Skocz do zawartości
Kaktus222

Komputer dla gracza do 8000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mógłby mi ktoś złożyć dobrego kompa bo ja się nie znam, a nie chciałbym czegoś zepsuć :)
Komputer dla gracza, do 8000 zł (może być mniej nie obrażę się)
Tylko, że to co normalne Intel Core i7, Win7 Professional, GeForce 780, 16 GB RAM
Żeby wszystko było ze sobą kompatybilne :)
Ja będę kupował na stronie morele.net
Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być sama skrzynka czy skrzynka + monitor + inne peryferia ?

 

Sam komp .

 

Zestaw z PPC za 6200 zł + Cooler Master CM 690 II Advance USB 3.0 za 353 zł

 

Ew. moja propozycja - link , baza ta sama co wyżej , zmiany to 2xMSI GTX780 Gaming , nagrywarka BR i zasilacz Corsair RM 750W .

 

Całość za 7 750 zł , wraz z ww. budą wyjdzie coś koło 8 100 zł .

 

Do 1 zestawu zalecam monitor FHD , do mojej propozycji monitor FHD to absolutne minimum , najlepiej to pasował by monitor 2K/4K aby w pełni wykorzystać 2xGTX780 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zestawie PPC jest wszystko oraz czy wszystko jest ze sobą kompatybilne ?
Pytam ponieważ nie widzę karty dźwiękowej i nie wiem czy to czego nie ma zastępują czymś np. Kartą dźwiękową zintegrowaną lub coś w tym stylu ?
Oraz czy ten zestaw za 6200 zł czy za 7750 zł ?
Dziękuję :)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takich jak ty .

 

Przychodzi taki na jedno z większych for o komputerach w PL , dostaje odpowiedź o polecanym zestawie  z forum/portalu a dalej się pyta czy wszystko jest kompatybilne .

 

A co do karty dzwiękowej - jest ona zintegrowana na płycie i spokojnie wystarczy , chyba że masz na prawdę duże wymagania w tej kwestii .

 

Co do zestawów - to praktycznie to samo nie licząc kart ( i odpowiedniego PSUI do nich ) .

 

2xGTX780 w teorii jest szybsze niż GTX780Ti , ale jak SLI będzie się skalować kiepsko albo wcale ( lub będziesz grał na rozdziałce 1 680 x 1 050 lub niżej na detalach medium/high ) to wtedy 2 zestaw nie ma kompletnie sensu .

 

Jak masz opdpowiedni monitor - 24+ " FHD albo 2K ( 2 560 x 1440 ) i będziesz grał na maksymalnym poziomie detali ( High/Ultra + Tesalacja , MSAA itp. ) to karty będą wykorzystywane i całość będzie szybsza niż GTX780 Ti .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie podkręcone 760-tki Palita wyprzedzają w wydajności pojedynczą 780 Ti. Mowa tu o wydajności w popularnych grach (C3, BF3, BF4, TR). Spotkałem się tylko z jednym przypadkiem złego skalowania, a zdarzyło się to w grze: Hitman: Absolution, gdzie rzeczywiście 760-tki osiągały wydajność na poziomie GTX 770.

 

Bezpieczniej wybrać single GPU, ale czy opłaca się dopłacać aż 700 PLN do +/- 10-15% osiągów 780 Ti (mowa o modelu DCUII)? Dla mnie to trochę chore. O ile jeszcze można zastanawiać się nad zakupem 2xGTX 770/780 4GB/3GB pod 2560x1440, to wybór 780 Ti pod FHD to moim zdaniem marnotrawienie środków.

 

Ode mnie coś tańszego + kilka korekt w zestawie z PPC - przede wszystkim odpowiednia pamięć RAM (wcale nie chodzi o pojemność), zasilacz z certyfikatem Gold i obudowa, która może się z powodzeniem przyjąć przy próbie stworzenia SLI.

 

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 AM2 AM3 AM3+ LGA775 LGA1155 LGA1156 LGA1366 LGA2011 - TR131 

LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA (bez softu) GH24NSB0RBBB 

Dysk SSD Crucial M500 240 GB SATA3 2.5' 500/250 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT240M500SSD1 

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX) 

Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4, Z87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (Z87 EXTREME4) 

Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K 

Karta graficzna Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GTX780-DC2OC-3GD5) 

Zasilacz Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD - CP-9020077-EU 

Obudowa Corsair Carbide Series 500R Mid-Tower Gaming Chassis black (CC-9011012-WW) 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 

 

Cena: 5489 PLN.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę podkręcał kompa, ja po prostu jak kupię już komputer to kupię i nic w nim nie będę zmieniał :)
A RAM zostanie 16 GB :)
Teraz dodaję jeszcze pytanie, który zestaw jest ze sobą naprawdę kompatybilny bo już się boję, że mi najgorsza gra nie pójdzie, a co np. BF4 na Ultra ;)

Edytowane przez Kaktus222
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę bronił założyciela tematu, ale pytanie może nie być CAŁKOWICIE głupie. Na przykład, nie jestem pewien czy każdy zaproponowany tu zestaw został sprawdzony pod kątem kompatybilności (współpracy, zazwyczaj jest o tym na stronie producenta płyty głównej) RAMu z płytą główną. Wiem że raczej tak czy tak nie byłoby problemu, ale jeżeli Kaktus222 chce nie mieć żadnych problemów itp to może być TROCHĘ uzasadnione to pytanie. Chociaż najlepiej by oczywiście było gdyby sam to sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...