Skocz do zawartości
jugo28

Asus ROG Swift PG278Q 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś z Was interesuje się nowym monitorem od ASUSA Rog Swift PG278Q 27''?

Ja osobiście wyczekiwałem na niego, a teraz gdy się już ukazał czekam na jakieś recenzje. Ogólnie na razie na zagranicznych stronach są same wychwalające, ale czy ktoś się orientuje czy warto go kupić, czy może wstrzymać się i zainwestować  w coś innego?

Byłbym wdzięczny za wszystkie komentarze ludzi, którzy znają sięna temacie. Jestem właśnie na etapie składania komputera do gier i chciałem żeby to było coś porządnego na lata..

Pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~3k PLN za monitor z matrycą TN - resztę dopowiedz sobie sam.

Obejrzyj Della U2713HM, zaś jeśli przekątna i rozdzielczość nie są priorytetem, to godnym uwagi sprzętem jest EIZO FG2421.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na monitorach, ale z tego co czytałem po różnych stronach to TN jest właśnie dobre do gier. Ogólnie ma to być monitor nastawiony na granie więc jednak rozdzielczość jest ważna. Czy ktoś może mi odpowiedzieć o co chodzi z tą "nagonką" na TN? Byłbym wdzięczny:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN jest minimalnie szybsze od IPS, czy VA, ale zastanów się, czy to wystarczający argument, by wybaczyć beznadziejne kąty widzenia i kolory? Wg. mnie absolutnie nie. I do tego jeszcze TN w takim rozmiarze - to już nieporozumienie. A za 3k można kupić Della U2713H lub HM (i jeszcze zostanie Ci tysiak w kieszeni), albo Eizo EV2736, które wgniotą tego asusa w ziemię pod względem jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze nadal nie ma monitorow mogacych zastapic dobre CRT. Tym bardziej jak ktos chce grac i jeszcze miec dobry obraz ale nawet te dedykowane graniu 120hz sa do grania gorsze i wolniejsze niz poczciwy CRT. Ja czekam na OLED z rolling scans.

Ja ktos juz musi kupic monitor to Rog Swift bylby do rozwazenia ale za mniej niz polowe obecnej ceny, moglby byc nawet mniejszy. Mozna w nim ustawiac samodzielnie dlugosc strobowania ULMB, do tego trzeba miec tez karte Nvidii niestety. Fajnie jakby mial rozdzielczosc 1600p a nie 1440p, dla starszych tytulow jak i pracy jest to wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć. na pisilabie jest recenzja tego monitora i ogólnie wszyscy niemal w komentach są zachłyśnięci tym rog swift. Czy naprawdę tam została już sama gimba ? Tylko ja i jeszcze 1-2 użytkowników tłumaczyliśmy, że to TN, która i tak ma słabe kąty a przede wszsytkim brak koloru czarnego i że w doom 3 ani la noire się na na tym nie pogra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czytam, a powiedz mi tak z ciekawości - G-sync w tym Swift nie działa na kartach AMD, a ULMB ?

 

P.S. Prosiłem nawet redakcję o jakieś zdjęcia podświetlenia w ciemności, albo obraz czarnego tła i 0 odzewu. Jak mogli nie dać żadnego zdjęcia wyświetlanego obrazu w recenzji monitora i to za 3100 ? Paranoja...tylko minusują komentarze a lalusie szpanują, że ich stać, a tych co są przeciwko TN to na niego nie stać, no po prostu ręce opadają...

 

Dopiero na YT jest recka Linusa, który o wszystkim mówi i pokazuje, na pisilolu są zachwyceni kątami i kolorami a proszę co się okazuje: 

 

Wspomina też o różowych poświatach po bokach.

 

Jeszcze im pewnie ASUS podesłał selekta, a tu proszę podświetlenie losowych egzemplarzy w monitorze za 3k: (takie same jaja jak z FG2421, tyle, że EIZO chciał 1/3 kasy mniej kosztem mniejszej rozdziałki i przekątnej ale z lepszą matrycą)

 

d261eb17104311b3m.jpg

 

8c391d403536ddcdm.jpg

 

Także reprodukcja czarnego congratz :D haha  :biggrin:

Edytowane przez bachnackulos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 
wziąłem pod uwagę Wasze podpowiedzi (za które dziękuję) i ostatecznie zrezygnowałem z tego Asusa, choć z bólem, bo strasznie podobał mi się jego wygląd...  :-) Jednak liczy się wnętrze jak to mówią.
Także po kolejnych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że wchodzą w grę dwa monitory - Dell U2713HM lub ASUS PB278Q (nie PG278Q:-P). Co myślicie? Według youtube'owych testów lepszy jest ten ASUS, ale może macie inne zdanie? Mieszkam w UK i staram się znaleźć jakiś sklep, gdzie można znaleźć wszystkie najlepsze monitory i je porównać na żywo, ale jest to dość trudne do zrealizowania...

Więc proszę Was po raz kolejny o doradzenie (szczególnie w kwestii tego drugiego ASUSa, bo mnie zaciekawił) i życzę miłego weekendu.
Pozdrawiam

M. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...