Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam laptopa o dokładnie tej specyfikacji

 

Link do produktu ze sklepu X-Kom

http://www.x-kom.pl/p/137733-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i7-3610qm-8gb-1000-dvd-rw-gtx660m.html

 

Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że mogę dość znacznie przyśpieszyć laptopa dokupując dysk SSD i odciążając Sata ( głównie chodzi o poprawę osiągów w grach) Pytanie do was czy mój laptop posiada wolne miejsce na dysk SSD który mógłbym zamontować równolegle z SATA ponieważ nie wiem jak mógłbym to sprawdzić. Oraz jaki dysk polecalibyście mi do tego laptopa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że śmiało mogę zamawiać dysk z tego linku i jest to ten który mi zaproponowałeś?? Dyski różnią się trochę formatem szerokości w linkach, to bez różnicy, zarówno 1,8' i 2,5' będą pasować?? Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź. Czas sprawić sobie prezent walentynkowy;) Pozdrawiam

 

Link do dysku z X-Kom

http://www.x-kom.pl/p/149623-dysk-ssd-plextor-128gb-1-8-msata-ssd-m5m.html

Edytowane przez matihary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po kupnie i włożeniu dysku powinienem zrobić taki oto zabieg?? Mam 2 partycje C (systemowa) i D ( do wszystkiego), po założeniu dysku mam zdefragmentować partycję C usuwając system scalić te 2 partycje ze sobą dając wypasione (D:) i dalej zainstalować windowsa 7 na nową partycję SSD (C:) co da lapkowi odpowiedniego kopa?? Poprawcie mnie jeśli coś pokręciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopa da ci zainstalowanie systemu na SSD i nic więcej. Co zrobisz ze starym dyskiem to Twoja sprawa.

 

Na czas instalacji systemu odłącz stary dysk i dokończ instalacje tylko na SSD. Później podłącz stary (upewnij sie w biosie że dyskiem rozruchowym jest nowy SSD) i wtedy dopiero rób zmiany na starym.

W zarządzaniu dyskami (win 7) możesz zarządzać partycjami, usuwać je i formatować oraz nadawać dowolne litery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dysk zakupiony będzie u mnie we wtorek:) Teraz pewnie będzie czekała mnie przeprawa żeby wszystko ładnie zainstalować, ale mam nadzieję że wszystko jakoś pójdzie. Z tego co wyczytałem po włożeniu dysku SSD muszę w biosie ustawić go na rozruchowy oraz zmienić ustawienie kontrolera SATA na AHCl. Potem instalacja systemu i ustawianie wszystkiego. Nigdy nie robiłem tego na laptopie, posiadam do niego płytę zatytułowaną Lenovo IdeaPad Win 7 drivers. Czyli rozumiem, że po zainstalowaniu systemu na SSD wkładam dysk HDD potem wkładam sobie tą płytkę z której instalują się najpotrzebniejsze sterowniki i to by było na tyle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem po włożeniu dysku SSD muszę w biosie ustawić go na rozruchowy oraz zmienić ustawienie kontrolera SATA na AHCl. Potem instalacja systemu i ustawianie wszystkiego. Nigdy nie robiłem tego na laptopie, posiadam do niego płytę zatytułowaną Lenovo IdeaPad Win 7 drivers. Czyli rozumiem, że po zainstalowaniu systemu na SSD wkładam dysk HDD potem wkładam sobie tą płytkę z której instalują się najpotrzebniejsze sterowniki i to by było na tyle??

Zalecenia są takie same dla SSD co dla HDD, nie ma żadnych specjalnych zasad czy reguł. [q];++d){var>[q];++b)for(var>

AHCI jest korzystne także dla HDD - być może już wcześniej było włączone. Kwestia sprawdzenia i ew zmiany.

Może być tak  że system sam zainstaluje wszystkie urządzenia. Będziesz widzieć co nie działa. Najczęściej brakuje sterowników do wifi i LAN. Sporadycznie do audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po zainstalowaniu dysku w BIOSIE moim oczom ukazał się oto takie opcje po wciśnieciu f12

 

EFI DVD/CDROM Matshita DVD- Ram UJ8D1

Internal HDD: Plextor PX- 128M5M

Sata HDD: ST1000LM024 HN-m101MBB

Sata ODD: Matshita DVD-RAM UJ8D1

Network boot: Atheros boot Agent

 

Czy mam coś zmienić aby SSD był dyskiem rozruchowym i wszystko ładnie działało. Zrobiłem jak mówiliście zainstalowałem SSD i windowsa na nim bez dysku HDD. Teraz włożyłem HDD. Czy mam coś zmienić w biosie czy zostawić jak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchamia się. Dałem format dwóm pozostałym partycjom i scaliłem je w jedną teraz instaluję wszystkie sterowniki z płyty lenovo. Mam rozumieć, że póki co wszystko wporządku??

Edytowane przez matihary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...