Skocz do zawartości
Rekejczo

Karta graficzna do 400zł. Inna płyta główna? Tańsza karta + zasilacz czy droższa karta z mniejszym zapotrzebowaniem na energie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wziąłem się za zmianę sprzętu i planuje wymienić moją kartę graficzną.

Jestem  już w stanie zamówić 8GB Ram'u do mojej płyty głównej, tylko nie wiem jaki typ obsługuje moja płyta główna (Chodzi mi o typ DDR3) G41M-P33 Combo.

 

Obecny sprzęt:

Karta graficzna - AMD Radeon HD 4650

Procesor - Intel Core 2 Quad 9550

Ram - 2GB DDR2 (Jak już napisałem planuje kupić 2x4GB DDR3, ale nie wiem jakie, podobno ta płyta główna ma małą kompatybilność)

Zasilacz - 350W, jeśli trzeba to wymienie.

 Karta graficzna do ok. 400 zł

Edytowane przez Rekejczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy nVidia jest lepsza do gier od Amd czy jest na odwrót- jest bardzo dużo argumentów, kontrargumentów i zmiennych czynników wynikających z np.: budżetu. Jednakże na rynku widać dominację nVidii (jeśli dane steam są odzwierciedleniem rzeczywystości).

Wracając do tematu w tym budżecie najlepszy będzie Gigabyte R7 260X 1GB (jest o jakieś max 2 fps wolniejszy od konkurencji, ale przy tym jest znacząco tańszy). Odradzam wersję Asusa- sypie artami, aż miło- pomimo lepszego chłodzenia i dobrodziejstw Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to zasilacz? Noname czy markowy?

Przydałoby się mieć coś pokroju XFX450 lub CM G450M, żeby się nie pocił. Chyba, że niedługo planujesz mocniejszy zestaw, to od razu 500 - 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na pewno ulepszę, bo nie udźwigam tej karty i lepszego procesora na 350W. Zestaw który wymieniłem (+ nowa karta) wydaje mi się będzie już stałym (przynajmniej na kilka lat). Czy są jakieś zaufane firmy, które sprzedają dobre zasilacze w przystępnych cenach, bo 200 zł to już całkiem spory wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wziąłem się za stopniowe ulepszanie mojego komputera, moje obecne specyfikacje to

 

Procesor - Q9550 - 2.83ghz x 4

Karta Graficzna - Radeon HD Series 4650

RAM - 2x4GB Kingstone, kvr1066d3n7 1066mhz

Płyta główna - G41M-P33 Combo

Zasilacz - ATX Feel 350 W.

 

Ostatnio zacząłem myśleć na wymianą karty graficznej, początkowa r7 260x wydawał się dobrą propozycją, lecz karta ta ma znacznie większe wymogi energii - nowy zasilacz. Stwierdziłem więc, że zamiast tego kupie GTX 750 Ti, która jest droższa, ma porównywalne specki, ale pożera mniej energii, wręcz tyle samo co moja obecna karta graficzna, planuje więc ją zakupić. Ale pozostaje pytanie. Skoro wszystkie obecne karty mają wejście PCI-E 3.0, a ja mam w płycie głównej wejście 1.0, to czy wynikną z tego jakieś powikłania z wydajnością? Bo czytałem, że wejść wejdzie, ale jak z resztą. A może trzeba wymienić całą płyte główną (Nie chciałbym tego robić, budżet mam niewelki)?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne wersje PCI-E są ze sobą kompatybilne , choć sama płyta może wybrzydzać w tym przypadku - chipset G41 nie wróży nic dobrego .

 

Nie ma sensu pakować lepszej karty do tego Q9550 , nie kręcony będzie hamował R7 260X czy 250X a na tej płycie raczej za bardzo nie pokręcisz .

 

Na twoim miejscu dozbierał bym jeszcze trochę i zmienił platformę - choćby używane I5 2300/2400 + płyta na H61 + ram DDR3 .

 

Tyle że na to trzeba tak gdzieś z 600-700 zł .

 

Ew. Pentium G3220 + Asrock H81 + 4GB ramu DDR3 - cenowo nadal powyżej 400 zł ale sensowna i rozwojowa platforma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...