Skocz do zawartości
Mernest

Komputer do 10.000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio myślę nad składaniem nowego komputera, jako że jeśli chodzi o dobry sprzęt to nie miałem przez parę dobrych lat z tym styczności proszę was o pomoc w skompletowaniu  :wink2:

 

Cena ~10k zł (nie ma problemu jak trochę przekroczy, lub będzie mniejsza)

Mysłałem o czymś takim:

CPU : jakiś najtańszy i7 z odblokowanym mnożnikiem (czy jest sens kupywać w ogóle go? jest duża różnica w porównaniu z dobrymi i5?) 
Mobo : myślałem o jakimś Gigabyte na Z97 

Ram : 4x4GB 2400mhz tylko jaki?
K Graf : Ati 290X (maks jakoś z 1500zł na karte graficzną)
Zasilacz : ~600W - 700W 

Dyski twarde : 2 x ssd 250gb (raid 0 sys) 2x 4tb dane (raid 0)
Obudowa : czarna, zasilacz na dole przewiewna
Monitor : proporcje 21:9 (bardzo ważne) ~30 cali

Komputer używany do edycji wideo, przetwarzania duzych plikow, programowania, photoshopa, i okazyjnie do gier. Zakup planuje około maja przyszłego roku (wiem wyjdą nowe radki, i procki) ale już teraz chciałbym się dowiedzieć ile to by mnie mniejwięcej kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup planuje około maja przyszłego roku (wiem wyjdą nowe radki, i procki) ale już teraz chciałbym się dowiedzieć ile to by mnie mniejwięcej kosztowało.

He he he nie odbierz tego jako złośliwość ale to o co prosisz nie ma sensu. Za rok to co teraz jest high-endem będzie middle-endem. Jak chcesz przeznaczyć 10k zł to na pewno będziesz celował w high-end co sprawia, że teraz nie ma sensu sobie głowy zawracać - ewentualnie poczytaj tematy innych/przeanalizuj zestawy purepc jak chcesz sobie zrobić rozeznanie co jest obecnie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...