Skocz do zawartości
BeeMee

Nowy komp - Bez ograniczeń złotówek... ale rozsądnie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ze starego sprzętu zostaje zasilacz, o tym poniżej i HDD WD Blue i Green.

 

Co do zasilacza to posiadam Corsaira HX620W, moje wątpliwości budzi tu potrójna linia 12V, co prawda doczytałem że jest to jedna fizyczna linia z potrójną "pętlą"/zabezpieczeniem. Proszę Was o potwierdzenie lub zaprzeczenie czy on się nada. Do tej pory za wiele się nie napracował, działa świetnie.

Komp wykorzystywany będzie do:

Gier - chciałbym swobodnie móc nagrywać gameplaye, dobra karta sieciowa, gry w większości na TV 1080p, jest oczywiście jeszcze monitor1680x1050.

Multimediów - film, muzyka, serwer DLNA, ze względu na wymienione i to że mam już dosyć suszarek obok których do tej pory siedziałem chciałbym aby podczas filmu, słuchania muzyki, przeglądania netu było... cicho (chyba starość ;-)), podczas gry może dmuchać.

Okazyjnie zabawa w edycję foto/video (programy graficzne 2D/3D).

Jak najbardziej chciałbym do posiadanych dysków dołożyć SSD, system niepotrzebny (jest WIN7 64bit), co do karty graficznej wpadły mi w oko GTX970 (nie ma problemu chwilę mogę poczekać).

Podstawowa zasada jest taka, że mogę zapłacić więcej ale za coś za co warto. Dlatego też wolałbym porządne podstawy, czyli obudowa, płyta główna, resztę zawsze będę mógł podmienić.

To chyba tyle... Proszę o i dziękuję za pomoc, sam poważnie wypadłem z obiegu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zestaw, naprawdę widzisz Xeona do takich zastosowań?

 

Dodałeś zasilacz, to znaczy że ten który posiadam nie nada się?

 

HDD na SATA jest, myślę że na magazyn powinien starczyć, czy podałes go do zastosowań w RAID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na pewno pomyślał o zakupie SSD, nawet jeśli jak mówisz zostaje Ci ze starego kompa HDD.

 

Powód? Dyski to dziś wąskie gardła i jak wydasz kasę na dobrego proca klasy i5, to będziesz miał potem właśnie takie wąskie gardło. SSD na system, reszta na HDD (lub SSD na system i dajmy na to, gry), a reszta na magazynie HDD.

 

Możesz celować w Plextora M6S (bo najlepiej wypada w kategorii wydajność/cena), albo dowalić jakiegoś Samsunga Evo (Ok, ale bardzo drogo). Moim zdaniem Plextor będzie ok, bo +5% wydajności niczego nie zmieni, a szkoda dopłacać. Ostatecznie może jakiś Crucial, ale tam są jakieś wałki z limitem zapisu danych :(.

 

No i RAM! Minumum 8 GB! Procek tylko Intel, bo AMD słabo wypada w grach :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi i informacje, stworzyłem coś takiego:

 

Procesor: Core i5-4690K

Płyta: GA-Z97X-Gaming 5

Pamięci: RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

SSD: M6S 256 GB 2.5" SATA III (HDD mam)

Cooler: HR-02 - Macho - Black White

Obudowa: Define R4 Black Pearl USB 3.0

 

Zasilacz jest, wspomniany Corsair HX620. Zadziała? ;-) Macie jakieś uwagi, sugestie? W sumie wyszło 2900, do tego będzie oczywiście jak będzie dostępny GTX970 czyli plus jakieś 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX970 jest dostępny  w komputroniku - ASUS / MSI / ZOTAC i Palit .

 

Asus i Zotac są dostępne od ręki , MSI i Palit dopiero na zamówienie .

 

Zasilacz spokojnie starczy .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, celowałem w MSI i tego zamówiłem. Palit i ZOTAC wysprzedane do reszty, nie ma nawet możliwości zamówienia.

 

Nie wiecie przy okazji jak wygląda procedura przy rezygnacji z namówienia w Morele i Proline? Są jakieś problemy?

Edytowane przez BeeMee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - od strony technicznej ( także IHS-a ) to prawie to samo co I7 - wycięte/zablokowane GPU i lekko niższy zegar rdzenia , poza tym ~100 zł tańszy .

 

Tylko procki na LGA 2011 / 2011-3 mają nadal lutowany IHS i przez to lepsze przewodzenie ciepła rdzeń-IHS .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi i informacje, stworzyłem coś takiego:

 

Procesor: Core i5-4690K

Płyta: GA-Z97X-Gaming 5

Pamięci: RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

SSD: M6S 256 GB 2.5" SATA III (HDD mam)

Cooler: HR-02 - Macho - Black White

Obudowa: Define R4 Black Pearl USB 3.0

 

Zasilacz jest, wspomniany Corsair HX620. Zadziała? ;-) Macie jakieś uwagi, sugestie? W sumie wyszło 2900, do tego będzie oczywiście jak będzie dostępny GTX970 czyli plus jakieś 1500zł

 

BeeMee, mam dokładnie tą samą płytę główną i procka  :D. Będziesz zadowolony. 
 
4690K na Gamming 5 kręci się bez problemów na +1 GHz samym tylko automatycznym OC (z poziomu Windy). Z tymi pamięciami może być tylko lepiej, bo ja mam 1800-tki. Na Plextorze postaw sobie partycję systemową i zostaw trochę miejsca na gry  :smoke: . Sprzęt wyrwie Cię z butów.
 
PS: Ta płyta ma złącze M.2, które obsługuje najnowszej generacji dyski SSD. Jeśli kiedyś będziesz miał wolną kasę, możesz taki dysk kupić.
Edytowane przez Zawadzkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...