Skocz do zawartości
henryk5pio

PeCet o wydajności laptopa i lepszej...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. To mój pierwszy post / temat na tym forum i przeglądając działy zastanawiałem się nad tym, gdzie go umieścić, tak więc proszę o litościwe podejście do Mnie :)

Ale do rzeczy...

 

Od końca lutego b.r. posiadam MSI GT70 0ND o takich z grubsza parametrach: i7-3630QM 2.40GHz / Nvidia GeForce GTX 675MX / 8GB RAM.

W 3DMarku 11 grafika stock ma ok. 4313pkt, a po OC +400/0, ok. 6099pkt.

 

(Nie)stety trafiłem na PurePC.pl i zaczyna za mną chodzić myśl o sprzedaży go i kupnie stacjonarki ( :D). Dlaczego? Ponieważ jak z poprzednim lapkiem (15,6" Pavilion dv6-6150ew) jeszcze gdzieś wychodziłem z domu, tak ten jedynie kursuje między dwoma biurkami w dwóch różnych pokojach :D Nawet nie kupiłem 17 calowej torby i nie zanosi się abym ją kupił, więc po co mi w sumie laptop???

 

Z najnowszych gier, które odpalam, to: The Elder Scrolls V: Skyrim, Rome II Total War, X3 Terran Conflict - reszta jest tak stara, że nie warta wzmianki.

Planuję (więc nic z tego może nie wyjsć) popykać też w:

- Wargame: Red Dragon

- Dragon Age: Inquisition

- Divinity: Original Sin

+ może (jeśli będą w wersji PL):

- Star Citizen

- Elite Dangerous: Squaron 42.

 

I teraz mianowicie zasadnicza sprawa, mógłby ktoś podać mi gotowy zestaw (bez HDD - SSD, które posiadam na razie mi starczy), o podobnej wydajności do mojego laptopa, oraz drugi zestaw, który uciagnie powyższe gry bez problemu? Aha, takie wymiatacze jak Wiesiek 3 czy też Watch Dogs mnie nie interesują.

 

Z góry uprzejmie dziękuję za okazaną pomoc.

Edytowane przez henryk5pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lapka wsadziłem 4600 + 2x 339 (SSD i Win 7), więc zakładam, że zostawiam SSD i system, a za niego dostanę jakieś 3,5k + ok. mógłbym dołożyć 1,5-2k (reszta kasy na peryferia by poszła).

Ale bardzo proszę o dwie konfiguracje, abym miał miał takie wydajnościowe widełki ;)

Edytowane przez henryk5pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje ci, że taki zestaw zje twojego lapka na śniadanie - odlicz hdd, ssd i poszukaj obudowy, która ci się spodoba.

edit:

Zestaw za 2000 (intel) będzie mniej więcej odpowiadał twojemu lapkowi, ale i tak 660 to lepsza grafika od 675mx.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy lepszy wzwyż będzie wydajniejszy, dzięki za info Leon166 :)

 

A czy GTX 770 wejdzie w ten zestaw bez problemu? Bo cenowo to tylko 200zł, a w 3DMarku prawie 2k pkt.

OC będzie można bezpiecznie robić na przyszłość?

Edytowane przez henryk5pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, znalazłem, że 760 jest za 900zł, a 770 za 1100zł, do tego te +200 się odnosiło, sorry, że napisałem zbyt enigmatycznie. Co do OC, idzie mi o kartę graficzną, nie procka. Czy ta płyta główna nie będzie w tym przeszkodą, czy coś...

Edytowane przez henryk5pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhmm, czyli jak w lapku, ok.

 

A ta płyta i zasilacz spokojnie uciągną 770, czy jednak biorąc tą kartę, lepiej brać po prostu resztę komponentów z zestawu za 3500/3700?

I jaka wersja 670 i 770 jest lepsza? Bo czytałem o Palitach, MSI, ASUS, jakiś Referent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...