Skocz do zawartości
Przemko96

Zdjęcia, film, gry 3000-4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam poskładać komputer za 3000 max 4000 (zależy mi na jak najniższej oczywiście cenie)

Komputer ma służyć do obróbki zdjęć, grafiki 2d i montowaniu filmów. I oczywiście żeby przy okazji można było komfortowo zagrać w nowe tytuły gier.

Chciałbym kupić już na kilka lat i stopniowo podkręcać i ulepszać maszynę.

Ja osobiście myślałem o i7 4770k, gtx 770 2gb, 8gb ramu (chyba powinno starczyć?), dysk twardy, płyta główna, zasilacz, chłodzenia – tutaj nie mam pojęcia. Co  polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi to być koniecznie I7 4770K - zamiast niego proponuję Xeona E3 1231V3 + płyta na B85 i 8GB ramu DDR3 1 600 mhz , a różnicę w cenie dołożyć do lepszej karty tzn. R9 290 .

 

Np taki zestaw za 3 850 zł

 

Xeon E3 1231V3 , Asrock B85 Pro4 , Goodram 2x4GB DDR3 1 600 mhz CL9 PLAY , Asus R9 290 4GB DDR5 DC2 , Transcend SSD 128GB + WD Blue 1TB , Zalman Z9 Plus & Cooler Master G550M 550W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD też sie sprawdzi pod PS, a wyjdzie taniej.  Póki Nvidia coś nie zrobi z cenami GTX 780 to nie ma sensu brać. Lepiej wyjdziesz na tym biorąc R9 290.

 

p.s ten G550m ma strasznie niestabilną cenę. Jeszcze nie dawno był za 223 zł, a wcześniej za 270 zł. Zadziwiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy zachwalają r9 290 to chyba się skuszę. Na 780 rzeczywiście nie mogę sobie teraz pozwolić a co do procesora to przykładowo i5 4690 naprawdę starczy do komfortowej pracy i gry? Czy może jednak poczekać miesiąc, pzygłodzić się i uzbierać na coś z numer i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...