Skocz do zawartości
bartoszch888

broblem z uruchomieniem lapka

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem z laptopem z win8. podczas pracy sam sie zrestowal w celu aktualizacj.teraz przy wlonczaniu po wyskoczeniu napisu samsung pojawa sie niebieskie tlo i napis system napotkal problem i tak w kolko. nie moge wejc w biosa. testowo włożyłem płytke z win xp, niestety laptop sie wyłoncza zanim zdąży sie odpalić instalator. lapek ma dopiero pol roku.jakieś pomysły?

Edytowane przez bartoszch888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wśród aktualizacji były sterowniki do karty graficznej - dodatkowej, nie iGPU w procesorze? Jeśli tak, uruchom w trybie awaryjnym (F8 bodajże ciągle) i odinstaluj je z usunięciem plików sterownika. Wyłącz automatyczne pobieranie sterowników z WU i sprawdź, czy możesz normalnie uruchomić komputer. Jeżeli tak, poszukaj na stronie producenta sterowników dedykowanych do Twojej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie może wejść do BIOSU (UEFI), to znaczy że nie jest w stanie wyłączyć bootowania w trybie UEFI więc instalator od XPka nie wstanie.
Stawianie XPka na laptopie z przeinstalowanym Windowsem 8 jest bezsensowne, ponieważ ilość widocznej pamięci RAM zostanie zredukowana do poziomu obsługiwanego przez system 32 bitowy, wsparcie XPka kończy się za kilkanaście dni. W przypadku stylu partycji GPT niezbędne będzie jego przekonwertowanie na MBRa co wiąże się z utratą wszystkich danych w tym także partycji recovery, oraz za pewne pojawi się problem ze sterownikami do laptopa.

Ciężko będzie Ci pomóc bo nie podałeś podstawowych informacji jak np. model notebooka.
Możesz spróbować wykonać naprawę systemu lub przywrócić system do stanu z przed awarii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99% pewien, że kolega ma to, co ja ostatnio - z windows update idą złe sterowniki, bo dla windowsa moja karta (HD7610M) to po prostu HD7000 family i WU instaluje sterowniki desktopowe, bez obsługi przełączania z iGPU. I BSOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 270E5e x01

intel core i5 3230M

v ram Nivida 710M gddr3 2gb

8gb dr3 1600/4g*2

 

Proba z Xp był tylko po to żeby zobaczyc czy instalator wystartuje. Niestety laptop restartuje sie zanim cokolwiek sie zdazy zaladowac. Nie mam mozliwosci odpaenia biosu ani wiersza polecen. nie mam pojecia jak sie dostac do partycji recovery.

 

podczas aktualizacji pojawilo sie niebieskie tło z informacja ze napotkano problem i od tamtej pory w kolko sie restatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób to, co napisałem, a przynajmniej odpowiedz na zadane pytania. Nikt za Ciebie Twojego problemu nie rozwiąże.

Kolega nie wejdzie w tryb awaryjny przez klawisz F8, bo ta opcja jest domyślnie wyłączona w Windowsie 8. Aby móc uruchomić tryb awaryjny przez klawisz F8 musiał by najpierw włączyć tą opcję:

http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Tryb-awaryjny-w-Windows-8-przywracamy-standardowe-menu-startowe,42356.html

Według Microsoftu ekran z wyborem trybu awaryjnego powinien się pojawić automatycznie podczas ponownego uruchomienia komputera po awarii, niestety nie zawsze to działa.

 

Do biosu w tym notebooku wchodzisz za pomocą F2, w niektórych przypadkach FN+F2.

Aby uruchomić recovery wybierz F4 jeżeli nie zadziała spróbuj FN+F4. Tu masz tutorial jak przywrócić system z recovery, jest możliwość zachowania danych tylko dokładnie prześledź ten filmik:

 

Do wykonania innych czynności związanymi z naprawą systemu niezbędny będzie nośnik instalacyjny z Windowsem 8:

1. Włóż płytę instalacyjną Windows 8 do napędu DVD i uruchom komputer. Wciśnij dowolny klawisz, aby rozpocząć wczytywanie systemu z płyty DVD.
2. Po kilku sekundach pojawi się asystent Windows. W kolejnych oknach pojawią się pytania o język, format czasu i ustawienia klawiatury. Wybierz język polski i kliknij Dalej.
3. Pojawi się ekran z przyciskiem Zainstaluj teraz, ale nie klikaj go, bo to rozpocznie nową instalację systemu. Należy kliknąć przycisk Napraw komputer umieszczony u dołu ekranu:

Dołączona grafika

4.Jeżeli na dysku jest kilka partycji, instalator pokaże ich listę. Wybierz ten na której jest zainstalowana ósemka. Kliknij Dalej.
5. W oknie Rozwiąż problemy wybierz opcje zaawansowane:

Dołączona grafika

6. Najpierw skorzystaj z automatycznej naprawy/automatic repair, jeżeli to nic nie da to sprawdź czy system wykonał punkt przywracania z przed pobrania tej felernej aktualizacji (kafelek przywracanie systemu/ system restore). Tutaj także masz dostęp do wiersza poleceń/ command prompt dzięki któremu będziesz mógł np. włączyć możliwość wymuszenia trybu awaryjnego przez klawisz F8.

Dołączona grafika

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...