Skocz do zawartości
Marcis

Komputer do gier oraz grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Pisałem ostatnio iż planuje zmienić komputer za pare miesięcy ale jak to w życiu bywa termin uległ zmianie :P
Komputer będzie służył głównie do prac graficznych oraz tworzenia projektów częściowo do grania.

Znajomy polecił mi zestaw wyglądający następująco:

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)
Pamięć Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM XMP HyperX Blu Red Series (KHX16C10B1RK2/16X)
Zasilacz SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC082)
Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K 1 1225,00 1225,00
Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM 1 65,00 65,00
Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090 1 139,00 139,00
Płyta główna Asus GRYPHON Z87 s1150 Z87 4DDR3 USB3/GLAN ATX - (GRYPHON Z87) 1 533,00 533,00 Karta graficzna Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GTX780-DC2OC-3GD5) 1 1899,00 1899,00
Asus Gryphon Z87 Mainboard Armor Kit 1 163,00 163,00 Do zapłaty:   5054,00

Kwota dość konkretna jak na PC do pracy i zabawy.
Prosiłbym was o opinie co sądzicie o tym zestawie a może inne propozycje ?
Problem mam z dobraniem chłodzenia także w tym temacie prosiłbym o pomoc.
W przyszłości sprzęt będzie podkręcany oraz zapewne zakupie dysk SSD ( jeśli się do nich przekonam ) oraz dołożę ram.
Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc ponieważ czas mnie goni ...

Edytowane przez Marcis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłupiasz się z płytami za półtora tysiąca a bierzesz budżetową budę, zasilacz, ssd na bliżej nieokreślona przyszłość. Słowem do kitu. 

 

W poprzednim temacie linkowałem ci polecane zestawy komputerowe. Szkoda że olałeś lekturę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie kosztuje 1,5k zł tylko 532 zł , choć i tak drogo , do tego ten Armor Kit kompletnie nie potrzebny .

 

Spokojnie wystarczy płyta pokroju MSI Z87-G43 lub Asrock H87 Fatalyty za 350-390 zł ,

 

W zamian za to kup SSD 120-256 GB ( w zależności od potrzeb i kasy ) .

 

Budę warto brać coś większego i pojemniejszego jak np. model Gladius M40 , Jakiś Zalman czy Corsair Carbide .

 

PSU - BQ L8 500W  lub szukać tanich modularnych PSU jak np. Deus M1 550W , Thermaltake Smart 530W  , Cooler Master G550M 550W czy Corsair CXM 500W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłupiasz się z płytami za półtora tysiąca a bierzesz budżetową budę, zasilacz, ssd na bliżej nieokreślona przyszłość. Słowem do kitu. 

 

W poprzednim temacie linkowałem ci polecane zestawy komputerowe. Szkoda że olałeś lekturę. 

Płyta kosztuje 533zł a nie 1,5k jak zauważył kolega wyżej.

Płytę wybrałem sam po przeczytaniu artykułów na stronie głównej co do Armor Kit to zdecydowałem wybrać się go dlatego iż mój zwierzak lubi się czasem zabawić w wywracanie pc i dobieranie się do niego + masa sierści ( a armor ponoć chroni trochę przed kurzem itp ).

Twoje propozycje przejrzałem ale zestaw ma się opierać na i7 i konkretnej karcie graficznej.

Obudowa jest dla mnie najmniej warta uwagi dlatego wklepana była pierwsza lepsza z filtrami :)

Więc nie unoś się tylko doradź jeśli możesz.

Co do SSD mam go w obecnym komputerze i trochę żałuje wydanej kasy na niego dlatego obecnie nie zakupię dysku SSD do nowego sprzętu prędzej postawie na SSHD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hybryda nie ma sensu , albo normalny HDD albo dołożyć do SSD .

 

Jaki masz obecnie SSD i na jakiej płycie pracuje - jak masz jakiś syf na Sandforce ( i nie daj boże z pamięcami Asynchronicznymi ) i na prawdę słabą płytę ( chipset AMD , NV , ULI czy VIA ) to może ci się wydawać że SSD to pomyłka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw #1 nie do konca rozsadny

 

4670k 849

CPU Raijintek EreBoss 151

Z87-G43 GAMING 414

2x4GB (AVD3U16000904G-2CIR) 282,11

N780 TF 3GD5/OC Gaming 1849

Zalman Z3 Plus - Red Edition 215

Corsair RM750 (5lat gw) 424,87 - straszny overkill :P

DRW-24F1ST 65

Crucial M500 240GB 446,94

Samsung 840Evo 120GB 335

WD10EFRX 258

 

5289,92

 

Zestaw 2 wg mnie najbardziej rozsadny:

 

4670k 849

CPU Raijintek EreBoss 151

Asrock Z87Pro4 365

N780 TF 3GD5/OC Gaming 1849

Corsair Carbide Series 300R 245

Crucial Ballistix 2x4 275

BQ PurePower L8 500W 230,84

DRW-24F1ST 65

Crucial M500 240GB 446,94

WD20EFRX 358

4834,78

tutaj możesz sobie zmienić procesor na i7 jeśli go wykorzystasz.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okej, tylko za 200 PLN mniej ma R9 290, który pod względem wydajności wypada bardzo podobnie lub tak samo:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290oc-4gb-ddr5-512bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2oc-4gd5-631342/

 

Będzie co prawda troszkę głośniej niż przy korzystaniu z GTX 780, ale z drugiej strony to aż 200 PLN mniej $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden
Kingston SSD SV300S37A/60G
a płyta główna to 
Asus M4A77T

ogólnie obecny sprzęt już dość mocno podstarzały jest tzn 
proc
AMD Phenom II X4 955 Black Edition QuadCore 3,2GHz

grafika
GTX 460
pamięć 
4GB Goodram
dysk SSD w/w oraz 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Kingston V300 to budżetówka na nie najlepszym ( choć podobno poprawionym ) kontrolerze SanfForce , jak kupowany dawniej to ma synchroniczne pamięci MLC .

 

Gorzej jak go kupowałeś nie dawno - wtedy miałeś duże szanse trafić na pamięci asynchroniczne .

 

Do tego chipsety AMD nie są najlepsze jeżeli chodzi o wydajność SSD .

 

Co do R9 290 - warto go brać także ze względu na możliwość unlocku do 290X , choć w tym przypadku dołożył bym trochę do Sapphire Tri-X z 3 wentylatorami .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dysk powinien wystarczyć 1tb - jak nie chcesz dysku ssd to zawsze można zrobić raid0 z 2 dysków i będziesz miał większą wydajność. Kolejno, musisz mieć chłodzenie, odradzam raijintek'a, obejrzyj sobie jakiś unboxing i zobacz jak producent "zabezpieczył" to chłodzenie, mogę Ci natomiast polecić w tym zakresie Thermalright HR macho120 rev.a / be quiet shadow rock2 / scythe ashura lub mugen 4. Co do grafiki nie mam zastrzeżeń, ASUS jest spoko, procek również. Co do płyty głównej, to mogę powiedzieć tylko tyle że MSI jest odradzane na zachodnich forach, w tym temacie najlepszy stosunek cena/wydajność/jakość ma asrock extreme 4, wydaje mi się że nie będziesz żałował tego wyboru. Pamięć ram bierz kompatybilną z płytą główną, najlepiej brać obecnie 1866, kilkanaście złotych różnicy. Zasilacz ok, ale do takiego sprzętu pokusiłbym się o jakiś mocniejszy jak chcesz podkręcać (600w-650w). No i na zakończenie, obudowe lepiej zmień na cokolwiek innego, obudowy SPC nie są zbyt dobre, widziałem na żywo i nie byłem do nich przekonany. Z tańszych skrzynek to ciekawą propzycje ma Antec gx500, coś droższego to np corsair graphite 230t lub carbide 300r, no i tutaj mój osobisty faworyt i główny konkurent mojej obecnej obudowy (corsair 500r) a mianowicie za ok. 300zł Coolermaster CM 690 III, ma chyba wszysko co może mieć obudowa za taką cenę, solidna budowa, silne blachy i ogrom miejsca, ciekawy design, za taką cenę ciężko znaleźć coś konkurencyjnego. Powyżej tylko zasugerowałem co sam bym brał, oczywiście to Ty Marcis sam powinieneś podjąć decyzję na podstawie własnych przemyśleń, jedynie co mogę jeszcze Ci doradzić to to aby się nie spieszyć, pośpiech działa na twoją niekorzyść. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru sprzętu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć.
PC powinien jutro już dotrzeć do mnie :)
Pozostanie mi wtedy już tylko złożenie wszystkiego w całość ( wolałem nie ryzykować transportu złożonego komputera )
Serdecznie dziękuje za pomoc :)
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...