Skocz do zawartości
polsal

Modyfikacja zasilacza Corsair AX760 (problem)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta z racji tego że forum atakuje użytkowników (a konkretnie skrypt reklamowy, przynajmniej tak twierdzi Celeb :) )

 

Zasilacz Corsair AX760 posiada w pełni modularne okablowanie.

 

Wracając do problemu, z racji tego że robię teraz projekt komputera, przy okazji wykonuję całe okablowanie w budzie. W przypadku zasilacza kable będą skrócone i oplecione paracordem. Niestety napotkałem na problem, ponieważ okazało się że wtyczka ATX24 jest podłączana do zasilacza 2 wtyczkami mającymi w sumie 28 pinów. Część przewodów wchodzących do ATX24 jest podwójnych, co okazało się problematyczne. Z pomocą schematów z normy ATX i miernika napięcia zrobiłem pełną mapę odwzorowania tych pinów na wszystkich wtyczkach.

 

Pytanie 1: Czy mając przewód 12V mogę go podpiąć do dowolnego 12V po drugiej stronie czy dokładnie tak jak było, bo wiadomo że -12V albo PS_ON występują tylko raz, ale 3,3V, 5V, 12V i 0 występują po kilka razy?

Pytanie 2: czy mogę wywalić podwójne przewody i zostawić pojedyncze 1mm (AWG17) kabelki?

 

Schemat:

post-190741-0-20467100-1392367542_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba bawić się w wymianę kable, ich odcinanie, ponieważ jest modularny.

Kable z tych wtyczkek można wziąć dowolne (byleby były na takie napięcia jakie chcemy uzyskać).  Skoro chce pan poprostu skrócić wtyczkę to poco pan pyta się o łączenia przewodów?

Niech pan je poprostu skróci (ze strony ATX 24PIN odlutuje złącze skróci kable i zlutuje z powrotem do złącza, nie będzie musiał się pan martwić o jakieś łączenia kabli).

 

BTW. Dlaczego odrazu hejterzy minusują, co oni ode mnie chcą?

Co myślę o hejterach: Klik

Edytowane przez gumis2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie
2. Teoretycznie tak, specyfikacja o tych kablach nie wspomina, ale najpewniej jest to tzw. "remote sensing" służące do wykrycia obciążenia i ew. kompensacji prądu.

Dlatego osobiście zostawiłbym to tak jak jest podłączone. Co prawda możliwe, że jak usuniesz te kable to będzie wszystko działać, ale imo lepiej nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi,

 

czyli rozumiem że nie mogę podpiąć dowolnego 12V do dowlnego 12V po drugiej stronie, musi zostać tak jak było?

 

pytanie czy muszę robić znowu podwójny kabel aż do wtyczki ATX24PIN czy mogę po prostu na sztywno spiąć te 2 przewody zaraz po wyjściu z zasilacza tzn.

 

zrobię pełne odwzorowanie 24pin, a potem tam gdzie były podwójne zrobię krótkie 2-3cm mostki z kabla AWG17 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...