Skocz do zawartości
ProMiran

Modyfikacja zestawu za 3 tys. na maj 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić tylko komputer. Bez zasilacza, napędu i dysku ssd. Posiadam OCZ ZS 650. Maksymalna kwota jaką mogę wydać to 2800 złotych, jednak wole mniej. Komputer będzie służył do gier (World of Tanks, BF3, League of Legends i najnowsze tytuły), lecz zamierzam w przyszłości streamować między innymi League of Legends i World of Tanks. W przyszłości chcę mieć otwartą furtke jeśli chodzi o rozbudowę. Nie mam zamiaru podkręcać, ponieważ nie jestem całkowicie obeznany. Jednak jestem tego ciekawy. Mój monitor ma rozdzielczość zalecaną 1680x1050.

 

Podaję konfigurację, którą zamierzam posiadać:

1. Intel Core i5-4670 BOX

2. MSI Z87-G43

3. Gigabyte GTX 760 WF3X

4. 2x 4GB Crucial 1600 MHz CL9

5. WD Blue 1TB

6. OCZ ZS 650

7. SilentiumPC Gladius M40

 

Zesatwienie cenowe: Koszyk

 

Jak widać zasilacz zmieniłem na ten, który posiadam. Obudowa ma niższą cenę od Corsair Carbide i na wykonanie nie powinienem narzekać, ale czy się zmieści. Usunąłem dysk ssd, ponieważ nie zmieszcze się w budżecie. Zapewne zakupie w czasie. Morele.net dają mi informacje o cenie. Chcę kupić w sklepie komputerowym gdzie mieszkam, Alsen. Czy takie dobrane podzespoły będą ze sobą dobrze współgrać. Wybór jest zgodny z zastosowaniem?

 

Proszę o szybką pomoc. Chcę kupić jak najszybciej. Mam problemy z obecnym starym komputerem.

Edytowane przez ProMiran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz podkręcać to poco bierzesz płytę na Z87 ?

 

Do tego procek za drogi w stosunku do tego co oferuje - bierz I5 4440 / I5 4570 .

 

Płyta to może być MSI B85-G43 lub Asrock B85 Pro4 za 250-280 zł .

 

Ew. dość dobrze wyposażony Asrock H87 Fatalyty za 345 zł .

 

Wszystko się zmieści do tego Gladiusa .

 

A co do wybranego sklepu - sprawdź jakie ma ceny abyś się na nich nie przejechał .

 

Np. karta - ten GTX760 jest u nich o jakieś 100 zł droższy , płyty też zauważalnie droższe , I5 4570 w ogóle nie ma a 4670 ma cenę z kosmosu .

 

Za nie wiele więcej w morele masz I5 4670K .

 

Na twoim miejscu odpuścił bym sobie ten sklep .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecił mi znajmoy tą płytę. Myślę przyszłościowo. Chcę zainwestować jak najwięcej, aby dokładać najmniej. W przeciągu paru lat bym wymienił grafikę, przygotowany na ramy o szybkości powyżej 1600. Procesor powinen dawać radę z tego co czytałem. Przejechałem się nie źle na swoim starym komputerze za 1200 złotych.

 

Co do I5 4570 według 4670 nie będą odczuwalne niższe fpsy? Skoro jest także w wyższych cenowo przedziałach.

 

Wiedziałem, że ten sklep zżera pieniądze. Szkoda, że akurat znajomego sklep zamknęli. Jeśli bym kupywał na morele, ile bym musiał dodać pieniędzy za złożenie komputera?

Edytowane przez ProMiran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to koszt złożenia zestawu w morele.net to coś koło 60 zł .

 

A jak koszt zestawu przekroczy 1 500 zł i wpiszesz kod promocyjny to złożenie i wysyłkę masz za 1 zł .

 

 

   Umieść w koszyku produkty wraz z usługą montażu
    W polu „Wpisz kod promocyjny” wpisz: W3FHN58JFW
    Koszty wysyłki i cena montażu zostaną zmienione automatycznie

 

A co do różnic między I5 4570 a 4670 - między nimi jest tylko 200 mhz różnicy w taktowaniu , w grach to 2-3 fps więcej , nie warte dokładania do 4670 .

 

Asrock H87 Fatalyty też jest przyszłościowy i lepiej wyposażony niż płyta MSI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o streaming? Szkoda wydać pieniądze, które naprawdę długo zbierałem. Wolę dołożyć do zestawu, niż żałować.

 

Przemyślałem sytuację i będzie większy skok wydajności jeśli wezmę tą i5 4570 ? Mogę także zamienić obudowę na Zalman z3. Jednak warto dla około 270 złotych, a resztę pieniędzy dołożyć do grafiki?

 

Wielkie dzięki za szybą reakcję i pomoc. Chciał dzisiaj już kupić jednak lepiej sie wstrzymam i poczekam na propozycję innych forumowiczów. Czytałem, że ma być jakiś przełom nowe produkty (procesory/płyty główne??) w czerwcu. Lepiej poczekać do tego okresu?

Edytowane przez ProMiran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sklepów wchodzą nowe płyty na chipsecie Z97 z supportem dla kolejnych generacji CPU Intela. Przy czym kupowanie jednej z takich płyt pod i5-4670 mija się z celem.

Zmiana płyty na Pro4 pozwoli Ci na dołożenie pieniążków do znacznie wydajniejszej karty:

Karta graficzna Asus Radeon R9 280X DC2 3GB (384BIT) DDR5 DP HDMI DVI (R9280X-DC2-3GD5) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Asrock Z87 Pro4 to 360 złotych, więc taka sama. Pewnie chodziło o ten: B85 Pro4. Nie chcę mieć z resztą gorszej jakościowo płyty głownej dla grafiki, bo chcę mieć wolną rękę do rozbudowy. Zamiar jaki chcę osiągnąć to spokój z kupnem czegoś nowego na jakieś 3 lata lub chociaż 2. Poczytałem trochę i zainteresowałem się tą twoją kartą, którą polecasz.

 

Dzisiaj przeanalizowałem parę recenzji i testów. Przypuszczam, że wąskim gardłem będzie i tak grafika. I5 4570 lub tym bardziej i5 4670 będą miały jeszcze sporo mocy, więc bym wymienił prawdopodobnie tylko kartę graficzną za te 2-3 lata. Dobrze myślę?

 

Zestaw nad którym sie aktualnie zastanawiam: Koszyk.

Nie wiem, ale mi się wydaję, że bardzo okroiłem płytę główną. Ewentualnie jeszcze może uda mi się dozbierać z 50 złotych i bym nie musiał kombinować tylko bym zmienił karte graficzną. Znaczy: Koszyk2.

 

Pewnie za dużo myślę ;/

Edytowane przez ProMiran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro bierzesz i5 bez k to płyta na b85 będzie w sam raz... nie ma co się nastawiać na wymianę procesora pod OC kiedyś tam w przyszłości... jeśli chcesz podkręcać to bierz i5 K na Z87 już teraz. Lepiej zamiast dokładać po 50 zł do mobo, grafiki, budy czy szybszych ramów (?!) bierz od razu ssd, który da realnego kopa skrzynce, np crucial m500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro bierzesz i5 bez k to płyta na b85 będzie w sam raz... nie ma co się nastawiać na wymianę procesora pod OC kiedyś tam w przyszłości... jeśli chcesz podkręcać to bierz i5 K na Z87 już teraz. Lepiej zamiast dokładać po 50 zł do mobo, grafiki, budy czy szybszych ramów (?!) bierz od razu ssd, który da realnego kopa skrzynce, np crucial m500

Obawiam sie dysku ssd. Trzeba pozmieniać ustawienia tak jak w poradniku o ssd? Znaczy odciążyć jak najbardziej z zapisem danych? Z drugiej strony skoro nie da mi przyrostu klatek w grach tylko szybkość wczytywania danych to po co mi to .. Ewentualnie bym kupił w przyszłości.

 

Po dołożeniu około 30 złotych do ceny maksymalnej właśnie bym miał tego radeona R9 280X DC2 3GB. Tylko czy sie opłaca względem tego Gigabyte GTX 760 WF3X. Różnica jakieś -/+ 10 klatek?

 

Już nie wiem, czy podkręcać. Próbowałem coś podołać na moim starym komputerze, jednak on sie kompletnie do tego nie nadaje. Do wymiany dysk twardy z płytą głowną. Dlatego chcę kupic nowy komputer. Jednak nigdy wcześniej tego nie robiłem.

 

Nie miałem jeszcze komputera takiej jakości, dlatego sie waham. Jednak nie ważne co bym wybrał na pewno będę zadowolony. Jak będzie z rozbudową komputea na Asrock B85 Pro4?

 

Obecnie posiadam:

1. AMD Athlon 64 X2 5200+

2. Nvidia GF 9800GT 1GB

3. MSI K9N Neo v3, MS-7369 - Prawdopodobnie przez nią grzeje się procesor

4. DDR2-800 2GB GoodRam, DDR2-800 1GB A-Data - jednokanałowe

5. Samsung ATA 250 GB - Wolne sektory, jeśli już nie bad'y

6. OCZ ZS 650

7. Obudowa MiniTower, najtańsza budżetówka

 

Kupuję raczej taki zstaw: Koszyk.

Czytałem opinie na temat złożonych komputerów z morele.net i są one różne. Mogę im zaufać, aby złożyli komputer? Jak jest z gwarancją?

 

Edit 12/05/2014 Zamówione. Mam nadzieję, że się na tym nie przejadę.

Edytowane przez ProMiran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłbym zainwestowanie w płytę główną z97 http://Z97 szczególnie , że masz zamiar pokręcać i jeśli ma to być mocny sprzęt na kilka lat to i7. Dodam , że Asus Z97-K s.1150 to koszt rzedu 455,0 zł .

Edytowane przez lukas37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na I7 nie było mnie stać. Ta płyta główna jest droższa o 100 złotych jeśli to co piszesz jest potwierdzone), więc bym nadwyrężył budżet i do tego nie ma tej płyty na morele.net. Jeśli przyjdzie przesyłka bez problemu i będzie komputer złożony przyzwoicie to na pewno będę zadowolony.

Edytowane przez ProMiran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...