Skocz do zawartości
Vexer

Komputer/podzespoły pod gry 1500 - 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję nowej płyty głównej, procesora, oraz pamięci ram (16GB), chcę aby było szybko i bezproblemowo ;-).

 

Wszystko musi być kompatybilne z kartą muzyczna asus xsonar dx, dyskiem revodrive3, GF 580GTX (przyszłościowo zmiana na nowszą), zasilacz Antec 1200W i to chyba wszystko, resztę podzespołów już mam.

 

Z góry dzięki za rozsądne propozycje, czym taniej tym lepiej, jak cena ma podchodzić pod 2K to prosił bym uzasadnić jak duży boost da mi konfiguracja w tej cenie względem niższej.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ci 16 GB ramu do gier ?

 

W grach ledwo 6-8 GB jest wykorzystywane a ty chcesz 16 GB .

 

Co do sprzętu to proponuję :

 

I5 4590 - 740 zł

 

Asrock Z97 Pro4 - 392 zł

 

G.Skill RipjawsX 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 - 355 zł

 

Razem : 1 487 zł

 

Ew. MSI Z97 Gaming 3 + I5 4690K - wyjdzie jakieś 200 zł więcej a możesz podkręcić w przyszłości CPU oraz dostaniesz 120 zł zwrotu z programu CashBack .

 

Do I5 4690K warto dołożyć chłodzenie np. Thermalright HR-02 Macho Black White za 175 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz nieco tańszy zestaw:

Intel Core i5-4590

Asus Z97-P

Goodram 2x4GB 1866 MHz CL9

 

Przy czym na Twoim miejscu mocno zastanowiłbym się nad drugą z propozycji reydena. W końcu mówimy tu o zwrocie 120-150 PLN za zakup i5-4690K. W porównaniu z i5-4590, tak naprawdę nie ponosisz żadnych kosztów jego zakupu.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...