Skocz do zawartości
ke3r

Czy jest sens modernizacji ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Jako, że kiedyś całkiem sporo grałem,  doszedłem do wniosku że pograłbym sobie w coś od czasu doszedłem do wniosku, że kupię sobie PS3.  Jednak grafika na PS3  gryzie mnie w oczy delikatnie, mam wrażenie że na 9600gt pare lat temu lepiej to wszystko wyglądało. Wpadł mi do głowy taki niewinny pomysł. Mój obecny pc'et jest bardzo leciwy - e2160@2,5ghz , Gigabyte P31-DS3L , Goodramy 2 GB , 9600GT , Fotron FSP 350W. Zastanawiam się czy nie sprzedać tego ps3 i nie upgrade'ować mojego PC'ta. Spowodowane jest to tym, że nie posiadam żadnego monitora FULL HD, tak więc wielkie rozdziałki mnie interesują. Obecnie posiadam LCD 37' HD-Ready, tak więc sprzęt miałby działać w 720p w grach czy filmach. Kupiłbym sobie pada bezprzewodowego i jak chciałbym sobie pograć rozwalony na kanapie to miałbym wygodę (między innymi dlatego chciałem ps3), z dużo lepszą grafiką niż na PS3. Myślałem o jakimś E8400, albo Q6600? Co myślicie o tym wszystkim ? Podkreślam, że nie mam parcia na kupowania nowego sprzętu, tak więc może być coś używanego. Jeżeli głupio myślę to wybijcie mi głupotę z głowy Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budzet? tu nie ma co modernizowac tylko trzeba zmienic praktycznie wszystko. E8400 na dzis jest slabym procesorem i ledwo sobie poradzi. Nie mowiac o tym ze ladowanie pieniedzy w tak stara platforme jest bez sensu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał zostać na 775, to miałbym około 500 zł. Jeżeli faktycznie nie ma sensu ładować w 775 ( to ma być tania alternatywa, żeby było lepiej niż na ps3 bez szaleństw). Jeżeli zmiana podstawki jest obowiązkowa, to około 900zł. Przyczym karte graficzną i dysk twardy zostawiłbym ze starego kompa(w przyszlości zakup lepszej karty graficznej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zasilacz będę musiał kupić, ponieważ jak dobrze pójdzie, to sprzedam go wraz ze swoim starym sprzętem.
czy coś pokroju takich zasilaczy jest dobrym wyborem patrząc jeszcze na przyszłość ?

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-cft-500-a12s-i3945142029.html
http://allegro.pl/zasilacz-atx-topower-500w-i3950203517.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Corsair utrzyma jakbym chciał kupić w przyszłości jakąś mocniejszą karte graficzną ? Z zasilaczem, sprzęt trochę przekracza mój budżet. Może zainteresować się i3 ? duża różnica jest pomiędzy i3 a i5 ?

Edytowane przez ke3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w przyszłości

Jaki okres czasu masz na myśli? Jeśli kilka miesięcy to bym się zastanowił czy nie sprzedać tego 9600GT i dołożyć do czegoś lepszego. Do np GTX 260 dużo byś nie musiał dołożyć, a karta sporo wydajniejsza.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi zdefiniować obecnie jakąś konkretną kartę graficzną, bo nie jestem w stanie wywróżyć co będzie się działo za jakiś czas, ale chodzi mi o taki średni segment, około 500 zł za pare miesięcy. Niestety zestaw z I5 przekracza mój budżet, może jakaś inna alternatywa jest? Może coś z AMD, AMD X6 FX-6300  ?

Edytowane przez ke3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi budżet pozwoli (mobo), to chętnie bym spróbował, nie mam dużego pojęcia na temat OC. Szukam opcji która będzie najwydajniejsza w  mniej więcej takim budżecie . Zastanawiam się czy nie rozglądać się za używkami, może bym coś znalazł lepszego ? Jeżeli szukać to na jakie cpu , mobo zwracać uwagę ? może takie coś jest wartego uwagi - Foxconn Bloodrage GTI BOX i7 920 D0 BOX Mushkin Blackline 3x2 -850zł?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że podbiję ale nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie, a chciałbym zostać zauważony :) Mianowicie może warto nadwyrężyć budżet i szukać jakiegoś 3570k, 2500k , używana płyta główna np. asrock pr67 pro3 b3 ? Czy pozostać przy 4440 i h81m ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...