Skocz do zawartości
Zachcio

SilentiumPC Deus M1 650W

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,
Właśnie zepsuł mi się Deus M1 650W (bardzo długa historia wadliwej płyty głównej, wymieniona na nową, nie o to chodzi w tym temacie) najprawdopodobniej zepsuł się kontroler czegośtam właśnie przez wadliwe mobo. Zacząłem czytać na temat Deusów ogólne opinie, gdy go kupowałem to miał same pochlebne recenzje (koniec grudnia 2013), ale teraz jest bardzo dużo negatywnych, włącznie z tym, że podobno psu dla SPC robi niejaka chińska firma "Sama" i tylko naklejają naklejki "SilentiumPC". Tu rodzi się moje pytanie: Jaka jest wasza opinia na temat tych zasilaczy? Czy jeżeli będę go w najbliższych dniach wysyłał na gwarancję to prosić o zwrot pieniędzy, czy wziąć po prostu ten sam model, tylko, że nowy? Jakie polecacie zasilacze o mocy ~ 650W, w cenie do ~360 zł, z certyfikatem 80+ (bronze, silver, gold, platinium)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deusy to faktycznie chińczyki z dolepioną naklejką , przynajmniej pierwsza G1 .

 

Wersja M1 to co prawda nadal chińczyk ( choć nie wiem czy robiony przez tą samą firmę co G1 ) ale już trochę lepszy .

 

Zresztą nie tylko w przypadku SPC tak jest - wiele firm nawet tych lepszych tak robi .

 

Co do ew. kupna innego zasilacza niż SPC - w w tej cenie i przy tej mocy to praktycznie nie dostaniesz zasilacza z certyfikatem 80+ Gold , o 80+ Platinum już nie mówię .

 

Znalazłem 2 zasilacze mające certyfikat 80+ Gold w tej cenie -  Fortron EGN i Corsair CS 650M .

 

80+ Silver może być ciężki do dostania , większość konstrukcji w tym przedziale będzie miała certyfikat 80+ Bronze . 

 

Z innych zasilaczy - dość dobre są modele XFX - zarówno Core 650W za 318 zł jak i modularny XXX ( aka Core Pro )  650W za 352 zł .

 

Poczekał bym na wypowiedzi  innych osób , szczególnie na temat SPC Deus M1 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...