Skocz do zawartości
Netruitus

Wpływ mostkowania uziemienia do zera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem kiedyś problemy z obudową i gitarą elektryczną podłączoną do wzmacniania, mianowicie brak uziemienia powodował, że często "kopały prądem". Zamówiłem elektryka, przyjechał bardzo stary pan, pogrzebał i zrobił "mostkowanie uziemienia do zera". Problem magicznie zniknął, nic już nie "kopie", ale... Niedawno wymieniłem sprzęt komputerowy. Na nowym zostały tylko dyski, cała reszta "wnętrzności" została zmieniona. Zasilacz jest na pewno odpowiedniej mocy i dobrej marki, co do tego nie ma wątpliwości. Od momentu zmiany komputera od czasu do czasu w bardzo losowych momentach zdarza się, że system zamrozi się, a z głośników wydobywa się potężny hałas. Gdy musiałem coś zrobić wczorajszego burzowego dnia na komputerze, problem był troszkę bardziej nasilony. Podejrzewałem błędy na pamięci, problemy sterowników, ewentualnie problemy ze starymi dyskami. Kolega podsunął mi, żeby jeszcze upewnić się czy to mostkowanie aby nie jest problemem. Komputer o większej mocy teoretycznie jest bardziej wyczulony na nieprawidłowości w gniazdku. Czy spotkał ktoś się z czymś takim? Jakieś szczególne, pomocne doświadczenia?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemu szukalbym raczej w komputerze a nie w instalacji elektrycznej.

 

mostkowanie zera z uziomem jest generealnie ok, dopóki ktos na klatce w bloku nie zrobi remontu elektryki i nie podlaczy odwrotnie fazy i zera co w efekcie dam nam w mieszkaniu mostkowanie fazy z uziemnieniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszy komputer miał podobne objawy z tą różnicą, że nie mogłem go uruchomić, bo łapał freezy systemu. Jeżeli z ta (jak to elektryk nazwał) sztuczka z uziemieniem nie ma żadnego wpływu na tą sprawę zatem pytanie tylko po której stronie sprzętu najprawdopodobniej jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostkowanie zera z uziomem jest generealnie ok

Tak długo jak przewód N (zero) pozostaje w całości, bo jeżeli ulegnie przerwaniu jego funkcje zaczyna poprzez mostek pełnić uziemienie i na obudowach uziemionych odbiorników (przed przerwą) pojawia się napięcie. I w takim wypadku faktycznie, mostek może wpłynąć na pracę komputera. Jeżeli wszystko działa poprawnie, to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...