Skocz do zawartości
hojny

Ciche chłodzenie CPU LGA 2011 Co kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, więc jak w temacie, mój obecny sprzęt to:

 

  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 660 Ti
  • Płyta: ASRock X79 EXTREME3 GEN3
  • Procesor: Intel® Core™ i7-3820 CPU @ 3.60GHz 
  • Obudowa: Fractal Design Define R4
  • Wentylator Thermaltake Contac 30

 

Szukam nowego chłodzenia które będzie cichsze od obecnego (najlepiej najcichszego dostępnego na tą podstawkę mieszczące się w tej obudowie, od razu chcę powiedzieć że głośność jest dla mnie czynnikiem najważniejszym, jeśli chodzi o cenę to nie stanowi ona dla mnie ograniczeń w tej kwestii) dlatego przy doborze coolera prosił bym kierowanie propozycji właśnie głównie opierając się na tym "parametrze". Ja się na tym nie znam kompletnie więc prosił bym mnie nie odsyłać do postów typu "polecane coolery". Komputer składał mi znajomy ale nie mam możliwości rozwiązania tej kwestii z nim dlatego proszę was o pomoc.

 

 

 

 

Pozdrawiam Hojny.

Edytowane przez hojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego - ma wentylatory PWM, więc na ile ustawisz w BIOS'ie, na tyle będą hałasować - w zależności od współczynnika temperatury/ciszy jaki sobie obierzesz.

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=41&lng=en&set=1

 

Odnośnie tego, czy się zmieści - są podane wymiary na stronie, wystarczy linijka do ręki i gotowe. (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co od razu wymieniać całe chłodzenie i płacić tyle kasy .

 

Jak priorytetem jest cisza to poszukaj cichych wentylatorów 120mm / 140 mm np.

 

Fander Roxo 120mm MX FRX2-12025-MX - 25 zł , 1 300 RPM i poziom generowanego hałasu 17,5 dB .

 

Fander Roxo 120mm LX FRX2-12025-LX - 25 zł / 1 050 RPM i 12 dB

 

Fractal Design Silent Series R2 120mm FD-FAN-SSR2-120 - 32 zł / 1 200 RPM i 15 dB

 

BitFenix Spectre PWM 120mm - czarny (BFF-SCF-P12025KK-RP) - 33 zł / 700 - 1800 RPM i max. 22,5 dB .

 

Scythe Slip Stream 120mm SY1225SL12LM-P - PWM Fan ( SY1225SL12LM-P ) - 35 zł / do  1 300 RPM i max. 26,5 dB

 

Enermax 120mm UCMAA12A - 41 zł / 1 000 - 1 800 RPM i 13-20 dB .

 

Enermax UCTB12A - 48 zł / 800 - 1500 RPM / minimalnie 10 dB .

 

Be Quiet! Pure Wings 2 140mm BL047 - 43 zł / 1 000 RPM / 19 dB

 

Be Quiet! SILENTWINGS 2 PWM 140mm BL031 - 92 zł / 1 000 RPM / 16,5 dB . 

 

Ceny z morele.net .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego - ma wentylatory PWM, więc na ile ustawisz w BIOS'ie, na tyle będą hałasować - w zależności od współczynnika temperatury/ciszy jaki sobie obierzesz.

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=41&lng=en&set=1

 

Odnośnie tego, czy się zmieści - są podane wymiary na stronie, wystarczy linijka do ręki i gotowe. (;

Ta noktua to przerost formy nad treścią. Procek niepodkręcony więc słabsze coolery dadzą równie dobry efekt.

 

A po co od razu wymieniać całe chłodzenie i płacić tyle kasy .

 

Jak priorytetem jest cisza to poszukaj cichych wentylatorów 120mm / 140 mm np.

Raczej wentylatory dużo nie pomogą bo sam cooler jest słaby, ale na pewno poprawiłyby stan obecny.

Proponuję macho, Dark Rock 3.

Fractal mieści coolery do 170mm.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...