Skocz do zawartości
Nevaroth

Ocena zestawu komputerowego (ok. 3200zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zwracam się do Was z prośbą o ocenę zestawu, który mi zaproponowano. Wygląda on mniej więcej tak:

 

Procesor: Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570
Płyta główna: MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL
RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
HDD: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
SSD: Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s
PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W
Obudowa: Zalman Z9 U3
Grafika: Asus Radeon R9 280X DC2 3GB (384BIT) DDR5 DP HDMI DVI (R9280X-DC2-3GD5)

 

Do tego monitor BenQ GW2320. Cena bez monitora to ok 3200zł, z monitorem ~3700zł. Miałem już go zamawiać, ale pomyślałem, że jeszcze zapytam o porady :) Oczywiście zestaw składany głównie pod multimedia (gry, filmy etc.)

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy zmień na WD Blue 1TB - mniej awaryjny. Procesor I5 4590 (nowszy z większym taktowaniem i tańszy o złotówkę na morele), ewentualnie można dopłacić 50zł do ASRock B85 Killer (Realtek ALC-1150) jeżeli nie jest przewidziana rozbudowa o kartę dźwiękową. Reszta jest dobra i nic bym nie zmieniał.

Edytowane przez neforus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Zastanowię się jeszcze nad zmianą tego dysku, jeżeli chodzi o procesor, to chyba wolałbym jednak pozostać przy Haswellu :) Hmm, a czy opłaca mi się dopłacać do tamtej płyty, jeżeli nie przewiduję rozbudowywania o inne podzespoły? Bo prawdę powiedziawszy nieco nadciągnąłem swój budżet, a chciałbym wiedzieć czy to będzie jakaś wielka jakościowo zmiana ;) W każdym razie dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady,

 

Ok, w takim razie procesor zamieniam na i5-4590. Swoją drogą to dziwne, że 4590 i 4570 są w tej samej cenie, skoro ten pierwszy jest nieco lepszy..

 

Tylko ponowię pytanie w sprawie tej płyty, opłaca się dopłacać do tego Killera?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spokojnie możesz zostać przy tym MSI sobie, też dobra płyta, co do procesora, weź jaki chcesz różnica to aż 100MHz na rdzeniu nie odczuwalna wręcz, wiec możesz brać i5-4570 albo i5-4590

 

Jeszcze zaproponuje np, takie obudowy: http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

 

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201/

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock B85 Killer to w swojej cenie najlepsza płyta. Dlaczego ? Hmm ponieważ posiada kartę dźwiękową ALC-1150 z Purity Sound (MSI ALC-892). Napisałem że jest taka możliwość zmienienia tej płyty ponieważ jakość dźwięku na normalnych głośnikach jest zauważalna (a szczególnie na słuchwkach). Cytat z najnowszego testu ASRocka Z97 Extreme4:

 

"Płyty główne marki ASRock są jednymi z najczęściej wybieranych przez użytkowników samodzielnie składających komputery, którzy kierując się chłodną kalkulacją prędzej czy później trafiają na bogatą ofertę tajwańskiego koncernu, wyjątkowo kuszącą również pod względem relacji ceny do możliwości. Niejednokrotnie konstrukcje ASRock posiadały znacznie lepsze wyposażenie od bezpośredniej konkurencji, będąc sprzedawane za porównywalne lub nawet mniejsze pieniądze."

 

MSI jest przereklamowane. Ale żeby było sprawiedliwie ponieważ jest to różnica 50 złotych weźmy porównajmy ASrocka do MSI B85-G43 Gaming. W tym momencie oferują TYLE SAMO lecz dlaczego cena "gejmingowa" jest już o 40 złotych droższa ? Dziwna sprawa.

Edytowane przez neforus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, pomyślę nad zmianę tej płyty jeszcze. Jest jeszcze jedna kwestia, która mnie nurtuje.

 

Oto karta, którą chciałbym zamówić:

Radeon R9 280x

 

Za 30zł jest podobna, nieco droższa:

 

Radeon R9 280x TOP

 

Przy czym pojawiają się przy niej opinie o artefaktach podczas działania karty. Znalazłem też wersję MSI:

 

MSI Radeon R9 280x

 

Z kolei czytałem, że karty MSI mają problemy z chłodzeniem i często osiągają wysokie temperatury.

 

Zauważyłem, że wersja TOP od ASUSa ma wyższe taktowanie ogólne i taktowanie rdzenia (6000-850; 6400-970), wersja MSI także ma wyższe taktowanie na rdzeniu. Wszystkie trzy mieszczą się w podobnym przedziale cenowym. Zostać przy obecnej, czy szukać czegoś innego?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Nevaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałbym się nad dopłatą, ale po opiniach wynika, że praktycznie zawsze przy wersji podkręconej występują artefakty, a samą kartę trzeba obniżyć do wymagań bazowych by one zniknęły. Czy w takim wypadku lepiej wziąć podstawkę? Może ktoś orientuje się czy problemy w tej podkręconej wersji ciągle występują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wydajności tak, z chłodzeniem różnie. Jeśli lubisz majsterkować, to możesz brać Gigabyte. Standardowe biosy mają wykręcone poziomy RPM, nie jeden raz miał z tym problem GB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...