Skocz do zawartości
Storfugl

Pecet do grania chwilowo bez karty graficznej czyli kupowanie po kawałku

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zbierałem pieniadze na nowy pecet ale niestety stary w czasie zbierania juz calkiem padł dlatego wpadłem na pomysł

kupienia tego  http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_polecane_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2014?page=0,9 tylko że bez karty graficznej.

Otóż z tego co widzę procek ten ma zintegrowaną kartę która radzi sobie z takimi grami jak CS GO czy inne gry na source więc nie umarłbym z nudów podczas zbierania reszty pieniędzy na zwyczają kartę.

Co myślicie o takim pomyśle? Dobre rozwiązanie czy może zapomniałem o jakiejś istotnej kwestii?

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być , HD4600 to całkiem wydajna karta jak na integrę .

 

Procek też mocny , masz jakieś części do wykorzystania ze starego kompa - karta , HDD czy DVD-RW ? .

Właśnie niezbyt bo chciałbym go kiedyś spróbować postawić na nogi za jakieś grosze i mieć go na wszelki wypadek zatem chciałbym kupić wszystko nowe.

 

Jeśli już schodzimy na temat składania w ogóle to mam pytanie - macie jakiś zaufany ranking tanich obudów?  Bo nie chciałym przepłacić a nie jestem pewien czy ta lista na PurePC nie jest czasem troszkę sponsorowana :)

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany przy tym zestawie SPC Gladius M40 jest dość dobrą budą i tanią , cena ~200 zł .

 

Dobre są też Brutus M23 czy starszy Brutus 410 albo Zalmany T3/T4 za 120-150 zł .

 

Chyba że szukasz czegoś poniżej 100 zł to Zalman T1/T2 czy coś od Tacensa .

 

Zalmany Tx to budy mATX .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman Z3 za 135 zł albo wersja plus za 20 zł więcej. Obie te obudowy cieszą się uznaniem wśród użytkowników i raczej nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

 

P.s. Co do tego zestawu co podałeś to  procka bym zmienił na 4570 - tylko 50 zł droższy a w trybie turbo ma 300 mhz więcej.  Oraz dołożył 20 zł i wziął dysk 1TB

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.s. Co do tego zestawu co podałeś to  procka bym zmienił na 4570 - tylko 50 zł droższy a w trybie turbo ma 300 mhz więcej.  Oraz dołożył 20 zł i wziął dysk 1TB

Co do dysku to rozumiem ale jeśli chodzi o procka to czy będzie to zauważalny przyrost wydajność w bardziej wymagających grach?

 

EDIT: Jak wygląda użycie takiej integry? Kumpel mówi że żeby korzystać z tej integry muszę mieć coś tam w płycie głównej... Jak to wygląda? Czym do czego się podłącza ? Nigdy nie miałem karty zintegrowanej z prockiem wiec nie wiem jak to działa.

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Klaus.

 

A jak z tą wyższością 4570 na 4440 jest?

Czy to turbo włączy się gdy na przykład zrobi się większa rozwałka podczas grania w Battlefielda czy Total War-a ?

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi , jeszcze tylko jedno pytanie, mianowicie czy zasilacz w tym zestawie może sobie nie poradzić z jakimiś kartami? Nie będę miał problemu gdy wrzucę jakąś R9 czy GTX 660/760 czy 770 z TwinFrozR i tego typu rzeczami? 

Słowem - czy to 450W w tym "korsarzu” wystarczy?

EDIT OK jak widać po stronie purepc-da radę

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie ten RAM, nie ma nigdzie informacji jakie jest napięcie. Tymczasem do Haswell zalecane jest 1,5V. Osobiście dla świętego spokoju dołożyłbym do http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/. A jak chcesz zaoszczędzić to w Electro kupisz je za ok. 247 zł z wysyłką gratis. Ja właśnie tak zrobiłem mimo, że resztę podzespołów brałem też w Morele.

 

No i ten zasilacz  - nie należy do najcichszych, chyba że to nie problem to ok.  Chociaż jeśli planujesz zakupić w przyszłości GTX 770 to wziąłbym coś o mocy 500-550W żeby mieć większy zapas bo konfiguracja w stresie może wziąć 300-350W.  Bardzo dobrym wyborem będzie Cooler Master  G550M lub XFX pro series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że troszkę już wyszedłem za bardzo za budżet. Ten RAM ma 1,65 hmmn redakcja purepc go tam wrzuciła więc... co może być nie tak?  :sad: No i znalazłem jeszcze coś takiego http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1698560/65v-ram-haswell.html

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...