Skocz do zawartości
bachnackulos

GTX 780Ti vs 2x R290 lub 2x GTX780

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Zastanawiam się co jest bardziej opłacalne. 2500 zł. za GTX 780Ti czy nieco drożej 2x GTX780 lub 2x R290. Radki dałoby się oba załatwić może za 3000 zł., a to tylko 5 stówek więcej.

W tytułach, które nie wykorzystują SLI wydajność byłaby hmmm max 8FPS niższa niż na GTX 780Ti, a w tytułach multi GPU byłaby nawet o połowę wyższa.

 

Co sądzicie ? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak, ale procek podkręciłem do 3,8GHz, więc od Ivy Bridge nie odstaje. Zresztą niebawem procka też zmienię.

 

 

P.S. -1 pkt reputacji ? Za co ?

 

Ludzie co jest ? Człowiek się pyta normalnie, a tu jakieś pkt ujemne....nie wiem co kogoś tak uraziło w tym temacie. Jakbym nie miał wątpliwości i nie potrzebował pomocy to bym nie zakładał tematu.

Edytowane przez bachnackulos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 760 @ 3,8 Ghz to trochę za mało do SLI/CF z ww. kart .

 

I5 SB/IB są sporo szybsze od I5 7xx .

 

Zresztą twoja płyta nawet nie pozwala na SLI/CF , masz jeden port PCI-E 16x .

 

Co do tego co wybrać - najlepiej jedną mocną kartę np. R9 290X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale na allegro chodzą tanie używki na P55.

i5 sb/ib nie kręcone odpowiadają wydajnościowo i5 760@4GHz, w wiedźmin 2 lynnfield radzi sobie nawet lepiej.

 

 

EDIT:

 

Troszkę nabroiłem zakładając na raz dwa osobne tematy w jednym dziale, na co słusznie zwrócił mi uwagę moderator. Żeby nie robić zbędnego zamieszania, proszę o pomoc w tym temacie:

 

Chcę zbudować drugi tani komputerek służący do OC 4fun, zanim kupię coś mocnego :D. W końcu jak mam coś zjarać to lepiej teraz :D
 
GPU nie potrzebuję, bo komp będzie tylko do OC, a CPU wezmę ze zintegrowanym układem.
 
Póki co myślę o takim czymś:
 
Buda - Fractal design Core3000 za 115 zł. Może da się coś lepszego lub coś taniej ?
Zasilacz - tu mam dylemat bo nie chcę brać niemarkowego bo w końcu chcę się pobawić w OC. Styknie AeroCool VP 450W lub Chieftec GPA-400S8 400W za 120 zł. ? Czy jednak markowy niskowatowy seasonic/be quiet wskazany ?
Mobo - tu kompletnie nie wiem, branie Z97 to duży wydatek, ale z kolei H97 ma pewnie mniejsze możliwości OC
RAM - hmm no tutaj się zastanawiam czy brać 1600mhz jak chcę podkręcać. Wsadzę 2x2GB 1333MHz CL9 bez radiatorów ze starego PC, ale czy 1333 to nie będzie za mało na OC CPU ? Czy na 1150 RAM do podkręcania proca też jest tak ważny ?
Procek - czyli to co najważniejsze, myślę nad Intel Pentium G3258 za 250 zł. Co sądzicie ? Chcę coś z odblokowanym mnożnikiem. A może brać coś od AMD np. APU A6-6400K lub A6-5400K ?
HDD - przełożę jeden z obecnego kompa
Cooler - no właśnie - brać czy nie brać ? Czy spróbować na boxowym dojść do 4.3 GHz ? Ale czy to nie będzie ryzykowne ? Może wziąć coś od SilentiumPC za 70-90 zł. ?
Plus może jakieś 2 wentylatorki do budy ? Tyle, że musi być na nie miejssce w budzie oraz płyta musi mieć po 2 gniazda na wentyle...
Edytowane przez bachnackulos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed chwilą przydarzył mi się dziwny problem. 

 


Niestety pojawiły się 2 problemy. Gdy w start klikam zresetuj to komp się wyłącza i aby włączyć muszę użyć power na obudowie 

 

 

Drugi problem jest taki, że mam włożone 6GB RAM, co windows poznaje ale obok jest dopisek dostępne 1,97 GB.

 

 

Jak to naprawić? 

Edytowane przez bachnackulos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś w mass effect i dalej arty. Komp sie zawiesił, reset i znowu poznaje windeows akrte tylko jako vga. przsy bootowaniu windowssa logo też ma lekkie arty. Ekran POST ma niebieskie kropki.

Niestety, grafika najpewniej padła. Teraz przepinanie z DVI na drugie DVI nie pomaga, komp poznaje kartę jako vga 640x480, nie mogę nawet zmienić zegarów na niższe przy pomocy msi afterburner bo interfejs i suwaki programu nie działają na karcie vga.

 

Jaką kartę zastępczą kupić ? I czy gtx 460 słać do serwisu ? Albo pobawić się piekarnikiem ? Podejrzewam, że uszkdozeniu uległa pamiec na karcie i zimny lut puścił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...