Skocz do zawartości
haaz

Irytujący problem z ładowaniem ikon w windows 7 x64 professional

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Mam dziwny problem z którym spotykam się po raz pierwszy.

Gdy tworzę przykładowo jakiś folder na dowolnej partycji, to zanim się pojawi - muszę odświeżyć ręcznie ekran.

Tak samo dzieje się w momencie gdy pobieram jakiś plik z internetu (używam firefoxa). Zapisuję przykładowo na pulpicie i po pobraniu pliku i zapisaniu go na pulpicie - nie ma go, tzn jest, ale go nie widać (nie jest wyświetlany) dopóki ekran nie zostanie odświeżony.

Często jak z poziomu przeglądarki wybieram miejsce gdzie zapisać pobierany plik to tworzę sobie przykładowo folder w którym chciałbym dany plik zapisać, a folder się nie pojawia dopóki nie odświeżę ekranu.

Problem występuje również w momencie gdy chcę zmienić nazwę danego pliku/folderu. Nazwa jest zmieniona, a plik ma starą nazwę dopóki nie odświeżę ekranu ręcznie.

Jeśli jeszcze chodzi o te zmienianie nazw, to przykładowo jeśli jest problem ze zmianą na partycji d w jakimś losowym folderze, to po odświeżeniu w tym folderze problem ten już nie występuje i dowolnie mogę zmieniać nazwy i od razu są wyświetlane poprawnie.

 

Czytałem, że winowajcą może być plik iconcache i jego usunięcie pomaga. No mi niestety nic to nie dało.

 

Komputer jest wolny od wirusów, regularnie skanowany, używam antywirusa 360 Internet Security.

Tak samo jest regularnie czyszczony ccleanerem, nie ma żadnych nieznanych programów uruchamianych w autostarcie.

Komputer był ostatnio defragmentowany programem Deffragler (problem pojawiał się przed defragmentacją).

 

Naprawdę nie widzę co może być przyczyną, a nie chciałbym robić formatowania dysku (ostatni format wykonywałem ponad 1,5 roku temu) gdyż komputer no działa jak należy za wyjątkiem tego mankamentu, który pojawił się parę tygodni temu.

 

Jeśli pomyliłem dział w którym umieściłem temat to bardzo przepraszam.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez haaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...