Skocz do zawartości
warson

Wybór SSD spośród 3 opcji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jutro chcę zakupić Dysk SSD pod Samego Windowsa noi może pod 1 najczęściej używaną grę.

 

Kwota jaką chcę przeznaczyć na dysk to max 350zł.

 

Zastanawiam się nad którymś z niżej wymienionych:

 

- Samsung 840 EVO

- OCZ Vertex 450

- Plextor M5S

 

Z tego co wyczytałem prędkość zapisu jak i odczytu, ten samsung ma o wiele lepszy niż pozostałe dwa, lecz dlaczego jest w podobnej cenie? Czy jest to znacząca różnica w szybkości, jak to jest odczuwalne?

Dysk będzie podpięty do Sata II + 2 Inne HDD + Zewnętrzny na USB.

Przede wszystkim chodzi mi o bardzo szybką pracę Windows.

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Być może macie jakieś inne propozycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym z nich system będzie bardzo szybko chodził. Najszybszy z nich jest Vertex ale zdarzają się wadliwe sztuki. Samsung jest minimalnie szybszy od Plextora, ma statystycznie najniższą awaryjność z wszystkich SSD. Bardzo dobre wsparcie od producenta (częste aktualizacje firmware + aplikacja Magician) także są po stronie EVO.

Plextor to również bardzo dobry i wydajny dysk ale lekko przegrywa to porównanie.

 

Nie patrz na "prędkości odczytu i zapisu" bo mają mało wspólnego z wydajnością dysku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech wybierałbym między samsung a plextor i kierowałbym się ceną, bo w normalnym, codziennym użytkowaniu nie uświadczysz znaczących różnic.

Ewentualnie możesz pomyśleć o sporo tańszym crucial m500, ale to nowinka i nie jest to demon prędkości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "nowinka" jest od 10 miesięcy na rynku i jest starsza od Samsung EVO :D

Jedynie ceny ostatnio spadły i stał sie wreszcie konkurencyjny bo wcześniej kosztował tyle co szybszy i starszy brat m4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "nowinka" jest od 10 miesięcy na rynku i jest starsza od Samsung EVO :D

Jedynie ceny ostatnio spadły i stał sie wreszcie konkurencyjny bo wcześniej kosztował tyle co szybszy i starszy brat m4...

 

Łoł, pewnie dlatego mi gdzieś "umknęły"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem dwa tygodnie temu przed identycznym wyborem. Ze względu na upadki zawiłości z gwarancją itd odrzuciłem OCZ. Wybrałem Samsunga EVO obecnie jestem bardzo zadowolony ;) ale jednak moja opinia może być mało pomocna, bo kilka dni użytkowania to za krótki czas aby wyrażać pełnoprawną opinię. Najbardziej patrzyłem w rankingach na prace dysku pod obciążeniem, Samsung mnie zadowalał. Zapłaciłem za niego 324zł. 

 

PS. W trybie RAPID w tym ich Magician Samsung robił 2 razy wiekszy wynik jak bez tego trybu 

Edytowane przez Dudek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...