Skocz do zawartości
Halfi

Chyba procek siada;/

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak sprzet jak w podpisie ...

dzisiaj sobie pomyslalem ze zmijsze speed procka o 200 mhz bo w te upaly temp zaczyna dochodzic do 50c, mialem przetestowane ustawienia...

odpalam procka na 2000mhz 1,5v 133x 15 (wczesniej biegal tak okolo 1 miecha i zadnej zwiechy) wlaczam kompa wszystko leci winda sie wlacza i bach restart ... wlaczam 2 raz blue screen po 2 min i tak za kazdym razem zwiekszylem napiece do 1,6 winda wstala odpalam torture test bach wyklada sie na 1 tescie.. znoff podnosze napiece 1,65 (maks na mojej plycie) winda wstala prima dolecial do 3 testu i blad...

dalej odpalam 98 z 2 dysku to samo ... prima pokazuje bledy ..

odpalam proca na 2200 147x15 1,65v i winda (xp) wstal wlaczam prime i chodzi stabilnie !!?? co Sie dzieje?!!? czy zasilka mi siadam, a moze proc ? zawsze mialem nienajlepsze napiecia 11,78 4,76 3,23 ( radek gloodny zawsze jest =] ) Help plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz? może Ci pomału wymięka. Ja puszczałem swojego Athlona na 2.1GHz na starym 250W zasilaczu, pozniej postanowiłem sobie wyciszyc kompa i odkrecilem proca do 500MHz i zwolniłem cooler. Jak się później okazało nawet przy 1.9GHz pod obciążeniem komputer się restartował. Zwolniłem procesor do ustawien nominalnych, pozniej zmieniłem zasilacz na fortrona 300W zapodalem znowu 2.1GHz i teraz chula az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Q-tec'a 400w i mysle ze najprawdopodobniej on wymieka .... niby wszystko ok.. bylo ale jednak radek, podkrecony athlon 2dyski 2x optyczne to zre troche pradu... ale w sumie sam nie wiem ... napiecie nie skacza tyrko sa zanizone o -5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to glupi pomysl ale u mnie skutkuje - na moim p4 co jakis czas zaczynaja sie dziac cyrki - zwieszki itd np wykladala sie potwornie gra black howk down (czy to sie tak pisze ???) winda mi chodzila stabilnie - tez myslalem ze pamiec albo proc siada ale postanowilem rozkrecic kompa i zkrecic jeszce raz

Przeczyscilem wszystkie styki (ram grafa - i wazne wtyczka od zasilki) wyciagnalem proca dalem swierza paste bo ta titana srebrna to gdzies wyparowuje :)

poszalalem z pedzelkiem i odkurzylem calego po czym zlozylem wszystko do kupy i o dziwo wszystkie problemy minely - wszystko teraz mam 100% stabilnie i nie pamietam co to zwiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak sprzet jak w podpisie ...

dzisiaj sobie pomyslalem ze zmijsze speed procka o 200 mhz bo w te upaly temp zaczyna dochodzic do 50c, mialem przetestowane ustawienia...

odpalam procka na 2000mhz 1,5v  133x 15 (wczesniej biegal tak okolo 1 miecha i zadnej zwiechy) wlaczam kompa wszystko leci winda sie wlacza i bach restart ... wlaczam 2 raz blue screen po 2 min i tak za kazdym razem zwiekszylem napiece do 1,6 winda wstala odpalam torture test bach wyklada sie na 1 tescie.. znoff podnosze napiece 1,65 (maks na mojej plycie) winda wstala prima dolecial do 3 testu i blad...

dalej odpalam 98 z 2 dysku to samo ... prima pokazuje bledy ..

odpalam proca na 2200 147x15 1,65v i winda  (xp) wstal wlaczam prime i chodzi stabilnie !!?? co Sie dzieje?!!?  czy zasilka mi siadam, a moze proc ? zawsze mialem nienajlepsze napiecia 11,78    4,76    3,23 ( radek gloodny zawsze jest =] ) Help plz

Ja miałem podobnie - tydzień temu komp nie wstwał - potem zaczął chodzić - ale też miałem np. w 20min 5xBSOD - nawet na domyślnych ustawieniach - potem żeby chodził zamiast 1.5V musiałem dać 1.6V - skończyło sie totalnym padem proca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...