Skocz do zawartości
Eladril

Odpowiedni czas na wymiane tego CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam krótkie pytanie, gdy kupowałem swój nowy zestaw wyposażyłem go w pentiuma g bo na takie cpu pozwalał mi budżet, pierwotny plan zakładał wymiane na i5 po 6-8 miesiacach, teraz jednak nie mogę a jako że mobo jest na s1155, jego żywotność dobiega końca. Planowałem ww. cpu wymienić na i5 (3350p?) którego eol czeka chyba w przyszłym miesiacu jak czytałem. Czy to oznacza że produkt w ogóle nie będzie dostepny albo jego cena bedzie wyższa (niż już w tym momencie mało opłacalna)? Myślałem że będę po prostu czekał aż cena sięgnie powiedzmy 400-450zł bo taka uważam za rozsadna ale wyglada na to że może za pare miesięcy dostane taka jedynie używke na allegro. Co sadzicie jaka przyszłość czeka procesory ivy bridge.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne sklepy w rodzaju morele będą sprzedawać ten i inne procki aż do czasu wyczerpania zapasów czy to swoich czy hurtowni / dystrybutora .

 

Po skończeniu zapasów magazynowych pozostaje już tylko rynek wtórny - allegro , ebay , tablica itp.

 

Choć i tutaj mogą się zdarzać leżaki magazynowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

zapewne będą powoli tanieć z wyjątkiem topowych modeli i egzemplarzy podatnych na OC - te będą trzymać cenę dłużej. Nie pozostaje nic innego, jak tylko szukać okazji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak będą wyglądać ceny w przyszłości .

 

Z jednej strony sprzęt wycofany z produkcji powinien tanieć , czasami dość znacznie .

 

Z drugiej strony z tymi CPU jest taki problem że obecne generacje procków są nie wiele lepsze w kwestii wydajności , gorsze ( i to czasami dużo gorsze ) jeżeli chodzi o temperatury .

 

To może spowodować że będzie popyt na procki S1155 i w efekcie będą trzymać one cenę , chyba że zdarzy się odpowiednik BitCoina dla kart ATI - używane Radeony HD6xxx / HD7xxx wciąż trzymają cenę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...