Skocz do zawartości
Luria

Zestaw do ok. 2600zł - bez HDD, napędu, zasilacza / GRY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę złożyć komputer głównie do gier.

 

Chodzi o to, że ze starego mam HDD, napęd i ten zasilacz Corsair vs 450W

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

 

Zasilacz ma nieco ponad rok i działa bez zarzutu, tylko czy nie będzie za słaby np. pod taki zestaw:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2014?page=0,11

+ Obudowa
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

Główne pytanie, to właśnie czy zasilacz podoła? Co radzicie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie (kompletnie nie orientuje się teraz w sprzęcie), że właśnie ten zestaw jest najbardziej optymalny w danej cenie?
Czy może warto coś w zestawie podmienić/dopłacić/nie przepłacać?

Nie jestem raczej typem kogoś, kto bawi się w podkręcanie sprzętu, więc to nie jest dla mnie jakiś priorytet (ale z drugiej strony się na to też całkowicie nie zamykam).

BTW. Jak myślicie, jak taki zestaw będzie sobie radził z wymaganiami NBA 2K15?
 

Zalecane:

Core i7 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 780 lub lepsza), 50 GB HDD, Windows 7/8 64-bit

Edytowane przez Luria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie tych wymagań NBA 2K15. W zalecanych i7 i GTX 780? Chyba poszaleli z optymalizacją i przenoszeniem silnika z next-gen na PC. Człowiek zaczyna rozumieć, dlaczego kupił PS4...

 

Jeśli wierzyć tym zalecanym, to gra na Twoim PC będzie pracowała płynnie może na średnich detalach :D

Trochę bym pokombinował z tym zestawem.

 

http://www.morele.net/inventory/info/i5gGTg/

 

Tu masz zestaw z wydajniejszą kartą. Jeśli chcesz mieć SSD - trzeba będzie troszkę pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę z kosmosu wymagania :zonk: (liczę na to, że są grubo przesadzone - ale może to być również efekt przenoszenia silnika na ostatnią chwilę - oficjalna decyzja o wyrónianiu wersji PC z konsolami, padła dopiero w sierpniu).
 

Niby minimalne to:

Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, Karta graficzna zgodna z DirectX 10.1 z 512 MB pamięci, 50 GB HDD, Windows 7/8 64-bit

 

Muszę przyznać, że przyglądałem się proponowanej przez Ciebie karcie i widziałem te wszystkie "odznaczenie", ale czy to naprawdę opłacalny skok jakościowy?

  • Jeżeli tak, to mogę dołożyć. SDD chcę na pewno, ale mój budżet ma pewną elastyczność, więc kwota 2800-2900 wchodzi również w grę. Tylko czy jest to gra warta świeczki, czy nie przepłacam wtedy za niewielką zwyżkę mocy?
  • Czy plyta główna (proponujesz tańszą) jest ew. przyszłościowa? Widze, że jest trochę negatywnych komentarzy - może lepiej zostałbym przy tej droższej.
  • Tylko (ponawiam pytanie) czy mój zasilacz Corsair vs 450W będzie bezpiecznie funkcjionował przy takim zestawie? Słyszałem, że niektóre Radki z serii R9 są dosyć prądożerne w stresie.
Edytowane przez Luria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To naprawdę poważny skok wydajności.

2. Wiele negatywnych? Zapewne chodzi o aktualizacje biosu, która w Asusach jest upierdliwa. Możesz płytę wymienić na B85 PRO4 od ASRocka.

3. Nie jest to może najlepszy zasilacz do tego zestawu, ale w końcu na +12V ma ponad 400W. Jeśli nie będziesz robił OC na R9 280X, to nie będzie kłopotów.

4. Niezła cena, ale poczekałbym na obniżki 770-tki, które są w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawi Maxwell .

 

Kiedy to nie wiadomo , po 18 września powinno być jakieś konkretne info .

 

Bo na obniżki kart z innej okazji to bym nie liczył , sezon ogórkowy już za nami i ceny będą stopniowo rosnąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...