Skocz do zawartości
xZdzislawx

Podłączanie Windows 7 do Windows Server 2008 w VirtualBox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam w virtualboxie 2 maszyny - Windows 7 i Windows Server 2008. I teraz wykonuję następującą rzecz (nie wiem czy robię to dobrze): w ustawieniach maszyny z Win7 przydzielam jedną kartę sieciową jako Internal Network. Na Windows Server karty sieciowe to: karta 1(NAT albo bridged - tu się zastanawiam, niżej napiszę dlaczego) oraz druga karta Internal Network. Chcę aby Windows Server przekazywał internet Internalem do Win7.

Tutaj umieszczam screen-a z ustawieniami IP.

http://zapodaj.net/c3f783b6d7404.jpg.html

 

Karty NAT nie adresowałem.

Co do bridge i NAT, to z tego co pamiętam w szkole obie dawały internet do maszyny wirtualnej, a u mnie w domu tylko NAT działa.

Na Win 7 internetu nie mam, ale mogę pingować Internala Windowsa Server.

Kolejne pytanie to taka ciekawostka: W systemie rzeczywistym wyłączyłem kartę sieciową VirtualBox Host-Only Network, a i tak Na Win Server internet przen NAT-a jest.

Wszystkie karty w Virtualbox mają ustawione Promiscuous Mode: Allow All.

 

Dodam jeszcze, że na serwerze zainstalowałem role DNS i DHCP, ale w ogóle ich nie tykałem (nie konfigurowałem).

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Edytowane przez xZdzislawx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2008:
1 karta: NAT lub bridge, jak wolisz. Bridge - musisz zaadresować IF zgodnie z adresacją sieci na Twoim routerze, być może również dopuścić na nim MAC virtualki do sieci. Na tej karcie włączasz ICS - zakładka sharing we właściwościach TCP/IP4
2 karta: internal virtualbox - konfigurujesz tylko IP i maskę, proponuję klasę B - np. 172.16.0.1, 255.255.255.0. DNS 127.0.0.1. Nie ustawiasz GW!

Win7:
1. Karta internal virtualbox: konfigurujesz IP z tej samej sieci, co 2 karta na 2008, podając jego IP z IF2 jako gateway. Czyli np. 172.16.0.2 255.255.255.0 GW 172.16.0.1

Jeżeli chcesz, żeby 2008 automatycznie przydzielał adres dla Win7 to w dhcp jest zakładka binding i tam zaznaczasz na którym interface ma działać - musisz też jeszcze zgodny scope skonfigurować. Podobnie, DNS też można ograniczyć, by słuchał tylko na jednym IF, tyle że nie pamiętam, czy można to zrobić z MMC, czy tylko dnscmd/powershell, ale to rzecz drugorzędna.

To powinno Ci pomóc:

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...