Skocz do zawartości
Sidi666

Jaki zasilacz 700-750W do 350zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po 5 latach pracy padł mi zasilacz Chieftec 750W. I na już potrzebuje nowego.

Konfiguracja to stary dobry GTX280 po oc (żre prąd) i core 2 quad q9550 po oc do 3.7GHz, 2hdd, 1sdd, asus xonar d2x, sporo wiatraków. Może i starczyłby 650W ale w 2015 wymienię bebechy na nowe z porządną kartą graficzną lub nawet dwoma w sli i chce żeby to był już zasilacz na kolejne 5 lat.

Co polecacie?

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? GTX 280 nawet po mocnym OC nie weźmie więcej niż 350W z całą platformą. Tu wystarczy mocne 450/500/530W.

Nie mówiąc już o tym, że mając tyle pieniądze wolałbym zainwestować w kartę graficzną. Za ~400 PLN dostaniesz GTX 750/R7 260X:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx750-1gb-gddr5-128bit-n750-1gd5-oc-629391/

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-oc-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-r7260x-dc2oc-1gd5-633211/

 

Które są nie tylko wydajniejsze od R7 260X, ale również pobierają od niego zdecydowanie mniej energii. Po roku użytkowania takich kart, połowa kosztów trafi z powrotem do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja, ale czy 500W uciągnie mi za rok i7 pewnie kręcone i gtx770 albo 2x760 lub nawet gtx780 jeśli cena by spadła do akceptowalnego poziomu?

Już chciałem kupić XFX ale na szczęście poczytałem trochę forum i mam zagwozdkę. Otóż mam UPS APC 700ES (jakaś tam aproksymacja sinusoidy) i podobno nie wolno do takich UPSów stosować zasilaczy z PFC. Czy to możliwie żeby poprzedni zasilacz padł z tego powodu? I czy w takim razie polecicie coś dobrego bez PFC (są takie w ogóle) lub ostatecznie z pasywnym PFC.

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Sidi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już w innym wątku ale nadal mam mętlik w głowie, więc szybkie pytanie:

Cooler Master V650 czy Corsair 650rm (Cena identyczna, oba 80+ Gold)?

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Sidi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...