Skocz do zawartości
kon58

Płyta + procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy procesor Core i7 4930k bedzie współpracował z płytą asus x79 Deluxe ? Do tego pamieć RAM G.Skill RipjawsZ DDR3 4x4GB 2400MHz CL10 czy to dobrze dobrany zestaw ?tzn procek pod wzglwdem podstawki to bedzie pasował, ale czy bedzie wszystko OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten RAM też jest OK ? w opisie tego ramu pisze ze niby jest dedykowany do 3 generacji procesorów core i7 no ale ok. Komp do grania w najnowsze gry w full detalach, jakies programy graficze itp. Czytałem też że bios trzeba bylo aktualizowac przed tym procesorem, bo go nieobslugiwalo, ale skoro piszecie ze bedzie ok to chyba tak jest. Zastanawiam sie czy zasilacz którym już mam to jest corsair XH620W wystarczy do tego, a przynajmniej na początek narazie bez OC procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LGA 2011 dla samych gier i minimalnie co innego to jest kompletnie nie opłacalne .

 

Procek kosztuje ponad 2 000 zł , płyta ~1 300 zł , ram ~800 zł .

 

Za to można na normalnym I5 / I7 Haswell złożyć praktycznie całego kompa .

 

I5 / I7 H będą kilka % szybsze niż I7 4930K .

 

Jak gry to będzie 80+ % to bierz I5 4670K + płyta na Z87 + 8GB ramu 1 333 mhz / 1 600 mhz .

 

Jak programy graficzne będą trochę bardziej zajmujące niż 20% to bierz I7 4770K lub Xeona E3 12xx V3 , do tego 16 GB ram .

 

HX620 spokojnie da radę z I7 4930K , nawet jak będzie sparowany z GTX780 / GTX780 Ti .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pomysle. Co polecacie do oczyszczenia procka oraz radiatora czy to moze byc zwykly spirytus (retyfikowany) ? czy najlepiej kupic alkochol izopropylowy. Idąc dalej jak najlepiej położyć paste termoprzewodzącą i czy koniecznie muszę ją rozsmarowywać ? Chłodzenie procka, zastanawiam sie nad  wodnym Corsair H80i.

 

Co myslicie o tych ramach http://www.morele.net/pamiec-geil-evo-veloce-16gb-2133-2-8gb-cl10-11-11-30-gev316gb2133c10adc-573332/

Edytowane przez kon58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tego H80i .

 

Za połowę jego ceny kupisz równie wydajne AC np. Raintek Erebos czy trochę droższy Thermalraight HR-02 Macho BW .

 

Ew. PHANTEKS  CPU PH-TC12DX za 243 zł albo Prolimatech Megahalems / Armagedon za 200-230 zł ( sam radiator ) .

 

Ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ramy tylko przepłacasz .

 

Do obecnych procków Intela nie ma sensu brać ramów szybszych niż 1 333 mhz / 1 600 mhz .

 

Dodatkowo te ramy mają dość wysokie radiatory , może być problem z montażem lepszego chłodzenia procka .

 

Jak faktycznie potrzebujesz 16 GB ramu to proponuję te Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL9 za 515 zł w morele.net .

 

Wydajność ta sama co Geil 2 133 mhz ( które i tak będą działać na 1 600 mhz ) , cena o 100 zł niższa i sporo mniejsze radiatory .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz czyścić nowy procesor? Jeżeli byłby upaprany z pasty to świetnie sprawdzają się waciki nasączone alkoholem izopropylowym, do kupienia w aptece za 15 groszy.

 

Komp do grania w najnowsze gry w full detalach, jakies programy graficze itp

 

 

 

 

Jakie programy graficzne? i5-4670K i 8GB ramu uciągnie praktycznie wszystko. Co innego, jeżeli pracujesz na plikach graficznych po 8h dziennie i renderujesz grafikę 3D, wtedy i7-4770K i 16GB ramu miałoby zastosowanie.

 

Tak czy inaczej 1000 w kieszeni, na wakacje można się wybrać...

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie zestawy 4x4 GB , w dodatku nadal drogo .

 

Wyżej podany Crucial wystarczy spokojnie a kosztuje ~100 zł mniej .

 

Problemem H80i i całej reszty tych pseudo WC jest m.in. cena oraz jej stosunek do wydajności układu , do tego za ciche one nie są .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cruciale chyba nie wspierają xmp ? Te g.skill niby sa pod x79 itd, sam juz nie wiem.

 

Co td tego czyszczenia procka, no nawet jak jest nowy to widziałem na filmikach ze i tak przecierali zarówno powierzchnie procka jak i radiatora  wiec ? i w sumie nakładali nowa paste bo ta co jest na radiatorze fabrycznie  moze byc np. stara ponieważ takie chłodzenie leż ileś tam w sklepie itp.

 

Te chlodzenia podane przez was np.prolimatech armagedon nawet nie maja wentylatorow to co mam mu je dokupić. ? Z jednej strony troche to h80i wybrałem bo zajmuje jak pisalem  mniej miejsca na procku i moje GPU (co mam teraz i przejdzie do nowego kompa) tez troche zajmuje.

Edytowane przez kon58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co ci profil XMP , to samo ramy dedykowane dla jakieś platformy czy chipsetu - to po prostu marketing nie mający żadnego sensownego zastosowania .

 

Procka czy radiator czyścisz jak jest mocno zanieczyszczony pastą , szczególnie jak stara pasta nie chce schodzić .

 

To dopiero wtedy używasz alkoholu izopropylowego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...