Skocz do zawartości
TheDrako

Wymiana CPU i MOBO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zblizam sie do wymiany procesora i plyty glownej w moim pc. Aktualny zestaw: Płyta głowna - Gigabyte H55M-UD2H
cpu - intel i5 760
gpu - Msi gtx 660 twinfrozr
zasilacz - OCZ zs series 650W
ram - kingston 2x4gb
karta dzwiekowa - audigy 2 gold
Reszta mało ważna.
Z uwagi na to ze cpu juz niedomaga a i plyta na starym lga 1156 stoje przed sporym wyborem. Budżet to ~1000zł.
Mój wybor padł miedzy: Intel i5 4570 (bez k bo nie mam zamiaru krecić) + ASRock Fatal1ty H87 Performance lub AMD FX 8320 i nie wiem jeszcze z jaką płytą. Co bedzie lepszym i wydajniejszym rozwiązaniem. Podajcie tez swoje propozycje, wszyskie sa mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp do gier to daj sobie spokój z AMD.

 

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx?page=0,8

 

Bierz i5 4570 + ASRock H87 Performance. Nawet mógłbys wziąć tańszą płytę na B85. Np ASRock B85 PRO4. O ok 100 zł tańsza. Resztę bym odłożył na dysk SSD pod system jeśli nie posiadasz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszlym tygodniu zmienialem sprzecik i musze przyznac, ze to 4570 da sobie bez problemu rade. Moj 4670K nie krecony ma 3,4 Ghz czyli 200 Mhz wiecej a i tak dla mnie to demon szybkosci i nie wiem czy bede go krecil. Wczesniej mialem Phenoma II x3 720 i musze przyznac, ze takiego przyspieszenia sie nie spodziewalem.

 

Wracajac do tematu, to tak jak pisał Ci Devil, odloz sobie pieniazki na SSD bo naprawde warto.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...