Skocz do zawartości
arak

"Niepełnosprawny" zasilacz XFX Pro 550W?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam oto taki problem.Komputer był składany jakieś 3 lata temu i do obecnego czasu nie było w nim nic zmieniane.Jedynie dołożona została jedna kość pamięci 1GB.

Jego podzespoły wyglądają następująco:

Płyta główna - Gigabyte Ga-P35-DS3

Procesor - Intel Core 2 Duo E7600 3,06 GHz

Pamięć - 3 GB

Dysk - Seagate 250 GB (sata)

Grafika - GeForce 210 (1GB)

Napęd - Lg Gsa H55L (molex)

System - Windows xp

 

Niestety napęd odmówił posłuszeństwa i nowym zakupem jest Pioneer DVR-219L(sata).Po podłączeniu go pod sata i naciśnięciu przycisku zapala się jedynie kontrolka bez wysunięcia tacki.Podłączyłem pod inny kabel i sytuacja się powtórzyła.Chcociaż stara nagrywarka już nie wypalała prawidłowo to postanowiłem ją podłaczyć tylko dla sprawdzenia czy tacka się wysuwa.I okazało się że nie ma żadnego problemu z wysunięciem.Podłączyłem pod inne molex-y i także wysunęły stary napęd.

Ostatnią moją próbą było podłączenie nowej nnagrywarki pod kabel,na którym jest twardy dysk.I tu można mówić o małym "sukcesie" gdyż tacka wysuwa się prawidłowo. Niestety na pozostałym okablowaniu sata zasilacza XFX Pro 550W napęd nie chce ożyć.Oczywiście komputer się normalnie uruchamia i ładowany jest system.

Czy możemy w tym przypadku mówić o jakimkolwiek uszkodzeniu zasilacza.W czym może tkwić problem?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dysk pod innymi sata działa (pod tymi co DVD nie działa)? Jeśli nie działa, to winny zasilacz (najlepiej sprawdzić napięcia miernikiem na kablach).

Jeśli dysponujesz przejściówka zasilania molex-sata to sprawdź na niej.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed momentem zrobiłem tak jak Pan polecił .Podłączyłem dysk twardy pod inny kabel sata,a nagrywarkę zostawiłem na tamtym co był podłączony wraz z dyskiem. No i po starcie komputera wyświetla się komunikat o błędzie związanym z dyskiem i system się nie ładuje.

Czy w takim razie pozostaje wymiana zasilacza ? Czy możliwe jest,że poza tym jedynym kablem pozostałe nie otrzymują odpowiedniej mocy?

Edytowane przez arak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...