Skocz do zawartości
unkes15

xp1600@1900 palomino problemy

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio chcialem troche zwiekszyc wydajnosc kompa i podkrecic proca. od dluzszego czasu chodzi na 1700+ i chcialem to zwiekszyc do 1900+. podnioslem fsb na 150 mhz (plyta ma skoki co 10 mhz), maksymalnie zanizylem timingi pamieci (jedna kostka pc266 druga pc333 obie spectec) i bylo gitara. procek wstaje, winda sie laduje, godzina cpu burn i tylko 60 stopni na AC, dwie godziny dema 3dmarka i 51 stopni, 2 godziny gry w motogp 2 i znow tylko 51 stopni. wylaczylem kompa, ide spac. budze sie rano, wlaczam maszyne, a tu "uszkodzony plik vmm32.vxd" i winda sie nie laduje. o dziwo po resecie wszystko idzie. po pewnym czasie znow wlaczam zimnego kompa i znow zwis - tym razem nie przeszedl nawet POST-a. nie wiem co jest - proc jak jest zimny nie lyka tych 10.5x150. co sugerujecie? z mnoznikiem nie moge sie bawic bo plyta nie ma zadnych opcji z nim zwiazanych, a na pewno nie bede cial mostkow. co moge zrobic zeby miec stabilne 1575 mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać manuala do Twojej płyty- czy ona ma oficjalną obsługę FSB 166? Jeżeli tak, to właśnie ono by Cię ratowało- ale na AC palomino na tyle nie pójdzie bez obniżenia mnożnika tak czy owak.

 

Mnożnik możesz ustawić też bez cięcia mostków- poprzez łączenie pinów procesora lub lutowanie połączeń po drugiej stronie socketa. Potrzebne informacje znajdzesz w FAQ: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=33023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie co zrobic? plyta ma do wyboru fsb 166, ale podobno jeszcze nikt tego na niej nie wyciągnął. a zreszta procek by wtedy chodzil na 1743mhz - to chyba niemozliwe na palomino. myslalem tez ze moze zasilka sie nie wyrabia - podaje napiecie na procka tylko 1,71 - 1,73V. w zwiazku z tym jeszcze jedne pytanko - czy te fortrony 250 W na allegro beda mocniejsze od codegena 300W. i czy taki fortron uciagnie moje kompa? nawet po kupnie radzia 9600pro i bartona 2500+? aha - nie mam big towera zeby zainstalowac dwie zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój były proc - Palomino 1600+ podkręciłem do 1800MHz... Pełna stabilność. Podniosłem napięcie chyba na 1,85 ale nie pamiętam. Bez zmiany mnożnika, tylko FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA SWOJE pALOMINO MAM Ccały czas podkrecone na 1800+...jest full stabilny -bez zmieniania NAPIECIA!!!

myśle ze to z twoja płygą być jaja (dobrze ze nie kupiłem ecs)

ale co bym zrobił to zupdate'ował bym se biosa mobo......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1800 mhz go chyba nie puszcze :-). Chyba ze na chlodzeniu wodnym. co do aktualizacji biosa to chyba bym musial to zrobic. napiecia niestety tez nie moge zmieniac w biosie, a nie mam ochoty bawic sie w drut mody. thx za odpowiedzi. a co z tym zasilaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilaczy - Tylko 350W wzwyż i to dobrej firmy... Oczywiście zaraz napłyna posty w stylu - mam 250W Codegena 4xHDD 3xCD proc na 2v i wszystko chodzi piknie i wpaniale...

Do czasu...

Ja już dwa Codegeny spaliłem i jednego Deer-a 350W. Teraz mam 400W i się boje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste o zailaczach bylo duzo....

poszukaj na forum i wiedz ze czeka cie wydatek niestety:(

 

KUCYK...myslisz ze mi sie tu nic nie skrzaczy?

ja mam proca zablokowanego niestety-ale popacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez paniki!!!

Miałem takiego proca i FSB150 to był przyszcz :twisted:

Jak wywala ci się *.vxd lub coś na kształt to raczej pamiąki siadają lub zasiłka za mało mocy daje... Nie umiem tego wytłumaczyć ale coś podobnego już widziałem.

Miałem XP1600 palomino i 512Mb DDR266 Nanya (wg. Sandry były to kostki do FSB145 CL2.5!!!) i FSB150 było na luzaku. 155 też szło bez bólu, poszłoby i 160 ale zasiłka miała dość... i nie dawała wystarczająco dużo prądu, zwłaszcza pamiatkom :? Pamiatki za chooja nie chciały pujść na 160 ale przy chieftecu 420W szły i to na CL2 :twisted: na starej zasiłce też miałem cos podobnego co ty i w końcu musiłem przeinstalowywać drivery do grafy (??) Nie wiem czemu...

Pollecm szybką zmiane na XP1700 b0 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...