Skocz do zawartości
KszzKszz

Pomysł na grę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do was nastepujące pytanie, wpadłem na pomysł gry juz dość długi czas temu, i patrzac na rynek gier, gra ma bardzo duze szanse powodzenia.

Nie mam zamiaru zdradzać, pomysłu... bo wiadomo.

Chciał bym wiedziec jak wygłąda realizacja takiego projektu od podstaw. Projekt można zgłosic do np jakiejs dystrybucji? czy musze zrzeszyc pewna grupe ludzi zarazic ich moja wizja i działac?

Jak to wygląda?

Jestem po Tech.Inf wiec wiedze podstawowa posiadam w tym kierunku, wiec prosił bym o konkretne odpowiedzi i pomysł.

Dziekuje i pozdrwiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ;D 

nie wiesz to sie nie wypowiadaj bo akurat ta inf jest zdatna bo nie trzeba wszystkiego pisac, wiadomo ze rozmawia sie inaczej z osoba co wie mniej wiecej jest na rzeczy niz nie ;) a widze ze ty nie grzeszysz inteligencja bo mi nie odpowiedziales i jeszcze napisales posta nie na me pytanie ;) Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz jak zrealizować pomysł, to daleko nie zajedziesz, a wnioskuję że nie masz... niczego na start. Brak ludzi zaangażowanych w projekt dyskwalifikuje jego powodzenie. Mniemam, że razem z tym idzie brak środków finansowych na cokolwiek. Lepiej zatrudnij się w firmie która działa w branży, nabierz doświadczenia, poznaj innych pasjonatów itp. Do dystrybucji to możesz iść z czymś namacalnym, bo w obecnych czasach nikt nie wierzy w zapewnienia (poza osobami notorycznie kupującymi pre-rodery CoD ;]). Poza tym, nie podajesz nawet przybliżonego gatunku potencjalnej gry oraz jej formy. Chcesz zrobić konkurencję dla World of Warcraft, GTA czy fejsbookowe puzzle? :)

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak rozległa i skomplikowana ma być gra. Niezależnie nawet od rozmachu gry wsparcie(choćby merytoryczne) jest jak najbardziej wskazane.

Aby coś więcej powiedzieć, to musisz określić o jaki gatunek gry chodzi i o jakiej platformie myślisz.

 

@up Goat Simulator chyba nie został stworzony przez jedną osobę. Spory świat, ciekawa oprawa, sporo możliwości - kupę czasu zajęłoby stworzenie tego wszystkiego w pojedynkę. Z takich bardziej znanych ostatnio gier stworzonych przez jednego człowieka to można wymienić Paper, Please.

Edytowane przez crocodilus12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz to sie nie wypowiadaj bo akurat ta inf jest zdatna bo nie trzeba wszystkiego pisac, wiadomo ze rozmawia sie inaczej z osoba co wie mniej wiecej jest na rzeczy niz nie ;) a widze ze ty nie grzeszysz inteligencja bo mi nie odpowiedziales i jeszcze napisales posta nie na me pytanie ;) Gratulacje.

Po pierwsze naucz się pisać po polsku, a po drugie nie pyskuj innym użytkownikom forum. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz być nawet po studiach wyższych czy podyplomowych , mieć tytuł profesora / dr. hab. / inżyniera lub magistra ale jak nie masz wiedzy lub masz tylko wiedzę tylko teoretyczną to na nic ci się to nie przyda .

 

Choć jak masz łeb na karku , wyobraźnię i trochę kasy to nie koniecznie musisz mieć odpowiednie umiejętności - choć te by się przydały .

 

W kwestii umiejętności - któraś z poniższych :

 

1. Umiejętność programowania w kilku językach w stopniu przynajmniej średnim , z języków to stary Ansi C i C++ / C# , ew. java i języki "internetowe" - html , php , javascript , ASP .NET itp. ; ta druga grupa języków przydatna będzie jak będziesz tworzył grę opartą o interfejs WWW ( czy to klasycznie przez przeglądarkę czy opartą np. o silnik Unity ) .

 

2. Umiejętność tworzenia/edycji grafiki 2D/3D - znajomość Photoshopa , 3D Maxa itp.

 

3. Tworzenie i edycja audio/video - przydatne przy bardziej zaawansowanych projektach .

 

4.  Umiejętność tworzenia i programowania baz danych np. MySQL od M$ , przydatne jak będziesz od podstaw tworzył grę via www .

 

Jak grę tworzysz sam to punkt 1 jest podstawą , punkt 2 w mniejszym stopniu choć znajomość PS się przyda .

 

Punkty 3 i 4 nie konieczne są potrzebne  na etapie prostej gry , szczególnie tworzonej przez jakiś Game Maker .

 

W przypadku jak masz zespół ludzi to wystarczy aby każdy miał tylko jedną umiejętność , choć dobrze by było aby dana osoba umiała coś jeszcze .

 

Na początek proponuję zabrać się za tworzenie modyfikacji do jakieś gry aby w ogóle sprawdzić swoje umiejętności , potem ew.. zaczynać od GM czy innego softu tego typu .

 

Z tworzeniem gry od podstaw to tak jak tworzenie strony od podstaw bez korzystania z gotowych rozwiązań .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...