Skocz do zawartości
Wigglerek

Pamięć RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Postanowiłem dokupić pamięć ram, lecz mam problem z jej wyborem .

Obecnie mam kości G-skilla DDR3 2x2Gb 1333mHz i chciałbym dokupić kolejne 4 gb . 

 Chciałem kupić te same kości jednak już ich nie produkują.  ;c

 

Czy mogę dołożyć inne kości ? A jeśli tak to jakie polecacie? :>

 

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o najważniejszym - jaką masz płytę, a i reszta by się mogła przydać.

Jeśli masz wolne 2 sloty na ram to kupujesz dowolną pamięć o zbliżonych parametrach do twojej - 2x2 lub 1x4GB (lepsza opcja - mniej obciąży kontroler). A najlepiej sprzedać swoje i kupić szybsze pamięci 2x4 lub 1x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: AMD Phenom II 965 BE

MOBO: Gigabyte M52LT-D3

GPU: Asus Radeon 5830 1GB 

PSU: SilentiumPC Deus M1 550W

RAM: Tak jak wyżej ;p

 

Ale tak pozatym to zastanowię się nad tym napisałeś bo  i tak planuje zmianę Płyty głównej i CPU (Na intela ;p) więc chyba sprzedam te co mam i kupie szybsze ;p Kupuje płytkę MSI B85-G43 z tego co widzę to obsługuje najwięcej 1600Mhz, a i procesor jeśli to istotne to przymierzam się do I5 4440 (Ale to jeszcze nie pewne ;) ) 

 

Ale i tak proszę o pomoc w doborze tych pamięci ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większych różnic między poszczególnymi producentami (jedynie jedne kości się lepiej podkręcają inne mniej lub wcale). Patrz na parametry - 1600MHz CL9 1,5V (np. Crucial) - i kupuj które tańsze.

Teraz możesz kupić jedną kość 4GB, a po przesiadce na nowy sprzęt sprzdać stare i doupić kolejną 4.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...