Skocz do zawartości
krisu993

użytek z mojego pc 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was prośbę otuż ostatnio zainteresowały mnie gry takie jak battlefield 4 minecraft itp Potrzebuję ubgrade pc do 2500zł to jest cena max i ani zł więcej części nie muszą być nowe oto co mam

Procesor i3 2120

Płyta główna intel desktop board lga 1155

zasilacz chieftec 400w

Dysk ssd 60 gb

system linux mint

 

 

Do zestawu zalicza się obudowa bo to co mam to piekarnik

W oko mi wpadł ten procesor

http://m.allegro.pl/intel-core-i7-3770-8mb-cache-34390ghz-i4200085469.html

I dodam jeszcze że mam 8gb pamięci ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 nie ma sensu brać do gier .

 

I5 3350P/3470 bez wymiany płyty , ew. I5 4440/4570  + płyta na H81/B85 .

 

Buda to może być np. SPC Brutus M23 , SPC Gladius M40 , Corsair 300R , Zalman Z9 lub Z12 etc.

 

Do tego karta jak chcesz grać w BF4 - Asus R9 270 DCII lub MSI R9 270 Gaming albo GTX760/GTX770 .

 

Ten szef to co za model dokładnie i ile ma lat .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 2 lata ma modelu teraz dokładnie nie podam bo komputer na dole jest ale ma 400w a i7 to wolę bo chciałbym teraz nagrywać na youtube i renderować

http://www.morele.net/inventory/info/ixxcaJ/

http://m.allegro.pl/intel-core-i7-3770-8mb-cache-34390ghz-i4200085469.html

I mam i7 a to za ok 2300 co wy na to?

No proszę opiszcie coś czy ok dałem (oprócz procka) bo i7 będzie na pewno :) no sami wiecie zapas na przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renderować co ? Nagrywanie filmów i ich renderowanie czy  jakieś programy w 3D? czy Do Video  wystarczy i5 spokojnie.

 

Ja proponuje wymienić procesor na i5 3470. Napisz dokładnie co masz za podzespoły. Otwórz obudowę i sprawdź tabliczkę na zasilaczu.  Sprawdź model na płycie głównej lub odczytaj za pomocą CPU-z (zakładka Mainboard). Do tego dokup GTX 760 lub jak Ci wystarczy GTX 770. Do tego SSD dla lepszego komfortu pracy (zalecane).  Ew zamiast GTX 760/770 weź wspomniany R9 270. Dysk weź WD Blue dla świętego spokoju i mniejszej awaryjności w ostatnich latach dysków z tej firmy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już ssd od kingstona
Ją tam wolę radka r9 280x ale mam pytanie co jest jego alternatywą w gtx?
I7 3770 za 8 stówek? Czemu nie?
A i od kiedy seagate jest awaryjny? Od kiedy pamiętam miałem seagate
A i używki i5 3470 stoją po 100zł mniej wg mnie warto dopłacić
A sek z/w zrobię zdjęcie zasilacza i płyty głównej

 


dokładny model płyty to dh67cl


i ps sorry za jakość zdjęć mam tylko ten telefon do robienia zdjęć htc desire x


i jeszcze jedno pytanie czy pci express 2.0 będdzie kompatybilne z 3.0


ref odpisze ktoś? ;d


a może by obudowę zostawić zaoszczędze wtedy 200zł bo temp tego i3 jest na poziomie 40-50 stopni przy stresie

post-209620-0-70012100-1399105151_thumb.jpg

post-209620-0-09027000-1399105159_thumb.jpg

post-209620-0-66645000-1399105163_thumb.jpg

post-209620-0-99088800-1399105167_thumb.jpg

Edytowane przez krisu993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy od dawna .  Seagate sporo tych dysków wracało do serwisów. Owszem ja też miałem dyski Seagate i mam nawet do dziś jeden, który działa po za tym że zrobił się strasznie głośny (7200.10 256 GB). Ale np  Seria 7200.11 i 12 była dość mocno awaryjna.  Mi padła jedna sztuka i znajomemu ten sam model 500GB nie wykrywał BIOS.  Oczywiście mogliśmy mieć pecha jak i setki innych osób. Ale ok bierz co chcesz.  Co do i7 nie twierdzę że to jest nieopłacalne. Pytanie czy masz zamiar to w jakiś spsoób wykorzystać. Otóz 800 zł to wcale też nie tak mało za zwykła wersje bez możliwości OC. Za 500 zł masz i5 3350P. Za 550 masz używki z roczną gwarancją i5 3470. Także 250-300 zł to sporo kasy gdzie wydajnośc nie osiągnie takiej róznicy cenowej gdybyś zdecydował się na i7. Co innego jakbyś się bawił w zaawansowany rendering. Z programami co mają pożytek z HT i dodatkowych wątków w przyadku i7. W grach to już w ogóle masz praktycznie zero przyrostu wydajności na i7.

 

Alternatywą 280x jest GTX 770. Również bardzo udana karta, ale droższa o ok 100zł, a wydajność podobna. W cenie 1000 zł obecnie najbardziej opłacalny jest właśnie R9 280x. Tylko i wyłacznie od firm ASUS i MSI.   Cichsze chłodzenie i praktycznie mniejsze ryzyko trafienia na piszczące cewki jak w przypadku Gigabyte.  Zasilacz bym wymienił jak myślisz o czymś mocniejszym niż R9 270/ GTX 760. Co do obudowy.

 

Jak masz tam sporo miejsca (cięzko po tych zdjęciach wyciągnąć wnisoki) to jeszcze da radę. Ale jak jest tam ciasno i kiepski obieg powietrza to będzie się to gotować. Ivy Bridge się troszkę grzeją, ale bez OC nie powinno być tak źle. Co innego jakbyś myślał nad i5 3570K.

 

P.S. PCI-ex 2.0 jest kompatybilne z PCI-ex 3.0. Sam posiadam płytę główną na PCI-ex 2.0 i kartę graficzną GTX 770, która ma PCI-ex 3.0. Tak wspomniałem jakbyś miał jakieś wątpliwości w to co pisze.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nasuwa mi się pytanie na jaki budżet to mam 2500 więc na i7 starczy spokojnie nie mam zaufania do i5 ;D miałem na tej płycie i5 szybko padł a że miałem i3 to wymieniłem szybko i tak siedzi już prawie 2 lata i3

Edytowane przez krisu993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Ci padł. A coś Ty z nim robił tak z ciekawości zapytam. Musiał być chyba fabrycznie walnięty lub miał powyginane piny o czym mogłeś nie wiedzieć.  Bo najczęściej od tego padają procki. Lub jak się ustawi zbyt wysokie napięcie. Ale żeby samo z siebie padło to nie mam mowy. Miałem 11 komputerów od 386 po i5 2500K. Nie pamiętam by mi lub komuś padł procesor sam z siebie. Także Twoja nieufność  do i5 jest nie na miejscu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.  Bo jak ktoś to przeczyta to pomyśli że wszystkie i5  są awaryjne. A to kompletna bzdura. Procki są chyba najmniej awaryjnymi podzespołami. Co innego dyski twarde, karty graficzne, zasilacze, płyty główne, czy pamięci. Zwłaszcza te pierwsze.  Wspomniałem o Seagate gdyż moim zdaniem to ważne. Płytę, pamięci czy zasilacz (markowy oczywiście bez ryzyka spalenia innych bebechów) można oddać na gwarancję. Ale jak dysk padnie to można nie odzyskać wszystkich danych. Stąd trzeba być ostrożnym w wyborze dysku twardego podobnie jak wyborze markowego zasilacza. Procesor to co innego . Zresztą jak wspomniałem to chyba najmniej awaryjne jednostki z głównych podzespołów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI Express ma kompatibilność wsteczną, czyli będzie działać. Jednakże GPU na PCI-E 3.0 podłączone do płyty głównej z PCI-E 2.0 będzie wolniejsze, ale nie ma co się martwić różnice widać tylko w testach (jest dosyć niewielka). Dopiero w high-endzie (GTX 780 Ti itp.) widoczne są skutki wolniejszego PCI-E.

Edytowane przez Nozdmaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Ci padł. A coś Ty z nim robił tak z ciekawości zapytam. Musiał być chyba fabrycznie walnięty lub miał powyginane piny o czym mogłeś nie wiedzieć.  Bo najczęściej od tego padają procki. Lub jak się ustawi zbyt wysokie napięcie. Ale żeby samo z siebie padło to nie mam mowy. Miałem 11 komputerów od 386 po i5 2500K. Nie pamiętam by mi lub komuś padł procesor sam z siebie. Także Twoja nieufność  do i5 jest nie na miejscu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.  Bo jak ktoś to przeczyta to pomyśli że wszystkie i5  są awaryjne. A to kompletna bzdura. Procki są chyba najmniej awaryjnymi podzespołami. Co innego dyski twarde, karty graficzne, zasilacze, płyty główne, czy pamięci. Zwłaszcza te pierwsze.  Wspomniałem o Seagate gdyż moim zdaniem to ważne. Płytę, pamięci czy zasilacz (markowy oczywiście bez ryzyka spalenia innych bebechów) można oddać na gwarancję. Ale jak dysk padnie to można nie odzyskać wszystkich danych. Stąd trzeba być ostrożnym w wyborze dysku twardego podobnie jak wyborze markowego zasilacza. Procesor to co innego . Zresztą jak wspomniałem to chyba najmniej awaryjne jednostki z głównych podzespołów.

no właśnie nic po prostu sam z siebie a kiedy na gwarancję chciałem zrealizować to powiedzieli że to z mojej winy bo ten procek na linuxie nie powinien działać a i3 daje radę i5 nie kupie bo mam osobistą zrazę to był chyba 2500 bez k

 

PCI Express ma kompatibilność wsteczną, czyli będzie działać. Jednakże GPU na PCI-E 3.0 podłączone do płyty głównej z PCI-E 2.0 będzie wolniejsze, ale nie ma co się martwić różnice widać tylko w testach (jest dośyć niewielka). Dopiero w high-endzie (GTX 780 Ti itp.) widoczne są skutki wolniejszego PCI-E.

czyli w r9 280x nie będzie to widoczne? bo to też jest dobra karta jak co mogę wymienić płytę główną mieści się w budżecie

 

i co do zasiłki to 500w wwystarczy czy nie?

na stronie producenta karty pisze że wymagane jest 750w to jaki 750 wybrać?

Edytowane przez krisu993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic po prostu sam z siebie a kiedy na gwarancję chciałem zrealizować to powiedzieli że to z mojej winy bo ten procek na linuxie nie powinien działać

<lol2> jakby mi tak powiedzieli to chyba by któryś w "morde" dostał. Procki się nie psują można ewentualnie jak ze wszystkim  trafić na walnięty fabrycznie lub po ostrym OC. Też nie znam nikogo komu padł kiedyś procek w kompie. Więc Twoja zraza względem i5 jest nieuzasadniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol2> jakby mi tak powiedzieli to chyba by któryś w "morde" dostał. Procki się nie psują można ewentualnie jak ze wszystkim  trafić na walnięty fabrycznie lub po ostrym OC. Też nie znam nikogo komu padł kiedyś procek w kompie. Więc Twoja zraza względem i5 jest nieuzasadniona

tam nie było oc nigdy w swoim pc nie robiłem oc nawet malutkiedo żadnej częsci

http//www.morele.net/zasilacz-corsair-builder-series-cx-750w-80-bronze-modular-cp-9020061-eu-541540/

co powiecie o tym zasilaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo Ci na tym zależy i masz fundusze to warto wymienić mobaska z szybszym PCI. A co do PSU to raczej zasięgnij mądrości testów porównawczych i znaleźć najodpowiedniejszy. Przemyśl wszystkie możliwe opcje rozbudowy, czyli czy w przyszłości nie zechcesz korzystać z CrossFire, kupić więcej HDD/SSD, lub innych komponentów. Uważaj na tanie "crazy" zasilacze. 50$ za 700W PSU brzmi pięknie, ale najczęściej ma słabą wydajność, będzie służył krótko i nie ma wielu ciekawych rozwiązań, które zapobiegną zmianie blaszaka w grilla na majówkę. Przykładem takiego gorszego zasilacza jest Rosewill Stallion (jeśli się nie mylę). Marki które nie powinny Cię rozczarować to Corsair, Seasonic, Coguar, SilentiumPC i wiele innych. Jak coś znajdziesz co wydaje się OK to przedstaw nam nazwę tego PSU.

Edytowane przez Nozdmaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crossfire raczej odpada prędzej wymienie cały sprzęt dysków nie będe dokładał ten 1tb to na śmieci ssd na system a to tylko linux mint 15 olivia

a to co znalazłem to corsair cx 750m modularny 80+ bronze

Edytowane przez krisu993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crossfire raczej odpada prędzej wymienie cały sprzęt dysków nie będe dokładał ten 1tb to na śmieci ssd na system a to tylko linux mint 15 olivia

a to co znalazłem to corsair cx 750m modularny 80+ bronze

Zestaw z 280X nie pobierze więcej jak 400W. Więc bez sensu brac taki mocny zasilacz. Taki będzie okej SilentiumPC Deus M1 550W  ewentualnie jak kiedyś będziesz chciał rozbudować albo podkręcać SilentiumPC Deus M1 650W . Jak nie masz co z pieniędzmi zrobić to zainwestuj w cooler na procesor np

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czyli ta informacja ze strony producenta jest bez wartościowa to dobrze :) kasa zaoszczędzona a coolera na procka nie załatwie bo nie k ;D

owszem bezwartościowa producent raczej specjalnie dużo dużo zawyża moce jakby ktoś kupował np zasilacz no-name. Procek bez k ale z dobrym chłodzeniem może być ciszej, ale w sumie to się wstrzymaj bo może nie będzie Ci przeszkadzał oryginalny cooler który w spoczynku raczej jest cichy. Zastanów się nad dyskiem jaki wziąć ssd masz na system i programy na Twoim miejscu pomyślałbym o WD RED

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem bezwartościowa producent raczej specjalnie dużo dużo zawyża moce jakby ktoś kupował np zasilacz no-name. Procek bez k ale z dobrym chłodzeniem może być ciszej, ale w sumie to się wstrzymaj bo może nie będzie Ci przeszkadzał oryginalny cooler który w spoczynku raczej jest cichy

wystarczy że się go dobrze nasmaruje i wtedy nawet pod obciążeniem go nie słychać'

 

a złożyłem takie coś

http://www.morele.net/inventory/info/Am5Cta/

http://m.allegro.pl/intel-core-i7-3770-8mb-cache-34390ghz-i4200085469.html

i jeszcze jaką paste polecacie? bo ta co mam teraz ma nie całe 2 lata

Edytowane przez krisu993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla Ciebie jak się nasmaruje i nie słychać to wystarczy Ci boxowy cooler ;). Dysk twardy WD Blue lub RED jeśli dysk ma być często odłączany w sensie podczas np grzebania w internecie dysk ma być wyłączony to wybierz wd blue ewentualnie seagate ale tj ryzyko troche,  jednak w porównaniu do WD sporo seagatów trafiło na raklamacje. Pasta  http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/ . Grafiki tak jak wczesniej radzono poszukałbym od Asusa lub msi. nie wiem jak w tym modelu ale wczesniej w sapphire wentyle było ciche a jednak często cewki piszczały

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to po kiego zakładasz ten temat jak żadne rady do Ciebie nie doecieraja tylko sam wybierasz co uważasz za lepsze. Także "znawco" weź to co uważasz za lepsze i nie zawracaj gitary. Wybierasz źle bo nie masz o tym pojęcia. Masz prawo tego nie wiedzieć i spokojnie i cierpliwie próbowałem Cie naprowadzić na rozsądniejszy i opłacalny wybór do Twoich potrzeb. A nie wymagają one i7 w ogóle.

 

W zasadzie na początku mogłem zaproponować jeszcze lepsze rozwiązanie. Otóz 2500 zł to sporo. Można sprzedać płytę, procesor, zasilacz. Dołożyć i kupić zestaw na i5 4670K i R9 280x.

 

Jeśli chodzi o grafikę Sapphire ma 2 lata gwarancji. MS/ASUS 3 lata i do tego cichsze chłodzenie. 

 

  Dalej upierasz się by brać i7 bo Ci i5 padł? Jak wspomniałem  przed chwilą osobiście bym sprzedał to wszystko prócz ramu (nie napisałeś jaka to pamięć i ile jej posiadasz) i kupił zestaw z i5 4670K + ASRock H87 Performance + ASUS R9 280x. Z

Oto zestaw jaki bym osobiście wziął:

 

http://www.morele.net/inventory/info/pw6Yzn/

 

Zostaje Ci tylko dozbieranie do obudowy i chłodzenia na jakieś HR-02 macho. Jak nie chcesz wymieniać sprzętu to bierz ASUS R9 280X i jak chcesz to i7 3770. Twoja sprawa. Zestaw mało przyszłościowy bez możliwości jakiejkolwiek rozbudowy. Z mojej strony EOT.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza pasta na rynku to Arctic Silver 5. Jest bardzo droga (srebro >.>), ale działa cuda. Ja korzystam z Cooler Master V1 i jestem zadowolony z jej osiągów. Sprawiła, iż mój stockowy cooler do Athlona rozprasza i przekazuje ciepło lepiej (temperatura spadła o kilka stopni, ale nie wiem jak grzeje teraz). Mam pytanie do Was czy ktoś korzystał z Pactum SilentiumPC? Jeśli tak to jakie miał wrażenie termiczno-organoleptyczne ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej względem fabrycznej pasty tempy się zmienią ale względem mx 2 ile to będzie granica błędu pomiarowego a może 1 - 2 stopnie :) chyba nie warto aż tak się o to spierać ewentualnie niech kolega pogoogluje i sam wybierze

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/VEdHtz/

http://m.allegro.pl/...4200085469.html

do i5 nie dam rady się przełamać jak go będę miał to w strachu będę żył że mi zaraz padnie przez to wtedy korzystanie z pc będzie udręką bo zamiast myśleć o grze to będę wyślał o procku ta cała incydęcja wyrzeźbiła u mnie uraz psychiczny 

ramu mam 8gb goodram 1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda to nie PCLab,a znaków interpunkcyjnych używam by wyrazić zdziwienie i sprzeczność poglądów związanych z pastami, czyli krzyk to jescze nie był a jedynie "wtf" :-)

A tak serio to jaka Waszym zdaniem pasta jest najlepsza (tylko proszę bez Weltschmerzu)?

Edytowane przez Nozdmaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...