Skocz do zawartości
lakus978

P67A-UD3P-B3 - 2600K - OC, QUICK BOOST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam płytę i procesor jak w temacie i producent płyty dołącza program w którym są 3 tryby przyśpieszenia CPU, i tym który mnie ciekawi jest TWIN TURBO 4,57GHZ, po jego wybraniu komp się przestawia ale po 5 minutach gry mam BSOD, więc postanowiłem podkręcić ręcznie tego proca. W związku z tym mam pytanie jakie sa wartości napięcia dla tego cpu dla 4.5GHZ, tak żeby nie podawać mu nie potrzebnie wysokiego a było możliwie jak najniższe.

 

Czy zostawienie CPU na stałe przy 4.5GHZ jest dla niego szkodliwe, i czy znacząco skróci jego żywotność? Chłodzenie Dark Rock 2. czy oprócz napięcia i ustawienia mnożnika powinienem zmienić wyłączyć coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie wszelkie automaty do podkręcania. Manualnie osiągniesz lepsze wyniki ale w twoim przypadku niestety wymaga to dokształcenia się, 

Przejrzyj poradniki OC i zacznij zabawę.

Nie przeholuj z  V oraz utrzymuj temperaturę jego pracy w odpowiednich przedziałach a twojemu CPU nic nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeholujesz, procesor automatycznie obniży taktowania jak zacznie się przegrzewać.

 

Ustaw sobie na początek np. 1.33V. Jak się wywróci idź wyżej, jak będzie stabilny schodź niżej. Nie ulegaj magii "stabilności pod occt" itp. rzeczami. Czy jest stabilny czy nie, okazuje się dopiero po kilku dniach pracy.

 

No i jakaś tam granica rozsądku jest, wstępnie możesz ją sobie ustawić na 1.45V.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie oszukasz: wyższe temperatury = krótsza żywotność.

 

Nie ma się co tym przejmować, bo przecież nie będziesz trzymał tego procesora przez dziesięciolecia,  ale warto zachować jakiś rozsądek, tzn. jeśli np. do 4.5 będzie potrzeba 1.37V a do 4.6 już 1.41V to nie warto iść o te 100MHz do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc powracam do tematu, bo wcześniej nie miałem czasu. Otóż mam problem.

 

Mam pamięci 1333MHz, aby uzyskać 1666MHz, muszę włączać profil Extreme Memory w związku z czym mi pokazuje w BIOS przy VCORE 1.340 co jest chyba zdecydowanie za dużo? Przy tym profilu automatycznie podnosi CPU do 3800MHZ w trybie Turbo, w trybie stałym ma 3400. Natomiast bez tego profilu mam w Turbo tylko 3500 przy VCORE 1.260.

 

Czy te wartości VCORE nie są za duże? Próbowałem podkręcić mój CPU do 4.0 GHZ na początek ale chyba coś źle robię bo nawet przy 1.360 nie jest stabilny. Korzystałem z waszego poradnika i nic mi to nie dało, jestem totalnie ciemny w tym.

 

Mam pytanie czy należy wyłączyć TURBO i podkręcać CPU dla tej wartości podstawowej? Jeśli tak czy on wtedy nie będzie ciągle pracował na MAX częstotliwości? Czy może mi ktoś według manuala do mojej płyty napisać co mam zmienić, włączyć i wyłączyć? Byłbym bardzo wdzięczny. Ustawiony VCOR AUTO po przez płytę cpu się nie wysypuje, gdy ja już zmniejszę choć trochę kończy się BSODEM

Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...