Skocz do zawartości
sa7hyr

Modernizacja staruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po roku   B-)

 

Noszę ze zmianą komponentów w moim leciwym staruszku:

- C2Q Q9450 z AC Thermaltake BigTyp

- Asus P5E Deluxe

- 4Gb od G.Skilla

- MSI GTX650 TI Boost Twin Frozr

- Samsung 830 64Gb + 500Gb HDD

- Xonar DX/XD

- Corsair VX750

- Cooler Master Dominator 690 z kilkoma dodatkowymi wentylatorami 120mm

na coś nowocześniejszego.

 

Połamałem głowę, i myślę, że (przynajmniej) na razie zostawię wytłuszczone powyżej elementy układanki. 

Proszę Was o poradę na co to zamienić, bo już na uzębienie mi działa lekkie zwiechy przy ładowaniu się CoD MW2 oraz temperatura koło budy. 

Budżet max 2,5kPLNów, z tymże wspomnę, że dotychczasowej konfiguracji nie kręciłem. 

 

Starym tetrykom, o ile występują tu takie jednostki, od razu chciałem powiedzieć, że nie doceniłem do tej pory, i wydaje mi się, że nie docenię i w tę zimę wyższych temperatur wkoło PCeta   :lol2:

 

POMOŻECIE TOWARZYSZE?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Tesela procek można zmienić na I5 4590 - ~70 zł tańszy a minimalnie słabszy .

 

Co do zestawu OC - różnica cenowa to jakieś 160 zł w stosunku do zestawu Tesela ( I5 4690K + Asrock Z97M Aniversary , najtańsza płyta na Z97 jaką znalazłem ) .

 

Do tego warto zainwestować w lepsze chłodzenie np. Hr-02 Macho Rev. A od TR za ~170 zł czy Raintek Ereboos za 150 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G. Skill 2x4 2133 CL9 RipjawsX

Corsair Hydro H100i

Samsung 840 EVO 250GB

AsRock Z97 Extreme 4

i5-4690K

Czy powyższe plus graty z 1 posta będą oki? W najbliższym czasie przewiduje nowa grafe, więc nie poruszajmy tego teraz :)

 

Wysłane z Marsa za pomocą dwukomorowej lodówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H100i idzie w zestawie. Jeśli odrzucę to, odrzucę całość, a jest w fajnej cenie. 

 

Więc jeśli to chłodzenie to totalna kicha, i np. będę je zaraz zmieniał, to się rozmyślę. Jeśli nie to zostaje całość. 

 

Jak to widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- G. Skill 2x4 2133 CL9 RipjawsX
- Corsair Hydro H100i
- Samsung 840 EVO 250GB/830 64GB/HDD 500GB i 80GB
- AsRock Z97 Extreme 4
- i5-4690K

- MSI GTX650 TI Boost Twin Frozr

- Xonar DX/XD

- Corsair TX750

- Cooler Master Dominator 690 z kilkoma dodatkowymi wentylatorami 120mm

 

To jest zestaw, który niedługo będę montował.

Pytanie do Was, czy w najbliższym czasie, ok. 5 m-cy, przewidywane są prezentacje nowych technologii w CPU, GPU? Jeśli tak:

- na jakim GPU się następnie skoncentrować to tegoż?

- czy porównywalny następca CPU będzie więcej niż 20-25% wydajniejszy niż powyższy?

Edytowane przez sa7hyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja..? Bardzo dobrze, dziękuję. Co u Ciebie? ;-)

 

Wracając do zagadnienia, jestem/staję się leciwy, jak i moja wiedza o dzisiejszej technologii. 10 lat temu takie wrosty wydajności nie były jakąś surrealistyczną wizją.

5% mówisz... To teoretycznie sprzęt powinien "wystarczyć" na dłużej ;-)

Są już jakieś doniesienia o cench? Czym z GPU, powiedzmy ze średnio wyższej półki, należałoby się zainteresować przy tej konfiguracji?

 

Wysłane z kuchenki mikrofalowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ciebie 400+ zł za chłodzenie procka to dobra cena to nie wiem gdzie ty żyjesz , w dodatku przy glucie pod IHS-em wyrzucasz kasę w błoto .

 

Macho wystarczy równie dobrze a te pieniądze można przeznaczyć na co innego .

 

Nie wiadomo co będzie za 5 m-cy .

 

W kwestii GPU wejdą nowe karty od NV i AMD ale jak będzie z ich cenami to nie wiadomo - w dodatku trafisz na okres świąteczno-noworoczny albo krótko po , ceny będą wysokie .

 

W kwestii CPU - pojawić ma się Broadwell .

 

Ale to będzie 5-10% wzrostu wydajności w najlepszym razie , zgodnie z polityką Intela zwaną Tick-Tock stosowaną od 2007 najpierw zmiana architektury a dopiero potem zmiana procesu technologicznego .

 

Zmiana architektury już była , teraz czas na zmianę procesu z 22 nm na 14 nm , potem znowu zmiana architektury - kodowa nazwa Skymont - najwcześniej się pojawi w 2015 roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bez ogródek... Toś mi teraz ćwieka zabił     :mellow:

 

Jakoś specjalnie nie wyszukiwałem tematu o poprawionych parametrach gluta/pasty do zębów pod IHSem. 

 

Teraz zgodnie ze swoimi zasadami, powinienem to wszystko w pis_du oddać, niech się intel w ciula sam bawi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie (jeśli takowe są)

 

Mam zgryz... Zostawić tego Haswella? Nie poczuję tej niedoróbki w normalnym użytkowaniu - gry, podstawowe obrabianie video, w przeciągu 3-5 lat? Z praktyki wiem, że po takim czasie zwykłe programy potrafią obciążyć mojego quada tak, że mam lagi podczas przeglądania sieci...

 

Czy czekać na Boardwella z nadzieją, że nie będą stosowali gluta i tym podobnych..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale nie jestem onanistą sprzętowym tylko wymagającym klientem...

Teraz mam drugiego kompa w przeciągu 11-12 lat. Z poprzednim kompem doszedłem do granic płynnej obsługi, a następnie go zmodernizowałem. Tak jak chcę i w tym przypadku.

Mając na uwadze jakość jaką zapewnia teraz intel w nowych prockach, widzę, że prawdopodobieństwo wtopy (nie awarii, ale nadmiernej uciążliwości sytuacji) z tym sprzętem jest o wiele wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... Teraz to ewidentnie piszesz o zastosowaniu kompa pod gry, i w dodatku coraz to nowe.

Tak to już jest od kilkunastu lat, jednakże można było spokojnie trzymać sprzęt w pewnością tego, że w miarę upływu czasu, będzie coraz wolniejszy ale działający. Teraz widzę, że wchodzą standardy wymuszania na użytkownikach modernizacji sprzętu, który zaliczył awarię  :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód błahy - nie wykorzystuję w pełni dysku ssd, bardziej poważny - to kilkusekundowe zawieszenie np. przy odpaleniu jakiejkolwiek przeglądarki, co mnie bardzo wqrwia :-)

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie lepiej ze sprzętem. Problemy z płynnością będą postępowały w sposób geometryczny (i już mi się włos na plecach jeży :-D ). Stąd moje rozterki.

 

Wysłane z kuchenki mikrofalowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt złożyłem, bangla bardzo dobrze. Musiałem kłaść OS od nowa, migracja się nie powiodła.

Pisałem do Intela w sprawie gluta, przed zakupem. Całkowicie odcinają się od problemu zrzucając winę na overclockerów, bo nie trzymają się specyfikacji procków, czyt. podkręcają je. Wg. nich, OC to już samo zwiększenie mnożnika w prockach "K". Ręce opadają...

 

Wysłane z mojego Galaxy Note II przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...