Skocz do zawartości
witmin5000

d-link dir 300 jako klient

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na temat sprzętu sieciowego znam tylko podstawy proszę o pomoc w skonfigurowaniu Dir'a 300 jako klienta. Chodzi mianowicie o to, że chce aby Dir 300 łączył się z siecią wifi w domu a następnie kablowo przesyłał sygnał do telewizora. Słyszałem, że da się zrobić coś takiego poprzez instalację DDWRT na ruterze. Wiem, że są urządzenia typu TP-link WR 702N lecz wiąże się to z dodatkowym kosztem, a Dir'a 300 mam wolnego i aktualnie go nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta:

 

1. Pobierz soft DD-WRT ze strony: http://dd-wrt.com/site/support/router-database. Upewnij się że masz na pewno rewizję sprzętową routera A1 albo B1 - dobierz soft pod swój sprzęt!

2. Podepnij się do routera przewodem ethernet/rj45.

3. Zaloguj się przez przeglądarkę na router i wgraj aktualizację - jako plik wybierz soft, który ściągnąłeś (czyli DDWRT). Będzie to prawdopodobnie plik .BIN.

4. Po wgraniu aktualizacji poczekaj chwilę (do 1-2 min), aż router się uruchomić i wszystkie usługi wstaną poprawnie. Otwórz w przeglądarce stronę 192.168.1.1, bo to domyślny adres. Jeśli strona nie działa, to upewnij się że masz na pewno adres z tej samej podsieci ustawiony na swojej karcie sieciowej przewodowej (możesz użyć np. 192.168.1.2).

5. W konfiguracji DD-WRT ustaw tryb pracy (w wireless) na AP-Client. Wybierz sieć za pomocą opcji site survey - alternatywnie możesz podać jej wszystkie parametry, ale survey'em po prostu będzie Ci łatwiej.

6. Gotowe. :-) Właśnie stworzyłeś konwerter WiFi -> Ethernet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...