Skocz do zawartości
SeVV

Wybór sprzętu do gier oraz CAD/CAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum.

Przesiadam się z DTR na stacjonarkę (powrót do korzeni). 

Jak narazie mam kilka części-gratów, które wsadzę do nowej maszyny a zmienię je dopiero po napływie gótówki. Mam plan następujący:

 

1) Zakup dobrze wykonanej obudowy, w której zmieszczę sporo i nie będę musiał jej zmieniać przy kolejnej modernizacji sprzętu

2) Zakup zasilacza, który zasili dobrą grafę (nie wykluczam SLI)

3) Zakup płyty głównej

4) Zakup procesora

5) Wrzucenie do tego części gratów czyli:

 

a) dysk SSD 128GB szajsunga (system)

b) dysk 500 gb WD 7200 RPM na śmieci

c) pamięci 4x2GB DDR3 chyba 1300 mhz

d) jakaś nagrywarka DVD z szuflady

e) monitor iiYama ProLite E2403WS rozdzielczość natywna 1920x1200

 

Na początku pośmigałby, na zintegrowanej grafice a za jakiś miesiąc/ 2 chciałbym kupić GTX 780 Ti

 

Pytanie do Was, drodzy forumowicze: jakie części z punktów 1-4 polecicie ? Ja wstępnie myślałem o czymś takim:

1)obudowa: SilentiumPC Gladius M40

2)zasilacz: SeaSonic X-750 750W

3)płyta główna: AsRock Z87 EXTREME4

4)procesor: Intel i5-4670K 3,40Ghz 6MB BOX

Edytowane przez SeVV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu to będą gry a w jakim stopniu soft CAD/CAM ?

 

Do jednej , nawet mocnej grafiki spokojnie wystarczy markowe PSU 550W , więcej mocy to jak planujesz SLI/CF w przyszłości .

 

Do CAD/CAM proponuję brać I7 4770K lub inny procek z 4C/8T np. niektóre Xeony E3 S1150 .

 

Ew. jak masz duży budżet i na serio będziesz się bawił CAD-em i robił duże projekty to można rozważyć LGA 2011 z I7 4930K i obsługą 64+ GB ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostań przy I5 .

 

Co do SLI - to nie najlepszy pomysł , na starcie potrzebujesz mocniejszego sprzętu ( płyta i zasilacz ) a w przyszłości mogą być ( i będą ) karty szybsze i chłodniejsze niż SLI z 2 topowych kart .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to nie mówmy na razie o SLI. Rzeczywiście może to zostawmy :) Jakie graty byś polecił ? JAką obudowę, płytę główną, zasilacz ?

Grafika, na którą się napaliłem to EVGA GeForce GTX 780 Ti Superclocked w/ EVGA ACX Cooler (jakieś inne propozycje) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta może być .

 

Co do płyty i PSU - jak chcesz kręcić to bierz Asrocka H87 Fatalyty , do tego PSU 500-550W np. BQ L8 500W , SPC Deus M1 550W , Corsair VS 550W czy trochę drogi BQ L8 530W CM .

 

Ten Asrock to dość dobrze wyposażona płyta .

 

Co do budy - zależy od funduszy i preferencji - SPC BrutuS M23 / Gladius M40 czy Regnum L50 , Corsair 330R czy 550R , Zalmany serii Z , Fractal Design Core 3000 / Define / Arc itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PSU 550W wystarczy i udźwignie GTX 780 Ti ?

Czy jest sens dopłacać do powiedzmy MSI Mpower Z87

Fundusze na budę to około 300 zł, liczy się dla mnie solidność, jakość wykonania, użyte materiały, stonowany wygląd, przestronność wnętrza, co by pomieścić jakieś spore chłodzonko i długie karty grafiki w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Fractal Define R4.

Teraz jaki zasilacz ?Boję się, że te 500-550W może nie byćprzyszłościowe.. Słyszałem, że im większy zasilacz, tym teoretycznie mniej energochłonny w spoczynku ?

Edytowane przez SeVV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hciałbym kupić jedną z topowych kart graficznych spośród tych, które wymieniłem w temacie. Karta będzie pracować z:

 

-i5-4670K 3,4Ghz@ ile się da

-AsRock Z87 EXTREME4

-Corsair RM 850W 80 PLus Gold

 

Moim faworytem jest :

EVGA GTX 780 ti 3gb superclocked ACX

 

Proszę Was jednak o uwagi i sugestie smile.png

Po przeanalizowaniu testów i tematów na forach doszedłem do 2 wniosków:

1) kupować niereferencyjne wersje kart

2) radeon sporo tańszy a w wydajności nie ustępuje aż tak bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hciałbym kupić jedną z topowych kart graficznych spośród tych, które wymieniłem w temacie. Karta będzie pracować z:

 

-i5-4670K 3,4Ghz@ ile się da

-AsRock Z87 EXTREME4

-Corsair RM 850W 80 PLus Gold

 

Moim faworytem jest :

EVGA GTX 780 ti 3gb superclocked ACX

 

Proszę Was jednak o uwagi i sugestie smile.png

Po przeanalizowaniu testów i tematów na forach doszedłem do 2 wniosków:

1) kupować niereferencyjne wersje kart

2) radeon sporo tańszy a w wydajności nie ustępuje aż tak bardzo

 

 

ASUS R9 290 i go podkrecić. Resztę dołoż na lepszy procesor np I5 4770K. Dalej uważam że SLI to jest głupota w Twoim przypadku chyba ze planujesz wymianę monitora. Weź zasilacz ten sam tylko w wersji 550W + i7 4770K + ASRock H87 Performacne i ten wspomniany R9 290 od Asusa:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290oc-4gb-ddr5-512bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2oc-4gd5-631342/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części już zamówiłem i pewnie jutro będą do odbioru także już nie mam możliwości edycji zamówienia. Mogę jedynie żonglować grafiką. Czy radek R9 290/290X nie będzie gorszym wyborem biorąc pod uwagę możliwości w modelowaniu 3D (inventro, solid works itp.) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo czytałem, pytałem i śledziłem karty oparte o chipset 780Ti. Chciałbym wybrać jedną z tych, zawartych w temacie. Stworzyłem małe zestawienie, które obrazuje chyba najważniejsze cechy tych konstrukcji:

bebd0d6c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech brałbym Gaminga. GTX 780 Ti AMP! użytkowałem i była ona za głośna. EVGA SC ACX? Cooler tej karty jest odpowiedni dla GTX 760/770, a nie 780 Ti. Już przy GTX 780 było sporo reklamacji, podejrzewam że z tym samym spotkałbyś się przy 780 Ti.

 

Jeśli chodzi o wybór GTX 780 Ti, to albo ten Gaming, albo:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-780-ti-dc2oc-3gb-ddr5-384bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-gtx780ti-dc2oc-3gd5-626655/

 

W Asusie masz backplate, ale płacisz 100 PLN więcej. Pomijam fakt, że opłacalność GTX 780 Ti stoi na wyjątkowo marnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że chłodzenie w Asusie nie jest tak wydajne, jak w przypadku MSI. A coś takiego jak Inno3d ? Ponoć posiada rewelacyjne chłodzenie iChill Herculez X3. Jakoś marka tylko do mnie nie przemawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...