Skocz do zawartości
Lut

Zestaw za 2900 AMD FX 8350

Rekomendowane odpowiedzi

a właściwie skoro istnieje już temat komputera za 2900 to i ja skorzystam :)

 

mam taką propozycję:

procesor: AMD FX-8350, X8, socket AM3+, 64bit, 4.0GHz, 125W, cache 16MB, BOX  [637 zł]

grafika: Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) DVI, HDMI, DP [809 zł]

płyta główna: Płyta główna MSI 990FXA-GD65, AMD 990FX, DualDDR3-1600, 6x SATA3, RAID, ATX  [377 zł]

RAM: Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 [333 zł]

dysk: Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache [195 zł]

zasilacz: Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W [185 zł]

DVD: Samsung [59 zł]

obudowa: Obudowa Zalman Z11 PLUS - USB3.0 [225 zł]

 

całość: 2826 zł

link do KOSZYKA na morele.net

 

i teraz nasuwają mi się takie wątpliwości:

 

1) Czy do powyższego zestawu (oparty na AMD) nie przydałby się mocniejszy zasilacz?

myślałem o Zalman ZM600-LX (209 zł) lub Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze (245 zł)

 

2) Czy jest jakaś rozsądniejsza alternatywa dla płyty głównej? Ta wydaje mi się mało przyszłościowa (max prędkość RAMu to 2133mhz). Czy jest coś lepszego w granicach ok 400 zł?

 

3) Czy warto inwestować w CPU cooler i podkręcać? Komputer ma służyć do grania.

 

4) Czy w tym zestawie są jakieś istotne wady których nie wyłapałem?

 

będę wdzięczny za pomoc!

pozdr

Edytowane przez Lut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa wada zestawu - wybór platformy .

 

Nie wiele drożej masz I5 4460 a za 709 zł jest nieco szybszy I5 4590 .

 

Do tego Asrock H97 Pro4 za 313 zł i Crucial Ballistix 2x4 GB DDR3 1 600 mhz CL9 za 279 zł .

 

Maksymalnie za te 3 części płacisz 1 300 zł ( z I5 4590 ) , ~50 zł taniej niż wybrany procek+płyta+ram .

 

Oba I5 robią co chcą z tym FX-em w grach a przy tym są dużo chłodniejsze i mniej prądożerne .

 

Ramów nie potrzeba szybszych bo płyta i procek szybszych nie obsługują .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) IMO nie zaszkodzi dopłacić do mocniejszego zasilacza, ale jeszcze jakoś da radę.

 

2) Rozsądniejsza byłaby płyta główna z socketem 1150, poza tym bardzo ładna.

 

3) FX-8350 ma badziewne i strasznie głośne chłodzenie BOXowe. Nawet jak nie chcesz kręcić, to dobry cooler wskazany.

 

4) >Czy w tym zestawie są jakieś istotne wady których nie wyłapałem?

Poza prockiem, ładny zestawik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Thermaltake 630W możesz rozważyć CoolerMaster G550. Też dobry i wydajny zasilacz z modularnymi kablami. Jak zestaw  do grania to tylko na Intelu. Także najtańszy i5 4460. Może być nawet płyta na B85 np ASRock B85 PRO4. Układ Audio ten sam co H97.  Różnica to m.in mniej wyjść USB 3.0 i tylko 4x SATA III + 2x Sata II. Ale jak masz kasę to H97 może być.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, przerzucam się na Intela, cenowo wyjdzie tak samo :)

tu Link do koszyka na morele

z tego co się zorientowałem to jest to klasyczne zestawienie w tej cenie. nie ma co kombinować

Jeśli mielibyście jeszcze jakieś uwagi to będę wdzięczny, jutro w nocy pewnie zamówię ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przerzuce sie na plyte MSI Z97M-G43 mATX. plyta jest minimalnie drozsza ale daje mozliwosc upgradeu w przyszlosci (dolozenie SSD i wieksze maxymalne taktowanie pamieci)

 

tu link do przegladu płyt

http://www.purepc.pl/poradniki/jaka_plyta_glowna_lga_1150_przeglad_najciekawszych_modeli?page=0,0

 

dzieki za podpowiedz z obudowa

Edytowane przez Lut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...