne niż HDD, z tego co widać na forum.

 

Pastę można zmyć chusteczkami nawilżanymi dla dzieci, chusteczkami do demakijażu, spirytusem salicylowym, spirytusem 96%, zmywaczem do paznokci. Po co kolejna butelka w domu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam to przetestować ;) Z HDD mam tak dobre doświadczenie. Żaden dysk mi nigdy nie padł. Ostatnio kupiłam 2TB na USB 3.0 na dane i ten SSD to w sumie testowy będzie.

 

Serio? Na zmywaczach się znam i jest ich tak wiele (teraz większość nie zawiera już alkoholu), większość z dodatkami aloesu i nawilżaczy, że obawiałabym się i absolutnie nie polecałabym nikomu na forum. Nie mam dzieci, do zmywania makijażu używam wody i żelu pod prysznic, a w moim domu jest jedynie wino. Do monopolowego mogłabym skoczyć, zawsze bliżej, ale i tak jedna buteleczka w domu więcej. Rodzinę mam "techniczną", więc w dzieciństwie nigdy nie brakowało alkoholu technicznego, a teraz sama zbieram sprzęt i nie bardzo się znam. Zawsze był w szufladzie, podpisany. ;)

 

Poza tym nigdy nie wiesz kiedy będzie "Kamila, komputer mi nie działa/zacina się/pali się, możesz wpaść?".

 

Naprawdę spirytus rektyfikowany nie zostawi żadnego syfu? Ktoś to testował czy to wersja teoretyczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Klaus, tesel. Skorzystam z rad, gdy będzie taka potrzeba. Zamknę te temat, bo będą jeszcze pisać o sprzęcie Dołączona grafika (Z drugiej strony po co pisać jak nie przeczytało się całej rozmowy, drogi kurierze?)

 

PS Nie wszystkie zmywacze do paznokci wyparują w całości, uważajcie na to Dołączona grafika. Niektóre mają bazę pod lakier lub nawilżacz.

 

Dziękuję wam, będę się odwdzięczać.

Edytowane przez Samogłoska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam to przetestować Dołączona grafika Z HDD mam tak dobre doświadczenie. Żaden dysk mi nigdy nie padł. Ostatnio kupiłam 2TB na USB 3.0 na dane i ten SSD to w sumie testowy będzie.

 

Serio? Na zmywaczach się znam i jest ich tak wiele (teraz większość nie zawiera już alkoholu), większość z dodatkami aloesu i nawilżaczy, że obawiałabym się i absolutnie nie polecałabym nikomu na forum. Nie mam dzieci, do zmywania makijażu używam wody i żelu pod prysznic, a w moim domu jest jedynie wino. Do monopolowego mogłabym skoczyć, zawsze bliżej, ale i tak jedna buteleczka w domu więcej. Rodzinę mam "techniczną", więc w dzieciństwie nigdy nie brakowało alkoholu technicznego, a teraz sama zbieram sprzęt i nie bardzo się znam. Zawsze był w szufladzie, podpisany. Dołączona grafika

 

Poza tym nigdy nie wiesz kiedy będzie "Kamila, komputer mi nie działa/zacina się/pali się, możesz wpaść?".

 

Naprawdę spirytus rektyfikowany nie zostawi żadnego syfu? Ktoś to testował czy to wersja teoretyczna?

 

Sorki, że się wtrącam... pomóc nie pomogę, zresztą wybór już padł... ale jedno mnie zaciekawiło...

Do czego wy używacie tego izopranolu lub spirytusu ratyfikowanego?

W swoim życiu złożyłem kilkanaście kompów i nigdy czegoś takiego nie używałem... mimo, że pasty używałem zawsze.

A już zabierać go na wieść, że komuś komp się zacina lub nie działa to już zupełnie szczena mi opadła Dołączona grafika

Rozumiem zabierać płytki z programami diagnozującymi, jakieś kable czy dysk twardy... ale spiryt?

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale przyznam, że ciekawi mnie to... zawsze czegoś można się nauczyć Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

 

P.S. moim zdaniem fajny sobie sprzęcior złożyłaś Dołączona grafika... jedynie to chłodzenie, na kompie który do gier ma nie służyć i nie ma być kręcony... ja bym został przy boxie i tak jak pisali inni dołożył do lepszego SSD... np. Plextora!

 

 

Żeby nie przeginać, napiszę tutaj... dzięki za wyjaśnienia ;) rzeczywiście do czyszczenia ze starej pasty się przydaje. Jakoś nie przyszło mi to do głowy, chyba dlatego, że bardzo rzadko to stosuję.

Samogłoska, tylko pozazdrościć, że jako studentka stać Cie na taki sprzęcior :) ja jak studiowałem informatykę, miałem starego, ledwo chodzącego rzęcha ;)

 

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia :)... i przepraszam za OT.

Postaram wię więcej nie wyrywać z głupotami nie związanymi z tematem... :)

Edytowane przez danon1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, Klaus. Cenie twoją władzę, ale damie nie wypada nie odpisać, czułabym się okropnie, szczególnie, że kolega jest miły i TYLE napisał. Namęczył się. Wyszłabym na strasznego buca. Obiecuję, że już nic nie napiszę w tym temacie.

 

*me being nice and... honest*

Dzięki, danon. To właśnie chciałam usłyszeć ;) Gdybym dzięki Wam nie zaoszczędziła stówy (najszczersze ukłony), pewnie byłabym zła, że nie usłyszałam tego czego chciałam.

 

*odpowiedź na temat*

Żeby było na temat: Brutus i dwa wentylatory mogłyby nie wytrzymać 34 stopni latem. Latem i tak bym musiała zakupić chłodzenie, taki pokój oznacza: zimną więcej światła, latem wnętrze wulkanu (tu dramatyzuję).

 

* "zabawna" historyjka w prezencie dla Klausa*

Co do spirytusu: Studiuje informatykę. Co prawda zajmuje się web developerstwem, ale większości znajomych/rodziny wydaje się, że polibuda to Hogwart. Nie mówię, zwykle sobie radzę, ale czasem nawet lutownicy mi brakuje, nie mówiąc o serwisie sprzątającym i jakieś małej fabryce (czy gdziekolwiek produkuje się teraz płytki).

Powinny być jakieś poradniki na temat tłumaczenia "dlaczego nie da się tego zrobić", "dlaczego trzeba to wymienić", "dlaczego wnętrze obudowy się sprząta", "skąd się bierze Windows", "to nie wirus, to 56 pasek w przeglądarce", "tak, to wirus, po co to ściągnęłaś 10 program do muzyki/ikonek/ładnej tapety/wygaszacza". I tak ich kocham.

 

Dobra, bo mnie stąd wyrzucą na ZAWSZE, a jeszcze się nie rozgościłam na dobre.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...