Skocz do zawartości
POWER BY AMD

Jakie da sie najmniejsze timingi ustawić

Rekomendowane odpowiedzi

Pamieci mozesz tylko suzkodzic przesadzajac z napieciem zasilajacyum, a jak ustawisz zaostre timingi, to albo CIsie komp niewlonczy, albo bendziesz mial wieche podczas bootowania, lub dopiero w windowsie.

 

Te timingi co masz etraz sa i tak bardzo dobre :), moze sproboj obnizyc mnoznik o 0,5 i te 2350 mhz dociagnij magistalą, ale wydaje mi sie, ze to juz max tych pamiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 bardzo dobre kości na których chcialbym ustawić jak najmniejsze timingi ale mam już 4 2 2 2 i nie wiem które jeszcze zmiejszac czy wogule da sie jeszcze zmiejszyc próbował ktos kiedyś 

 

Z góry dzieki

Nie wiem czy wiesz, ale im wyższy jest TRAS tym szybciej działają pamięci. Sprawdź sobie zresztą sam jakimś benchmarkiem pamięci (np Sandrą) a potem podnieś sobie TRAS z do 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za pamięci że poszły z 333 na 436 przy takich timingach ? geile jakieś super czy hyperX'y ?

seitec i infineon do 440 chodzą na 5 2 2 2 a najwiecej to cos koło 460 miałem możę byłoby więcej ale te mobo moje to jakieś mam lewe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 4-2-2 cl2.0 i nie wiem czy ustawiac 3-2-2 cl 2.0 . Jaki to bedzie wzrost szybkosci?

spadek szybkosci (choc niekoniecznie bo takie niskie ustawienia sa zamotane) :twisted:

 

ALe najlepiej robic

Zasada minmalny (nie sprawdzalem wyzej moze bedzie lepiej)

cas+ras to cas + 2

 

dla ciebie bedzie 6

dla 2-3-2 bedzie 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 4-2-2 cl2.0 i nie wiem czy ustawiac 3-2-2 cl 2.0 . Jaki to bedzie wzrost szybkosci?

spadek szybkosci (choc niekoniecznie bo takie niskie ustawienia sa zamotane) :twisted:

 

ALe najlepiej robic

Zasada minmalny (nie sprawdzalem wyzej moze bedzie lepiej)

cas+ras to cas + 2

 

dla ciebie bedzie 6

dla 2-3-2 bedzie 7

Niech ustawi najwyższy jaki może. Niedowiarków zachęcam do testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ustawi najwyższy jaki może. Niedowiarków zachęcam do testów :)

Sprawdzilem na x-3-2-2, optymalny jest 7 lub 8 (ale roznice sa naprawde minmalne mam ustawione 7, bo testowalem na nim stabilnosc)

na 9 do 8 sa straty

 

A na 15 straty sa potworne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...