Jump to content
gronio89

Program do Kopii Zapasowych

Recommended Posts

Witam, borykam się z problemem zakupu programu do kopii zapasowych systemu, partycji itd. Czy ktoś mógłby pomóc mi w wyborze takiego programu. Mam kilka wymagań odnośnie tego programu. Czy istnieją takie programy jak stary Norton Ghost 11.5, tylko w nowszej wersji obsługujące od Windowsa XP do 8.1 ? Jego największą zaletą była kopia odpalana z płyty bez uruchamiania windowsa i instalowania programu. Program musi szybko tworzyć te kopie. Program będzie wykorzystywany w pracy, ma za zadanie zrobić kopie zanim przystąpię do naprawy windowsa i w razie jakiegoś problemu przywrócić wszystko do stanu np sprzed zawirusowania czy awarii dysku(np kopia obecnego systemu na nowy dysk). Dobrze by było gdyby tworzył obraz który można edytować i wyciągać pliki z niego, albo przenosić na wirtualne maszyny. Najlepiej gdy kopia mogła być zapisywana na dysku USB (3.0).

Jest mnóstwo tych programów i nie mam pojęcia który wybrać. Co powiecie o tych:
HDClone
Macrium Reflect

EASEUS Todo Backup

Acronis True Image 

Paragon Backup & Recovery

Prosze o pomoc! 

Edited by gronio89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli w komputerze jest dysk WD, to polecał bym program Acronis True Image który dostępny jest za darmo na stronie WD. Jest to wersja okrojona względem płatnej wersji, ale w większości przypadków jest ona wystarczająca. 

Program można pobrać stąd:


  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc w temacie, ta darmowa wersja Arconisa jest bardzo fajna, dopiero teraz ją testuje, ponieważ dysk usb był na gwarancji. Zakupiłem też HDClone 4.3 (lepszy od wersji 5, ma więcej opcji). W sumie nie potrzebnie bo ten darmowy program jest też rozbudowany...eh życie...
Mam pytanie odnośnie Arconisa, czy dostosowuję on wielkość partycji, tj np po awarii dysku 80GB (wcześniej zrobiona kopia całego dysku lub partycji systemowej) można cały obraz wrzucić na dysk 160 lub większy? System normalnie wstanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na starszych Acronisach (pełne wersje testowe) było to możliwe i robiłem to wielokrotnie, zarówno z mniejszych dysków na większe, jak i na odwrót - wszystko było OK, więc zapewne w Twoim przypadku też się uda :).

Od wersji bodajże 2011 jest nawet poprawny alignment partycji SSD. Porządny program i również polecam.

 

@Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajeb**** ten program i to darmowy!
właśnie testuje go, stworzyłem obraz partycji systemowej(100mb) i dysku C z windowsem, po sformatowaniu jednej i drugiej, pięknie przywrócił system na nogi. Po usunięciu tych dwóch partycji, podczas recovery kazał wybrać gdzie ma przywrócić obraz, zaznaczyłem nieprzydzielone miejsce po usunięciu ich i sam je stworzył od nowa.
sam obraz systemu nie zajmuje tyle ile cała partycja(przekleństwo HDClone partycja 60GB, zajęte np 25GB a obraz tyle co partycja 60GB), a dzięki temu jest sporo szybszy   :) także nie powinno być problemu ze zmianą wielkości dysku bo program sam tworzy partycje. wszystko z poziomu biosu i plytki CD. Jak dla mnie bajka.
A i dodatkowo można zamontować obraz jako wirtualny napęd :)

Edited by gronio89

Share this post


Link to post
Share on other sites

FOSS: Clonezilla - potężne narzędzie, ale wymaga minimum wiedzy i nie jest intuicyjne w obsłudze. Jakiś czas temu przenosiłem nim 2008R2 z dwoma dyskami RDM z ESX na fizyczny sprzęt używając kopii plikowej na udziale sieciowym - poszło gładko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...