Skocz do zawartości
Firo

Nowy zestaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mój bardzo już leciwy PC powoli umiera czas na przesiadkę na coś nowego. Dużo czytałem w necie i zdecydowałem się na zmianę całej budy bo sensu zostawiania nawet starej obudowy nie widzę. Wolałbym iść w stronę Intela ze względu na narzekanie posiadaczy AMD na temperatury ale mam kilka pytań. Odrazu zaznaczam że w gry będę grał w max 1440x900 bo na tyle pozwala mi monitor. Nie zamierzam też kręcić podzespołów więc nie jest to dla mnie priorytet w wyborze. Bardziej zależy mi na stabilności, rozsądnych temperaturach i żywotności. Zestaw który własnymi siłami wybrałem prezentuje się następująco:

 

Intel Core i5 4440 BOX

Gigabyte GA-G1 Sniper B5 B85

Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Black

Gigabyte GTX660 OC

WD Blue 500 GB

Aerocool PGS-VS 9W Window Advance USB3.0

Corsair VS 450W

Samsung SH224DB

 

Cena za ten zestaw to ok 2600 i w tej cenie chciałbym się zmieścić ew +/- 100zł które chciałbym ewentualnie wydać na mały wiatrak na przód obudowy i ewentualnie wymianę pasty. Tutaj pojawia się pytanie. Jako że procesor będzie chodził na boxowym chłodzeniu które z tego co czytałem bez OC powinno wystarczyć bo czy warto inwestować w pastę? Czy może lepiej zostawić tą która jest na boxowym chłodzeniu?

I ostatnia już kwestia. Czy te 450W wystarczy do takiego PC?

Edytowane przez Firo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak nie masz za dużych wymagań, to możesz zaoszczędzić jeszcze na płycie głównej - taki 100zł tańszy asrock b85 to wciąż dobra płyta z dobrym układem audio. Za to dorzuć do dysku i kup seagate 1tb.

Układ boxowy da radę o ile nie jesteś maniakiem ciszy. Lepsza pasta pozwoli obniżyć temperatury o kilka(kilkanaście)procent. Możesz kupić jakąś lepszą, zawsze się przyda a niedrogo masz np wyróżnianego  gelida http://www.ceneo.pl/18765617

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak nie masz za dużych wymagań, to możesz zaoszczędzić jeszcze na płycie głównej - taki 100zł tańszy asrock b85 to wciąż dobra płyta z dobrym układem audio. Za to dorzuć do dysku i kup seagate 1tb.

Układ boxowy da radę o ile nie jesteś maniakiem ciszy. Lepsza pasta pozwoli obniżyć temperatury o kilka(kilkanaście)procent. Możesz kupić jakąś lepszą, zawsze się przyda a niedrogo masz np wyróżnianego  gelida http://www.ceneo.pl/18765617

Dzięki jednak bardziej zależy mi na jakości płyty niż ilości miejsca. Teraz w starym PC mam wysłużonego Seagate'a 160GB z czego blisko 100 wolne :) Pastę raczej zmienię a hałas z wiatraków raczej mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzesuwałbym fundusze (płyta główna tańsza - do 250 zł, może manewr na innych podzespołach, 100 zł dopłaty) i brał SSD 60-64GB za powstałe w ten sposób ok. 200 zł. Pastę bym sobie darował. Jeżeli nie będziesz zadowolony ze stockowego chłodzenia, to zawsze z czasem możesz wydać te, ile?, ok. 60 zł na najtańszego Spartana, który byłby cichszy i wydajniejszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym kupił Asrock B85 PRO 4 i dołożył do takiej grafiki: http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-r9-270x-1050m-dd-boost-edition-2048-mb-ddr5-r9-270x-cdfc-620242/

Dodatkowo obudowę zmienił bym na http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m23-pure-black-spc090-580233/ i dołożył do zasilacza np Thermaltake 530W albo XFX 450W. Wtedy zestaw był by ciut wydajniejszy. A i5-4440 jest idealny do tej karty. Mocniejszą mógł by zamulać a słabszej by nie wykorzystał w 100 % : P

Edytowane przez amator007
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na mysli xfx core 450w to jest tam jedna wtyczka pcie wiec nie podlaczy jej do tej grafiki.

Doplacanie do r9 270x prawie 100zl wzgledem gtx660 jest bezsensowne. Lepiej przeznaczyc to na ssd, bedzie wieksza roznica.

 

Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na mysli xfx core 450w to jest tam jedna wtyczka pcie wiec nie podlaczy jej do tej grafiki.

 

W zestawie dołączona jest przejściówka 2 x molex > PCI-E 6 pin i to się sprawdza. Ja tak mam od roku i nie mam z tym problemów żadnych w 560Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem w kwestii wyboru zasilacza. Zdecydowałem się na Corsair VS450 jednak naszły mnie wątpliwości czy poradzi on sobie z:

i5 4440

GTX660 OC

Gigabyte Sniper B5

WD Blue 500

2x4GB Kingston HyperX 1600 Black

Silentium PC Fera 2

Zalman Z3 Pro ( 4 wentylatory ).

 

Sprzedawca powiedział że lepiej dołożyć do 500/550 bo może nie dać rady. Jako że to 4440 to będzie bez OC oczywiście.

Nie ukrywam że najchętniej wybrałbym coś z oferty sklepu stacjonarnego jako że w sobotę chciałbym mieć wszystko już złożone a nie czekać na zasilacz. Moją uwagę poza VS450 przykuły też: VS550 lub CX V2 500 80+ Bronze. Warto inwestować w certyfikat 80+ ? Absolutna cisza nie jest priorytetem. Bardziej liczy się stabilne zasilanie i żywotność. Fajnie byłoby zmieścić się do 230/250 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takiej kwocie masz bq purepower l8 500W chociaz to bardzo na wyrost, do tego zestawu spokojnie nawet 400 wystarczy :).

VS bym nie bral jest glosny.

Podaj strone sklepu(czy nie ma?) bo nie wiadomo w czym wybierac.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...