Skocz do zawartości
erni_k

problem z uruchomieniem systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam tęgi problem z uruchomieniem komputera. Nie wiedziałem gdzie umieścić ten post więc ląduje tutaj. Poniżej opis całej sytuacji:
Komputer marki DELL optiplex gx620

2 kości ramu po 1GB
grafika zintegrowana plus PCIE navidia gt 330m albo coś w tych okolicach
dysk 320GB sata

procesor pentium D 2,8Ghz

oraz system: windows MX7 (malcolmx) zmodyfikowana wersja XP

 

I tak włączam komputer, czarny ekran logo della i pasek, pasek dochodzi do końca, Wyświetlanie ekranu ładowania systemu i tu komputer się zawiesza, ekran staje w miejscu, komputer raczej nie reaguje. Najgorsze jest jednak to, że to samo dzieje się gdy chcę włączyć naprawę systemu z płytki, lub ruszyć XP live z płytki, też w pewnym momencie komputer się zawiesza. Dlatego nie mogę nic zrobić. Nie wiem w czym leży problem.

Co sprawdziłem:

kości ramu, - widzi obydwie w BIOSie, lecz za którymś razem nie chciał wystartować w ogóle i tak dziwinie "buczał" nie beepał tylko buczał, zacząłem od ramu i na jednej wystartować nie chciał, na drugiej wystartował, tak na razie zostało
karta graficzna - wypiąłem karte graficzną i podłączyłem monitor do zintegrowanej - żadnych zmian

system próbowałem włączać w trybie awaryjnym, poprzez ostatnią dobrą konfigurację systemu - to samo. zastyga ekran i kaplica.
Dysk twardy- też odpinałem i próbowałem odpalić tylko na XP live z płytki, zero rezultatu. 

Nie mam pojęcia co dalej robić, nigdy się z takim czymś nie spotkałem, Nie wiem czego się czepnąć... 
bardzo proszę szanowne grono o jakąkolwiek pomoc, wskazówki cokolwiek.

Z poważaniem Erni_k

Edytowane przez erni_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odpalić z live cd lub usb program memtest86. Jesli miales problemy z koscmi to moze jednak jest jakis problem z koscią ram lub bankiem ram. Testuj kosci pojedynczo.

 

Jak sie nie odpala system livecd to jednak wskazuje to na uszkodzony ram albo procesor. oczywiscie moze byc to tez zasilacz albo cokolwiek innego. Bez urazy ale ten twoj komp to niezly gruchot i moze by pomyslec o wymianie na cos lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompa nie najgorszego, ten jest bratanka a jemu póki co lepszy nie potrzebny. Sprawdziłem również zasilacz, to znaczy podpiąłem inny i sytuacja jest ta sama. Z podejrzanych zostaje tylko płyta główna lub procesor. Co w sumie może wyjść na dobre, bo pentium D jest lipny, a do tej płyty coś pokroju c2d nie włożę (wymiana płyty i procka). Nie mam skąd wziąć procka takiego żeby sprawdzić. Temat można w sumie zamknąć. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...