Skocz do zawartości
locke90

GTX 640 a Photoshop

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam krótki ale nurtujący mnie problem.

 

Jako że zależy mi bardzo na pracy w ciszy i siędze wiele przed komputerem, głównie chodzi u mnie corel, photoshop, głównie obróbka zdjęć, projektowanie grafik etc, bez obróbki filmów.

 

Planuję na rzecz ciszy pozbyć się GTXa 640 i korzystać z integry.

 

Specyfikacja to:

i5-2500k @4,3Ghz

RAM 8GB 1333Mhz

GTX 640 1GB gddr3

Asrock P67 Pro3

 

 

Powiedzcie mi rzeczowo, czy naprawdę i czy w ogóle odczuję spadek wydajności, jeśli chodzi o moje zastosowanie? Co tak naprawdę daje CUDA w PSie?

 

Jeśli naprawdę zadziałam sobie na niekorzyść, pojawia się pytanie, jaką pasywną i dość tanią grafikę kupić, z obsługą CUDA? Nie chciałbym przekroczyć ~300zł

 

 

Dziękuję wam za odp, pzdr ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą metodą na "uciszenie" karty jest podmianka wentylatora na inny, ew. skręcenie obrotów obecnego dmuchacza, np. kontrolerem, albo samymi kablami. Być może istnieje też taka możliwość z poziomu chociażby MSI Afterburnera :).

Swoją drogą Twoja płyta główna nie pozwala na korzystanie z iGPU (P67).

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiście o GT640, literówka.

 

Co do mobo, nie szczerze powiem że nie pamiętam co tam siedzi, ale na pewno ze wsparciem iGPU od Asrocka. 

Nie mam teraz sprzętu pod sobą aby sprawdzić.

 

@reyden - "Widziałeś kiedyś CUDA w akcji ?" te słowa na miejscu nie były, ponieważ ja właśnie pytam o różnice, a ty ich nie wskazałeś w ogóle... Taka wypowiedz niczego nie wnosi, i niczego mi nie uświadomiła ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pracuję na nowym CC.

 

Chciałbym na prawdę widzieć, czy jest różnica, i czy warto kupować coś pasywnego (a 640tkę przełożyć do innego kompa który jej potrzebuje), albo inwestować w chłodzenie, ewentualnie w coś taniego z CUDA, tak żebym nie odczuł spowolnienia.

 

Co w takim przypadku z tanich kart z chł. pasywnym mółbym kupić? Koszta musiały by być najniższe.

 

dostałem błędną informację. obecnie siedzi tam GTX460 a nie 640 ;)

 

 

A więc czy warto pchać się w intergę? jeśli nie, co pasywnego kupić z cuda o podobnej wydajności?

 

ewentualnie polećcie jakieś chłodzenie pasywne które da radę tej GPU (dość dobrze wietrzona buda, Antec Three hunred, przód 120mm, tył 2x120mm)

Edytowane przez locke90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, a więc zdecydowałem wymienić chłodzenie na tym GTX460, ponieważ sadzę że mogłbym stracić na wydajności przez CUDA, a głównie ten sprzęt działa tylko na PSie i Corelu.

 

Panowie, co bezgłośnego kupić pod te kartę? 

Najlepiej gdyby było to chłodzenie z jakąś 120stką, którą skręciłbym na minimum obrotów w miarę możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...