Skocz do zawartości
SerfinGaming

Nagłe spadki fps w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od dłuższego czasu męczy mnie problem dotyczący spadków fps w grach . Przykładowo w grze mam ok 120 fps lecz po 5-10 min zaczynają się chwilowe spadki do 0 fps . Temperatury wynoszą 75 C podczas grania

 

Specyfikacje laptopa 

 

ASUS R700VJ

 

Intel Core i5 3210M

NVidia GeForce GT 635M

8 GB RAM

Windows 8.1 64-bit

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT przed obciążeniem

 http://zapodaj.net/215c1c2e228b1.png.html

 

A co nam po tempach w idle'u? Włącz program i zrób screena po pół godziny. Choć już teraz zapowiada się gorąco, jeżeli bez obciążenia tempy na procku są na poziomie 50-55*C.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka chłodząca to może z 1 stopień Ci schłodzi - zależnie od rozmieszczenia otworów na dole lapciaka... Takie rozwiązanie jedynie lepiej rozprowadza ciepło, ułatwia pisanie przez kąt nachylenia i nieco szybciej schładza laptopa.

 

Standardowo to throttling. Ta seria i5 dobija do 80 stopni i już niestety taktowanie na obroty "turbo" nie wchodzi. Możesz sobie włączyć program ThrottleStop żeby mieć cały czas turbo włączone, ale wtedy temperatury spokojnie przekroczą 80 stopni.

 

Karta graficzna tutaj to też kotlet i kastrat, więc nie ma się czego po tym spodziewać.

 

Sam to przerabiałem - mam i5-3210M + GT630M i wiem jak to działa. Dobieraj odpowiednio ustawienia w grach, nie przesadzaj z "wodotryskami" typu motion blur, aliasing itd. a wszystko będzie ok.

Edytowane przez Jakub_Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym BARDZO pochwalić serwis Asusa w Koszalinie. 
Kurier w poniedziałek zabrał laptopa, dzisiaj (piątek) wrócił do mnie wszystko w 4 dni. 
Wymienili u mnie "THERMAL MODULE DIS 45W" [13NBooD1Mo2011] jakieś takie symbole są. Do sprawdzenia na stronie www.asus-polska.pl/raport/ 
Temperatury na teście we frumarku UWAGA: 57st C GPU !!! wcześniej było 82-83 i był Throttling teraz nic takiego nie występuje. Mój wniosek: jak na gwarancji to wysyłać i się nie zastanawiać. Nie mam pojęcia ile takie coś kosztowałoby odpłatnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...